• 15 Kasım 2018, Perşembe 17:05

Alper’e önemli unvan

Ulusal Masa Tenisi Hakemi Mehmet Alper, başarıyla tamamladığı sınav sonrasında Aydın’ın ilk uluslararası masa tenisi hakemi oldu.

 

Masa tenisi hakemliğini 2009’dan bu yana devam ettiren Mehmet Alper, yeni bir unvan kazandı. Alper, İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Masa Tenisi Hakem Sınavı’nı başarıyla tamamladı. Bu başarısıyla Alper, uluslar arası hakemlik kazanan 10 hakem arasında yer aldı. Aydın Masa Tesisi İl Hakem Kurulu Başkanı olan Alper, bunun yanı sıra masa tenisi antrenörlüğü de yapıyor. Yeni unvanını değerlendiren ve hedefini uluslar arası müsabakalarda ülkemizi ve Aydın’ı temsil etmek olarak belirleyen Alper, aldığı unvanla Aydın’da ilk olmanın gururunu yaşadığını kaydetti.

 

KAVAKLI’DAN ROZET

Alper, unvan alması sonrasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyaret esnasında Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Mikail Kavaklı, Alper’e rozetini ve hakemlik belgesini takdim etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Kavaklı, “Aydın’da yetişen sadece başarılı sporcular ile değil hakem ve antrenörlerimiz ile de gurur duyuyoruz. Bunun en önemli örneklerinden biri de hakemimiz Mehmet Alper’in uluslararası masa tenisi hakemliğine terfi etmesidir. Aydın’da bir çok uluslararası hakem bulunmaktadır. Ancak Mehmet Alper, Aydın’da masa tenisi branşında ilk kez uluslararası masa tenisi hakemliği unvanını elde etti. Bundan dolayı kendisini tebrik ediyoruz. Uluslararası müsabakalarda ilimizi en iyi şekilde temsil etmesini diliyoruz” ifadelerini kullandı. (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 12/4 Güneşli