• 16 Eylül 2017, Cumartesi 09:15

Tacikistan’dan gelen damak lezzetleri

Aydın’ın Efeler İlçesi’nde bir hafta önce hizmete giren Duşanbe Akşamı, Tacikistan’ın birbirinden lezzetli yöresel ve zeytinyağlı yemeklerini Aydınlılarla buluşturuyor.

Aydın’ın Efeler İlçesi’nde bir hafta önce hizmete giren Duşanbe Akşamı, Tacikistan’ın birbirinden lezzetli yöresel ve zeytinyağlı yemeklerini Aydınlılarla buluşturuyor.

 

Veysi Paşa Mahallesi 1629 sokakta hizmete açılan Duşanbe Akşamı, lokantacılık sektörüne yeni bir soluk getirdi. Adını Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’den alan işletme, balık, ham ve mastova çorbaları, mantı, pilav, şaşlık, tabaka, ciğer şaşlık, et kavurma, et şaşlık, farj şaşlık, ızgara balık ve kaburgası gibi meşhur yemekleri ile ön plana çıkıyor. Aydınlılara 07.00 ile 23.00 saatleri arasında hizmet veren işletme, kent merkezinde paket servisi de yapıyor. Öğrencileri düşünerek menü çıkartan işletme 7 liraya üç çeşit yemekle öğrencilerin karnını doyuruyor. Lokantanın aşçılığını işletme sahibi Ekrem Kahraman’ın Tacikistanlı eşi Fatma Kahraman yapıyor.

30 ÇEŞİT YEMEK

Lokantası hakkında bilgi veren işletme sahibi Ekrem Kahraman, “10 yıl eşim Fatma Kahraman ile Tacikistan’da restoran işlettik. Eşim, 34 yıl lokantacılık yapan babası Maruf Can’ın yanında yetişti. Tacikistan’ın farklı tat ve lezzetlerini Türkiye’ye getirelim istedik ve restorantımızı kapatarak çocukluğumu geçirdiğim Aydın’a geldik. Açtığımız lokantamızda Tacikistan’ın meşhur yemeklerini sunuyoruz. Tüm herkesin damak tadına uygun, zeytinyağlı yemekler yapıyoruz. Bir hafta gibi kısa bir sürede lokantamızı açmamıza rağmen, lezzetlerimizle herkesin beğenisini kazandık. Her geçen gün müşteri potansiyelimiz artıyor ve gelen bir daha geliyor. İşyerimizde müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. 30 çeşit yemek çıkartıyoruz. İşimizi özenle yapıyoruz. Yemeklerimizde iddialıyız. Aydınlılara uzun yıllar hizmet etmek için çalışacağız. Tüm Aydınlıları yemeklerimizi tatmaya davet ediyoruz” dedi. (RAMAZAN AYDEMİR)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 40/18 Güneşli