• 17 Mayıs 2018, Perşembe 13:34

Didim’de şampiyona başladı

Türkiye Yelken Federasyonu Türkiye Şampiyonası Didim’in ev sahipliğinde başladı. Şampiyonada 22 şehirden 52 kulüp, 960 sporcunun katılımıyla en kalabalık yarış rekoru kırıldı.

Türkiye Yelken Federasyonu Türkiye Şampiyonası Didim’in ev sahipliğinde başladı. Şampiyonada 22 şehirden 52 kulüp, 960 sporcunun katılımıyla en kalabalık yarış rekoru kırıldı.

 

Didim Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Yelken Federasyonu Türkiye Şampiyonası, Türkiye Yelken Federasyonu ve Didim Yat ve Yelken Spor Kulübü’nün ortak çalışması ile 14 Mayıs 2018 tarihinde Altınkum Sahili’nde düzenlenen açılış töreni ile başladı. 26 Mayıs’ta sona erecek olan şampiyonaya 22 şehirden 52 kulüp, 960 sporcu katılıyor. Bu yönüyle şampiyonada en kalabalık yarış rekoru kırılmış oldu. Organizasyonu değerlendiren Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, tüm spor branşlarına olduğu gibi yelken sporuna da maddi-manevi her zaman destek vereceklerini söylerken, Didim’in tüm dünya tarafından bilinen bir yelken merkezi olması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

 

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Ailelerin desteğiyle yelken sporunda başarıların daha fazla olacağını kaydeden Atabay, şampiyonaya katılanlara başarılar diledi. Organizasyonun ilk gününde sporcular ve hakemler, üstü açık otobüs ile bando eşliğinde Didim turunun ardından yarışların yapılacağı Altınkum Sahili’ne geldiler. Sahilde yapılan kortej yürüyüşü sonrası Türkiye Yelken Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Hakan Kütük, konuşmasında tüm takımlara başarılar diledi. Yelken sporunun öneminden bahseden Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven ise yarışların centilmence geçeceğini ve kıyasıya bir rekabet yaşanacağını ifade etti. (TÜRKER KOCAKAHYA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.