• 21 Kasım 2017, Salı 15:57

Birinci Amatör'de durmak yok

Aydın Futbol Birinci Amatör Küme’de 2. Grup’ta takım sayısının az olması nedeniyle ilk yarı geçen hafta erken biterken, diğer üç grupta ise bu hafta maçları ile ilk yarı heyecanı son buldu.

Aydın Futbol Birinci Amatör Küme’de 2. Grup’ta takım sayısının az olması nedeniyle ilk yarı geçen hafta erken biterken, diğer üç grupta ise bu hafta maçları ile ilk yarı heyecanı son buldu. Davutlar Belediyespor, 2. Grup’ta açık ara farkla liderliğini sürdürürken, 1. Grup’ta Pamukörenspor, 3. Grup’ta Köprülüspor ve 4. Grup’ta Koçarlı Belediyespor ilk yarıyı lider bitiren takımlar oldu.

 

Aydın’da, 4 grupta 34 takımın mücadele ettiği 1. Amatör Küme’de geçtiğimiz hafta oynanan dokuzuncu hafta karşılaşmaları ile 2. Grup hariç, diğer üç grupta 2016-2017 futbol sezonunun ilkyarısı sona erdi. İlkyarının son haftasında 1. Grup’ta Ortakçıspor’u 4-0 gibi farklı bir skorla mağlup eden Pamukörenspor 22 puanla, 3. Grup’ta haftayı bay takım olarak geçiren ve geçen hafta Kardeşköyspor’u 3-2 yenen Köprülüspor 18 puanla ve 4. Grup’ta deplasmanda Ulukonakspor’u 7-1 gibi farklı bir skorla geçen Koçarlı Belediyespor 20 puanla ilk yarıyı lider bitiren takımlar oldu. 2. Grup’ta takım sayısının az olması nedeniyle bir hafta önce biterken, bu hafta Güzelçamlı Belediyespor engelini 2-0 gibi net bir skorla geçen Davutlar Belediyespor rakiplerine açık ara fark atarak 24 puanla zirvede oturuyor. Ligde geçen 9 haftada Davutlar Belediyespor hariç tüm takımlar puan kaybı yaşarken, Koçarlı Belediyespor ilk yarıyı yenilgi yüzü görmeden bitiren ikinci takım oldu.

 

EN ÇOK GOLÜ DAVUTLAR ATTI, EN AZ GOLÜ KOÇARLI TAKIMLARI YEDİ

9 haftada 4 grupta oynanan 274 karşılaşmanın 117’sinde galibiyet sevinci yaşandı, 38’i de beraberlikle sonuçlandı ve toplam 639 top ağlara gönderildi. En çok gol sevinci 190 golle 1. Grup’ta yaşandı. 1. Grubu, 189 golle 4. Grup, 136 golle 2. Grup, 122 golle 3. Grup takip etti. En çok ağları havalandıran takım ise 2. Grup’ta 41 gol atan lider Davutlar Belediyespor oldu. Davutlar Belediyespor’u 33 golle 4. Grup’ta lider Koçarlı Belediyespor, 31 golle üçüncü sıradaki Ulukonakspor, 29 golle 1. Grup’ta ikini sıradaki Arslanlı Gençlik, 2. Grup’ta ikinci sıradaki Didimspor, 4. Grup’ta 28 golle ikinci sıradaki Koçarlı Menderesspor ve 3. Grup’ta 25 golle üçüncü sıradaki Kardeşköyspor takımları takip etti. En az gol giyen takım ise kalesinde 6’şar gol gören Koçarlı Belediyespor ile Koçarlı Menderesspor oldu. Koçarlı temsilcilerinin arkasından diğer gruplarda kalesinde gördüğü 7 golle Davutlar Belediyespor, 8 golle 3. Grup ikincisi Aydın İdman Yurdu, 1. Grup’ta 8 golle Pamukörenspor en az gol giyen takımlar oldu.

 

ONLAR GALİBİYETLE TANIŞAMADI

3. Grup’taki Yeni Esnafspor, 4. Grup’taki DSİ Spor, ilk yarıda puanla tanışamayan takımlar olurken, 2. Grup’taki Bağarası Belediyespor, 1. Grup’taki Yeşilmahallespor ve Feslek Gelenbe ilkyarıda galibiyetle tanışamayan takımlar oldu. Bu takımlar galibiyetle tanışma şanslarını ikinci yarıya bıraktı. En çok gol yiyen takım, kalesine 42 gol atılan 4. Grup’taki Efelespor oldu. Efelerspor’dan sonra en çok gol giyen takımlar kalesinde 36’şar gol gören 1. Grup’taki Yeşilmahallespor ile 4. Grup’taki DSİ Spor, 35 gol gören 1. Grup’taki Feslek Gelenbe, 29 gol gören 2. Grup’taki Bağarası Belediyespor ekipleri oldu. En az rakip ağlara gol gönderen takımlar ise 8’er kez gol sevinci yaşayan 4. Grup’taki DSİ Spor ile Yeni Esnafspor, 9’ar kez ağları havalandıran 2. Grup’taki Güzelçamlı Belediyespor ile Grup’taki Çeştepe Belediyespor takımları oldu.

 

LİGDE KALMA ÇEKİŞMESİ

Dört grupta sezonu son sıraya bitiren takımlar 2. Amatör Küme’ye düşecek. Ligden ilk düşen takım, sezon başında 3. Grup’ta ligden çekilen Dallıcaspor oldu. 1, 2 ve 4. Grup’ta ise ligde kalma mücadelesi devam ediyor. 4. Grup’ta puanı bulunmayan DSİ Spor ile 3 puan üstündeki Efelerspor, 2. Grup’ta 2 puanı bulunan Bağarası Belediyespor ile 5 puan üstündeki Güzelçamlı Belediyespor, 1. Grup’ta 2’şer puanlı Yeşilmahallespor ile Feslek Gelenbespor, ligde kalmak için birbirleriyle çekişiyor. Üç grupta da ligde kalma mücadelesi son haftaya kadar devam edecek gibi gözüküyor.

 

ARA VERİLMEYECEK

Aydın Futbol İl Temsilcisi Hakan Açıkgöz, 1. Amatör 2. Grup’ta takım sayısının az olması nedeniyle ikinci yarının bir hafta önce başladığını, diğer gruplarda da ara verilmeden maçların oynatılacağını ve 10. hafta maçları ile 1. Amatör Küme heyecanının devam edeceğini söyledi. (RAMAZAN AYDEMİR)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
29 / 12 Güneşli
Yarın: 29/13 Güneşli