• 11 Kasım 2017, Cumartesi 10:05

Aydınlı medyum marka tescil belgesi aldı

Aydın’ın Bozdoğan İlçesinde yaşayan ve bir süre önce medyumluğa başlayan 35 yaşındaki Mehmet Pala isimli şahıs Türk Patent Enstitüsü’ne müracaat ederek ‘Aydınlı Mehmet Hoca’ adıyla maka tescili yaptırdı.

Aydın’ın Bozdoğan İlçesinde yaşayan ve bir süre önce medyumluğa başlayan 35 yaşındaki Mehmet Pala isimli şahıs Türk Patent Enstitüsü’ne müracaat ederek ‘Aydınlı Mehmet Hoca’ adıyla maka tescili yaptırdı.

İşlerin yoğunluğundan bahseden 35 yaşındaki Mehmet Pala, ilçede yaşadığı evi de adeta reklam tabelasına çevirdi. Marka tescili yaptırdıktan sonra işlere yetişemez duruma geldiğini Aydın’a kendisine gelen müşterilerin yanında ülke genelinde çeşitli illere bizzat müşterinin ayağına giderek de hizmet verdiğini belirten Mehmet Pala, “İnsanlarımız alternatif tedavi ve parapsikolojiye büyük önem veriyor. Ben bu konuda uzman olduğuma inanıyorum. Halk tarafından yoğun ilgi görüyorum. Türk Patent Enstitüsü’nden ’Aydınlı Mehmet Hoca’ adı ile marka tesçilimi yaptırdım. Vergi levhası çıkardım. Şu anda 12 sigortalı çalışanım var ve fatura karşılığı medyumluk hizmeti veriyorum” dedi.

Türkiye’nin yanı sıra yurt dışından da kendisine gelenlerin olduğunu belirten Mehmet Pala,20 gün sonraya randevu vererek işlere yetişebildiğini günlük 80-100 kişiye hizmet verdiğini söyledi.

“Dolandırıcılara inanmayın doktora gidin”

İlginç tavır ve söylemleri ile dikkat çeken bunun yanında çeşitli hastalıklara da baktığını ileri süren Mehmet Pala, ‘medyum’ adı ile iş yaptığını ileri süren bir çok dolandırıcının olduğunu belirterek “Maalesef her işte olduğu gibi bizim işimizde de pek çok dolandırıcı oluyor. Bu nedenle halkımızın uyanık olmasını istiyoruz. Herhangi bir rahatsızlığı olan kişinin öncelikle hekime gitmesini tavsiye ediyoruz. Eğer konu bizim ilmimizi ilgilendiren bir durum olduğuna kanaat getirirsek o zaman o kişi ilgileniyoruz. Vatandaşlarımıza tavsiyem resmi olmayan yerlere gitmesinler, dolandırıcılara kapılmasınlar” diyerek kendisinin resmi olarak devlet denetiminde hizmet verdiğini söyledi. (İHA)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.

Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 5 Aralıklı gökgürültülü yağış
Yarın: 11/2 Az bulutlu