• 3 Nisan 2018, Salı

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ÜMMET AKIN

Aydın Değişim İstiyor muş (!)

Kim diyor?

Ümmet Akın.

Peki Ümmet Akın nasıl anlamış Aydın’ın ne tür değişim istediğini?

Fiziksel değişimden söz ediyorsa, zaten değişiyor.

Jeotermal santraller koskoca kenti dört yönünden kuşatmış durumda.

Tıpkı belediye başkanı olduğu Germencik’in ‘’UZAY ÜSSÜ’’ ne benzediği gibi.

Germencik İlçemizin son derece milliyetçi Belediye Başkanı Ümmet Akın, kendisine vahiy mi geldi, ne oldu tam bilinmez birden bire Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olma sevdasına kapıldı.

Elbette böyle bir sevdaya kapılabilir, en demokratik ve son derece milliyetçi hakkı.

Siyaset yaşamını taçlandırmak için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olmaya soyunabilir.

Ne demiş atalarımız, “ZURNADA PEŞREV OLMAZ NE ÇIKARSA BAHTINA’’

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olmaya soyunmak teorik olarak kolay da, Arşimet’in hamamda yıkanırken suyun kaldırma gücünü bulduğunda, sevincinden peştamalını sarmayı unutup anadan üryan ‘Evreka, evreka’ yani; ’buldum, buldum’ diyerek sokağa fırladığı gibi, Akın da, ‘boyumun ölçüsünü aldım, boyumun ölçüsünü aldım’ diyerek siyaset sahnesinden cısçıplak kaçabileceğinin de yüzde 99, onda 9 olduğu gerçeğini düşünüyordur her halde.

Bence, Germencik İlçemizin son derece milliyetçi Belediye Başkanı Ümmet Akın, sağ gösterip sol vurmayı planlıyor; çünkü bugünkü verilere göre Akın’ın bırakın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasını, Germencik’te yeniden kazanma ihtimali bile dibe vurmuş durumda. Ve Akın, durumunu herkesten daha iyi bildiği için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığına soyunduğunu ilan ederek siyaset yaşamında dibe vuran siyasilerin son yolculuklarına başlamadan önce, bir ihtimal daha var o da ölmek mi? demeden önceki düşünsel davranışlar içinde olabilir. Atalarımız boşuna ‘’HOROZ ÖLÜR, GÖZÜ ÇÖPLÜKTE KALIR !’’ dememişlerdir.

Bugün Germencik’te bir anket yapıp, sevgili Germenciklilere, sorsanız, deseniz ki,’ Arkadaş son derece milliyetçi belediye başkanınız Sn. Ümmet Akın’ın, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olma şansı var mı?’’ inanın çok büyük EVET yanıtı çıkabilir; çünkü kazanamayacağını çok iyi bilmelerine karşın, bir taşla iki kuş vurup derin bir ‘’ohhhh’’çekmeyi özlemiş olabilirler.

Neyse dönelim Ümmet Akın’ın ütopik düşlerine…

 

Aydın’da anket yaptırmış

Evet, Germencik Belediye Başkanı, Ümmet Akın, yaptırdığı anketle ilgili olarak bir gazeteye yaptığı açıklamada aynen şöyle diyor:

‘’AYDINLILARIN DA YÜZDE 68.80’İ MEVCUT BELEDİYE BAŞKANININ ÇALIŞMALARINI BEĞENMİYOR”

Yüzde 68.80 büyük bir oran. Ve Ümmet Akın, bu rakamları şöyle açıklıyor:

 

“Biz çalışmalarımızda sahada 115 bin kişiye ulaştık.’’

İlginç, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, bu anketi ne zaman ve hangi anket şirketine yaptırdı?

Anket, sadece Aydın Efeler’de yapıldıysa 115. 000 kişiye Menderes Bulvarında İncir Gazetesi dağıtırlarken mi ulaştılar. Mahalle aralarında, parklarda bu kadar kişiyi bırakın toplu olarak görmeyi, akıp giden hareketler içinde bile görmek olası değil. Rakamla 115.000, yazıyla YÜZONBEŞ BİN KİŞİ.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın bu konuda anket yaptırdığı şirketin adını, ve soruları içeren anket forumlarını ve sonuçların şirket tarafından onanmış belgelerini bir basın toplantısıyla kanıtlaması kendisine çok büyük bir puan kazandıracaktır.

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın yaptırdığı anketin sonuçlarını şöyle açıklıyor:

 

‘’Bu 115 bin kişi ile görüşmemiz sonucunda Aydın’ın yüzde 50’si 50 yaş üstü grubu olmuş. 500-2500 TL maaş alan insan sayısı yüzde 70’lerde.

İnsanların yüzde 25’inin siyasi partisi var. Yüzde 75’inin yok. Son 4 seçimde kime oy verdiği sorulduğunda 4 seçimde de farklı partilere oy verdiklerini söyleyenler var. Yani Aydın’da siyasetçiye karşı bir güvensizlik söz konusu. Hem iktidar partisi hem de Büyükşehir Belediyesi bu verileri eline almış. Fakir ilde, emekli şehrinde insanlar ne ister? Onu yapıyorlar. CHP’lilere soruyoruz? Özlem Hanım tekrar aday olursa yüzde 18.5’i oy vermem diyor. Bu 18.5 AK Parti’ye de oy vermem diyor. MHP’lilere AK Partili bir adayda birleşir misiniz dediğimizde yüzde 18’i oy veriyor. Diğerleri vermiyor. Fakat bu 18.5’in 17.5’i MHP’li bir adaya oy verebileceğini söylüyor. AK Parti seçmeninin yüzde 40’ı MHP’ye oy verebileceğini söylüyor. Yani buradaki bütün yollar bizim üzerimize çıkıyor. Aydınlıların da yüzde 68.80’i mevcut Belediye Başkanının çalışmalarını beğenmiyor. Neden beğenmediklerini de sorduğumuzda örneğin ASKİ’de su çok pahalı. Pahalı fakat sadece patlak çatlak tamir ediyorlar. Pahalı olup Aydın’ın komple su şebekesini değiştirseler. Arıtma tesisi kursalar. İnsanlar damacana ile su almasa suya zam yapsın diyorlar. ASKİ’nin çalışmalarından insanların yüzde 89.90’ı memnun değil. AYBA’dan yüzde 58.80 şikayet var. Neden diye sorduğumuzda ise, AYBA Aydın merkezde iken çok başarılı ama ilçelere yayılınca hizmette çok boşluklar oluştu. Örneğin, bazı ürünlerin bayat olduğu, personelden istenenlerin yerine getirilmediği, personelin zorla yapıyor gibi davranması vs. Buna benzer bir sürü şeyler sunuyor insanlar. Aydın halkı bu konuda en çok Denizli, Manisa ve Antalya’yı örnek gösteriyor. Bu illerde birçok yatırım olduğunu görüyorsunuz. Fakat Aydın’da Buharkent’ten girip Didim’den çıkıyorsunuz hiçbir şey yok.”

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın açıklamasını okuduğunuzda ne denli ayrıntılı bir anket yaptırdığını görüyorsunuz.

Gazeteciliğe Aydın’da başlamış, İzmir’de, İstanbul’da uzun yıllar çeşitli gazete ve ajanslarda çalıştıktan sonra emekli olup Aydın’a dönmüş, Aydın’da doğmamış; ama, Aydın’ı savunmayı kutsal bir görev kabul etmiş bir gazeteci olarak, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın yukarıda okuduğunuz açıklamalarını çok ilginç bularak herkesin içine sinecek şekilde değerlendirmek istiyorum

Siz okuyucularımın düşüncelerini, yorumlarını almak Aydın ilimize olan sorumluluklarımızı yerine getirmek olacaktır.

 

YARIN: GERMENCİK BELEDİYE BAŞKANI ÜMMET AKIN’IN

YILDIZ KENT AYDIN İÇİN AY YILDIZ KALKINMA PLANI 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı