• 3 Temmuz 2018, Salı

ŞOK DALGASI GEÇTİ… SIRA ÖNCÜ DALGALARDA

24 Haziran seçimlerinin şok dalgası vurdu geçti; ama toplumdaki şaşkınlık hala sürüyor…

Kazananlarla kaybedenlerin değerlendirmeleri, yorumları da buna koşut olarak farklılık içeriyor.

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığının yarattığı umut dalgasının CHP’nin Aydın milletvekili sayısını arttıracağı beklenirken, milletvekili sayısı 8’e çıkmış olmasına karşın 3 milletvekili ancak çıkarabildi.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır,24 Haziran seçimlerinden sonra düzenlediği basın toplantısında, CHP’nin 30 bin oy kaybettiğini; ancak buna karşın Aydın’da hala 1.parti olduklarını belirterek, “CHP 24 Haziran seçimleri sonucunda 30 bin oy kaybetti. Hala daha Aydın’da birinci partiyiz. Bizim kaybettiğimiz oylar, Millet İttifakı içerisinde dağılmıştır.

Seçmenin bize verdiği mesajı aldık, irdeliyoruz.’’

 

CHP İl Başkanı Ali Çankır “kaybettik” dediği 30 bin oyun millet ittifakı içerisinde dağıldığını ileri sürerken bunun nasıl olduğunu da açıklasaydı daha iyi olurdu; çünkü o zaman MHP’nin de kaybettiği oyların İYİ partide birleşip birleşmediği netleşmiş olurdu.

MHP tek milletvekilinden olurken, yeni kurulan İYİ partinin bir milletvekili çıkaracak oyları nasıl aldığı da anlaşılırdı.

Aslında İYİ Partinin bir milletvekili nasıl çıkardığı belli de, insan bunu Ali Çankır’dan duymak istiyor.

 

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinde kaybettiği 30 bin oyun nedenleri arasında PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Bülent Tezcan’ın yaptığı ileri sürülen milletvekili aday listesine olan tepkilerde olabilir mi?

 

Tüm bunların aydınlığa kavuşması için Efeler İlçesi ile İl yönetiminin düzenleyeceği Danışma Kurulu Toplantıları’na

Sadece üyeler değil, milletvekillerinin de özellikle PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCSI Bülent Tezcan’ın katılması yararlı olacaktır.

 

24 Haziran seçimlerinde Aydın’dan 4 milletvekili çıkaran AKP’yi Aydın’da zorlu bir sınav bekliyor.

JEOTERMAL ENERJİ SANTRALERİ.

AKP’den liste başı ve deneyimli milletvekili Mustafa Savaş’ın JEOTERMAL SANTRALLERİ ile ilgili bir basın toplantısı düzenlemesi hem Aydın’da yaşayanların, hem karşı koyanların hem de yerel basının beklediği bir toplantı olacağını düşünüyorum.

Tabi bu basın toplantısı Aydınlıların gazlarını almak için, havanda su dövmek gibi değil de, bilimsel içerikli, sivil toplum örgütlerinin, Aydın Barosu’nun, Tabip Odası’nın, Ziraat Mühendisleri odasının temsilcilerinin de katılacağı mevcut verilerle birlikte, JEOTERMAL ENERJİ SANTRALLERİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI gibi geniş kapsamlı bir etkinlikte masaya yatırılmasından söz ediyorum.

 

ŞOK DALGASI GEÇTİ… SIRA ÖNCÜ DALGALARDA, demiştik.

Özellikle CHP’deki öncü dalgalar çok önemli..

Efeler İlçesi ile İl yönetim kurulunun düzenleyecekleri GENİŞLETİLMİŞ DANIŞMA KURULU TOPLANTILARI’nda oluşacak dalgalar büyük bir olasılıkla Ankara’ya kadar gidebilir… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu