• 5 Temmuz 2018, Perşembe

CHP AYDIN’DA DEĞİŞİME DOĞRU (2)

 

 

                                                           UFUKTA KURULTAY GÖRÜNÜYOR

Daha önceki bir yazımda, CHP ve Muharrem İnce 24 Haziran seçimlerinde kazansınlar ya da kazanamasınlar hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak; çünkü değişimin ilk adımı atıldı demiştim.

Değişim adımlarını sıklaştırmaya başladı bile…

Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerin, Kasım 2018 tarihine çekilmesi an meselesidir; çünkü CHP dahil tüm partiler şok dalgasının etkisini tamamıyla atmış değiller, bu partilerin fiziksel ve ruhsal durumları tek düze bir gel-git içindeyken AKP bundan yararlanmayı düşünecektir.

 

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyması belki başlangıçta yeterince destek bulamayacakmış gibi varsayılsa da tanıtım sürecinde giderek artan bir yükselişle milyonlara ulaşan bir iletişim köprüsü kurmuş olması CHP’deki bazı tabuları da sarsmaya başladı.

 

Deniz Baykal’ın genel başkanlığı sırasında her seçim sonunda,’’halkımız bize muhalefet görevi verdi’’ teranesinden sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun da 9 kez yenilgi alması CHP tabanının iktidar olma umudunu iyiden iyiye küllendirmişti.

Muharrem İnci’nin, saman altından su yürütmeden iki kez genel başkanlığa soyunması CHP tabanının küllenmeye başlayan iktidar umudunu yeniden ateşlemiş oldu.

 

Bu olanlar CHP’de değişim sürecinin başladığının göstergesi olabilirdi.

Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçimini kazanamayınca, CHP tabanı, CHP’nin yeni genel başkanının Muharrem İnce olduğunu seslendirmeye başladı.

 CHP milletvekili listelerinin hazırlanması sırasında, Muharrem İnce’ye yakınlıklarıyla bilinen kişilerin liste dışı bırakılmalarının, bilinçli olarak Bülent Tezcan tarafından yapıldığı söylentileri ağırlık kazanmaya başladı.

 

CHP’liler şimdi sabırsızlıkla Efeler İlçesi ve İl yönetimlerinin genişletilmiş danışma kurulu toplantı tarihlerinin açıklanmasını bekliyor.

 

Yerel seçimlerde alınacak sonuçların sorumlusu aynı partiden olan belediye başkanları ile partinin ilçe başkanlarıdır.

İşte bu nedenden dolayı ufukta kurultay görünüyor; çünkü üst yönetimindeki kaos tabana yansımaya başlar.

Örneğin, PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Bülent Tezcan, eğer Danışma Kurulu toplantılarına gelirse, milletvekili listelerinden tutun da Aydın’daki listenin hazırlanmasından, Eren Erdem’in, tutuklanırken ‘’Bunlar Bülent Tezcan’ın eseridir’’ sözlerinin ne anlama geldiğini açıklaması istenebilir.

 

Yazmaya ara verdiğimde, facede Efeler eski ilçe başkanlarından Ayhan Başdemir’in, bir paylaşımını gördüm.

Başdemir, ’’Soylu suları bulandırıyor” başlıklı yazımın yorum kısmına, ’’Değişimi alt kadrolardan yapmayı düşünen Tezcan, danışma kurulu toplantılarına gelebilir mi ?’’ yazmış.

 Eğer PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Bülent Tezcan, partiyi tabandan değiştirmek gibi bir bir söylemde bulunduysa, CHP’nin tabanını, nasıl değiştirecek, o taban değil midir Tezcan’ı tavana gönderen?

Taban derken ilçe başkanlarından, aynı partili belediye başkanlarından söz ediyorsa, bu iki şekilde yorumlanabilir.

1-PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GEREL BAŞKAN YARDIMCISI Bülent Tezcan, sahip olduğu bu gücü iyi kullanarak CHP’yi temelden kendisine bağlamıştır ve kendi kadrolarını kurmayı hedeflemiştir.

2-ya da ileriye dönük olarak oy potansiyeli yüksek olan belediye başkanlıkları ve ilçe başkanlıklarına kendi kadrolarını getirmeyi planlamıştır.

 

Değişimin tabandan başlatılması düşüncesi, partiyi sonu belli olmayan bir kaosun içine atmakla eş anlamlı olması nedeniyle ürkütücüdür.

Oysa tabanın sesini dinleyerek çatıyı aktarmak, daha akılcı ve geçerlidir.

Her ne kadar Temmuz ayında isek de, iki ay sonra sonbahar, 4 ay sonra da kış gelecek.

Kasım ayının nasıl geleceği az çok kendini belli ettiğinden, 24 Haziran seçimlerinde alınan sonuçlar nedeniyle, parti bünyesinde birikmiş olan negatif enerjiyi bir an önce topraklama yapıp, Atatürk’ten gücünü alarak enerji üreten bir dinamonun yanında ortak enerjiyi destekleyecek yıpranmamış yeni trafolarla Türkiye’yi aydınlatmanın zamanı gelmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 12/4 Güneşli