• 7 Temmuz 2018, Cumartesi

SU SAVAŞLARI VE JEOTERMAL

Hadi gelin bahse girelim.

SU SAVAŞLARINI kim kazanacak?

AKP Efeler İlçe Başkanı Gülaştı mı?

Yoksa CHP Efeler ilçe başkanı Altıntaş mı?

Bence, AKP Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı siyasi hayatının ilk önemli hatasını yaptı…

Niye mi?

CHP Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş’a koz verdi.

Barış Altıntaş, bu kozu aldı ya, Çağatay Gülaştı ne zaman bu konuya girerse girsin Barış’ın yanıtı hazır ve nazırdır.

‘’Ücretsiz su projesini “Çağatay Gülaştı’ya kim verdi bilmiyorum; ama Barış Altıntaş bunu çok iyi kullanacaktır.

Keşke Çağatay Gülaştı, bu talihsiz açıklamayı yapmadan önce Belediyelerin yetkilerini,yerel yönetimleri sınırlandıran yasaları açıp okusaydı..

Yok böyle bir şey.

CHP Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş, bir şeyler söyledi ya, Gülaştı da sessizliğini bozarak varsayımları sıralamaya başladı, dedi ki:

“Bu beyanatının benim kadar Efeler İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızı da maalesef hayal kırıklığına uğrattığı kanısındayım. Türkiye'deki en pahalı metreküp fiyatıyla suyu kullanan şehirlerin başında gelen Efeler’in, Efeler’de yaşayan insanların aile bütçelerinde büyük bir yük ise biz temsil noktasındaki siyasetçiler de halkın sesi olduğumuzu unutmamalıyız. Bizler siyaset yaparken sorunların tespiti kadar çözüm önerileri içinde çalışmaktayız. 2560 sayılı yasa ve 23. maddeyi bildiğimiz gibi belirli bir metreküpe kadar hane başı düzenleme yapabiliriz”

Güzel de adama sormazlar mı, “şimdiye kadar niye yaptınız ?’’ ya da ‘’yaptınız da biz mi kabul etmedik ?’’

AKP Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, SU SAVAŞLARI ile ilgili olarak Efeler ilçesinde yaşayan bizlere meditasyon yaptırır gibi konuşuyor.

Ne mi diyor?

Okuyun o zaman.

‘’AK Parti olarak Efeler’de su ücretlerinin vatandaşların aile bütçesine yük olmasını engelleyebileceklerini belirten Gülaştı “Tüm kamuoyunca kabul edilen su faturaları yüksekliğini yok saymak yerine, su ücretlerinin Efeler’de yaşayan insanların aile bütçelerine yük olmasını engelleyebiliriz. Su gelirlerinin belediyelerin bütçelerindeki önemini biliyoruz. Biz bunları söylerken proje altyapısında, Efeler Belediyesi bütçesini 5 katına kadar arttırabileceğimizi bilerek ve inanarak söylüyoruz. Projelerimizi Efeler'de yaşayan vatandaşlarımız için üretmeye devam edeceğiz. Artık Efeler'de yaşayan hemşerilerimiz hayal edecek AK Parti yapacak”

Dedim ya meditasyon yapar gibi olduk da, şimdiye dek ’’Projelerimizi Efelerde yaşayan vatandaşlarımız için üretmeye devam edeceğiz’’ derken şimdiye dek ürettiğiniz projelerden birisinin adını söyler misiniz?

 

AKP Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı kaç yaşındadır, doğma büyüme Aydınlı mıdır, değil midir, ya da bir başka yerden mi gelmiştir onu da bilmiyorum. Aslında hiç birinin de önemi yoktur.

AKP Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, Aydın’da yaşıyorsa, bir süre önce ‘’Aydın Jeotermal enerjiden 70 milyon kazandı ‘’diyerek övgüler yağdıran liste başı milletvekilleri, bankacı Mustafa Savaş’a rağmen, sabahları kükürt soluyarak zehirlenmekten kurtulmamız için bir etkinlik düzenlese de onu omuzlarımıza alıp Aydın caddelerinde taşısak.

Örneğin, bilim kurumlarından, ADÜ’den, sivil toplum örgütlerinden yardım istese, hepimizde katkı koysak şu jeotermal belasını Aydın’ın başından atsak, işte o zaman benden önce Barış Altıntaş, Gülaştı’yı alnından öper.

Var mısın genç kardeşim Çağatay Gülaştı, jeotermal belasından Aydın’ı kurtarmaya?

Aynı kentte yaşıyoruz, boş ver siyasi görüşleri; çünkü aynı havayı soluyoruz, akışkanın zehirlediği toprakta yetişen sebzeleri yiyoruz, kükürdün zehirlediği aynı havayı ciğerlerimize çekiyoruz, öyle değil mi genç arkadaşım Çağatay Gülaştı?

Devlet memuru olan Vali, kaymakam, savcı, hakim, emniyet müdürü, jandarma komutanı, herkes atanarak bir yerlere gider, yerine başkaları gelir, kısacası bu döngü sürer gider; ama biz Aydınlıyız, bu toprakların insanıyız, köklerimiz burada, nereye gidebiliriz ki? Hadi Çağatay Gülaştı, jeotermalle ilgili bir etkinlikte katıl aramıza, bizimle ol, seni omuzlarımızda taşımazsak namerdiz.

Siyasi yaşamın ne zaman başladı bilmiyorum; ama sana bir abi öğüdüm olsun, toprağımız, havamız, suyumuz zehirlendikten sonra hangi iktidar olursa olsun, bedava vereceği suyu içmeyi bir tarafa bırak ölülerimiz bile yıkanamayacaktır.

Genç kardeşim Çağatay Gülaştı, yine benden sana bir ağabeyi öğüdü, siyasi yaşamında bir yerlere gelmek istiyorsan yüreğinin sesini dinleyerek yolunu çiz, başkalarının rehberliği yarar yerine zarar verir.

AKP Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı ile CHP Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş’ı baş başa bırakıyorum.

Hiç kimsenin umurundan değil suyun bedava olup olmayacağı, bedava su vereceğini söyleyen kim olursa olsun, bu niyetinin içindeki gizli niyetinde AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SİYASİ VE EKONİMİK GÜCÜNÜ ELE GEÇİRMEK yatıyor.

Sizce SU SAVAŞLARINI kim kazanacak? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.