• 7 Eylül 2018, Cuma

CHP İL DANIŞMA TOPLANTISI’NIN ARDINDAN

KOVAN

 

CHP İL DANIŞMA TOPLANTISI’NIN ARDINDAN

 

ÇERÇİOĞLU; TEZCAN’A ADAY OLMAYACAĞINI İTİRAF ETTİRDİ

BARKAN KALINOMUZ: İL BAŞKANI, NÖBETÇİ ECZANE GİBİ ÇALIŞAMAZSINIZ.

ÜNSAL ÜNAL: ÖZLEM HANIM ASFALT YOLLARA TEŞEKKÜR EDERİZ; AMA YÜRÜYEN MV ADAYI GÖREMEDİK.

13 Ağustos 2018 tarihindeki yazımın başlığı:

KILIÇDAROĞLU RUS RULETİ Mİ OYNAYACAK?

ÇERÇİOĞLU MU BÜLENT TEZCAN MI?

Şeklindeydi; çünkü bazı çevreler ya da Özlem Çerçioğlu’na karşı olan genel merkez dahil parti içi muhalifleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Bülent Tezcan’a söz verdiğini özellikle yaydılar.

İzmirli ve Ankaralı meslektaşlarım CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Bülent Tezcan’a söz verdiği duyumunu aldıklarını ve böyle bir şey Aydın’da olur mu olmaz mı şeklinde düşüncelerimi öğrenmek istemişlerdi.

Ben de meslektaşlarıma, ’Bülent Tezcan’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı bir kenara bırakın, milletvekilliği için ön seçim yapılsa orada bile şansı yok denecek kadar az’’ demiştim.

Bilinçli olarak çıkartılan bu söylenti hakkında bende Özlem Çerçioğlu’na sordum.

Önce güldü, sonra kendinden emin bir beden dili ve ses tonuyla, “yok abi yok, senin meslektaşların yanlış duymuşlar. Her şey yolunda’’ demişti.

Bu konuşmadan sonra bekleme sürecine girdim; çünkü benim duyduklarımı Özlem Çerçioğlu da duymuş ve ona göre bir plan yapmıştır diye düşündüm.

Nasıl bir plan yapmış olacağını tahmin etmeye çalışırken, aklıma atletizm sporundaki “SIRIKLA YÜKSEK ATLAMA’’ geldi.

Atlet, sırıkla yüksek atlama yapmadan önce birkaç adım geri gider, sırığın ucunu batıracağı alanın yerini keşfeder, sonra giderek hızlanarak koşmaya başlar ve sırığın yere yakın ucunu gözüne kestirdiği alanın içine koyar ve sırığın esnekliğini bir itici güç olarak kullanarak yukarı sıçrar, hesaplaması doğruysa çıtayı aşarak dereceye girer.

Ve merakla Özlem Çerçioğlu’nun atağını beklemeye başladım.

Belediye Başkanı olduğu günden beri izlediğim Çerçioğlu, bu işi sessiz sedasız halletmez, mutlaka ŞAH-MAT hamlesini yapacaktır ve durgun suya atılan bir taşın çıkardığı halkalar gibi bu hamle Kılıçdaroğlu’na kadar gidecektir diye düşündüm.

Bugün, yarın derken yapılması yılan hikayesine dönen CHP Aydın İl Danışma Kurulu Toplantısı nihayet Salı günü yapıldı.

Toplantıya katılan arkadaşlardan edindiğim bilgilere göre Özlem Çerçioğlu çalışmalarını sinevizyon görüntülerle anlatmış.

Danışma toplantısında söz alan bir önceki dönem milletvekillerimizden Fatih Atay, daha önceki il başkanlarından Barkan Kalınomuz, Bayram İnci, Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci ve Sultanhisar ilçe başkanı Ünsal Ünal değişimden yana konuşmalar yapmışlar. Sultanhisar İlçe Başkanı Ünsal Ünal’ın, “Özlem hanım yaptığınız asfalt yollar için çok teşekkür ederiz; ama asfalt yollarda yürüyen milletvekili adayları göremedik. “Barkan Kalınomuz’un, mv listesinde Metin hoca niye yoktu, Fatih Atay niye yoktu, hadi beni yazmadınız bu arkadaşları neden yazmadınız da 4.sıraya kimsenin tanımadığı birisini getirip yazdınız, aydan mı getirdiniz. Siz il başkanı Ali Çankır, nöbetçi eczane gibi particilik yapamazsınız, az kazanın partiye daha çok zaman ayırın.’’ Şeklindeki sözleri dikkati çekmiş.

Bir zamanlar PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI, Bülent Tezcan’da konuşmasında “2019 seçimlerinde partimizin başkan adayı Özlem Çerçioğlu’dur’’ demiş.

Bülent Tezcan’ın partideki görevi nedir?

PM üyesi.

Bülent Tezcan’ın böyle bir açıklama yapma yetkisi varsa, bu kararı başta Genel Başkan ve yönetim kurulu kararı olarak açıklaması gerekmez miydi?

Öyle de olsa böyle de olsa

Özlem Çerçioğlu öldürücü hamlesini yapmış oldu.

Bülent Tezcan bu açıklamasıyla Aydın siyasetine dedi ki, “BEN BU İŞTE YOKUM VE OLMAYACAĞIM DA. PATRON ÇERÇİOĞLU’DUR’’

Tezcan’ın bu açıklamadan sonra adaylığı durumunda alması olası birkaç oydan da oldu.

Yani artık önümüzdeki yerel seçimlerden sonra Tezcan için Aydın sayfası kapanmış olacak; çünkü o tarihlerde Kılıçdaroğlu’da emekliliğin keyfini çıkarıyor olabilir.

Kemal Kılıçdaroğlu, gerçekten Bülent Tezcan’a Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı sözü verdiyse, Çerçioğlu’nun bu hamlesi domino taşı etkisi yapabilir…

Bence hiç sakıncası yok…

Dünkü yazımda gerçekten içtenlikle teşekkür ettiğim mv. Hüseyin Yıldız’ın sosyal medyada paylaşmış olduğu fotoğraflardaki görüntüler partili bir gazeteci olarak benim çok işime yaradı; çünkü toplantı hakkında hiç kimseden bilgi almadan Sn. Yıldız’ın paylaştığı fotoğraflarda partinin rotasını gördüm.

Örneğin, Özlem Çerçioğlu’nun masasında Didim, Çine Belediye Başkanları varken, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan niye yoktu?

CHP Aydın İl örgütünün partili belediye başkanları, ilçe başkanları niye yoktular?

CHP Aydın İl örgütünde haremlik, selamlık mı başladı?

İl örgütü Danışma Kurulu toplantısı yapıyor yönetimi oluşturan 24 başkan yardımcısından çoğu yok.

İl yönetimindeki kadınlar ayrı bir masada oturuyorlar, erkeklerden sadece Aydın Tunç il masasında tek başına oturuyor bu nasıl bir yönetim anlayışı?

Dünkü yazımda da belirttiğim gibi, adı her ne kadar CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı olsa da, görünen,

‘’ÖZLEM ÇERÇİOĞLU ÖRGÜT AYAR TOPLANTISI’DIR.’’

VE ÖZLEM ÇERÇİOĞLU, BÜLENT TEZCAN’A KENDİ ADAYLIĞINI AÇIKLATARAK HEM ÇITAYI AŞTI HEM DE YÜKSELTTİ… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 10/1 Sağanak yağışlı