• 9 Mayıs 2018, Çarşamba

CAMEKAN

Mayamızda siyaset olmadığı için işin kurnazlığını düşünmeyi düşünmek aklımıza gelmez.

Muharrem İnce adaylığını açıkladıktan sonra bunu daha iyi anladım: Çünkü facebooka girdiğimde bakıyorum da, Türkiye’nin dört bir yanından ileriyi gören vatandaşlar, Muharrem İnce ile çektirdikleri boy boy fotoğrafları paylaşıyorlar.

Benim niye yok?

Dedim ya mayamızda siyaset olmayınca ileriye yatırım yapmak usumuza gelmiyor.

Halbuki, Muharrem İnce Barkan Kalınomuz’un il başkanı seçildiği dönemde Aydın’a geldiğinde, bir süre partiyle ilgili söyleşimiz olmuştu, kafayı çalıştırıp, kendi kendime, ’olum, bu Muharrem İnce aktif bir adam, şöyle yan yana asker arkadaşıymış gibi bir fotoğraf çektirsen de ileri de lazım olur camekana koyarsın’’ diyemediğim için pişmanım; ama işte her zaman olduğu gibi son pişmanlık fayda etmiyor.

Çare yok, beceriksizliğimizin bedelini böyle ödeyeceğiz.

 

Şaka bir yana, sosyal medya da Muharrem İnce dalga dalga yayılarak büyüyor.

Yalan ya da doğru, facede, TRT için , “eğer bizim haberleri vermezse,130 milletvekili ile TRT’ye gireceğim’’ dediğini okuyunca gerçekten mutlu oldum; çünkü muharrem İnce, gerçekten bir eylem adamı.

Bütün Cumhurbaşkanı adaylarını ziyaret edip başarılar dileyeceğini vurgulayan İnce, Selahattin Demirtaş’ı da cezaevinde ziyaret edeceğini söyleyince, kendi kendime Türk milleti adına örgütlenme, birlik olma, tek adam saltanatına karşı halk eyleminin ilk adımı atıldı, dedim. Sonraki adımların sıklaşarak halk koşusuna döneceğinden hiç kuşkum yok; çünkü, Muharrem İnce sözün bittiği, eylemin başladığı yeri çok iyi biliyor.

Siz de benim gibi yapın, fazla gevşemeden karşınıza bir Türkiye haritası alın, harita ne kadar büyük olursa seyretmesi de o kadar keyfli oluyor.

Türkiye haritasında toplu iğne başı kadar bile boş yer bırakmadan, Türk, Kürt, Laz, Çerkes, diye etnik ayrılığa girmeden, Sünni, alevi, diye mesheplere bölmeden bu ülkede yaşayan tüm insanları, el ele vermiş, zeybek oynarken, halay çekerken, bar oynarken, horon teperken, Anıt Kabirden güneş gibi gülümseyen Mustafa Kemal Atatürk’ün korumasında Türk Milletiyle kucaklaşmış Muharrem İnce ile birlikte ‘’YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ’’ diye bağırdıklarını canlandırın.

Türkiye’nin bu büyük resmini hepimiz zihnimizde canlandırdığımızda, emperyalistlerin MUCİZE diyebilecekleri şeyin aslında TÜRK MİLLETİNİN GÜCÜ olduğunu hepimiz bir kez daha anlamış olacağız.

 

İşte o zaman, Cumhuriyeti kemiren lağım sıçanları, kan emici vampir yarasalar, hizmetinde oldukları emperyalizmle birlikte bir kez daha tarihin çöplüğüne düşecekler… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı