• 10 Eylül 2018, Pazartesi

RIZA POSACI ‘’AYDIN HALKI JEOTERMALLE BARIŞACAK’’

‘’AYDIN’I TARIMIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ’’

 

AKP Aydın milletvekili Rıza Posacı, gazetelere yaptığı açıklamada, jeotermalle tarımın buluşacağını belirterek, “AYDIN HALKI JEOTERMALLE BARIŞACAK.’’ Demiş.

Ziraat mühendisi, Umurlu eski belediye başkanı, Ziraat Odası eski başkanı, ziraatçı Rıza Posacı, nasıl bir kavramsa, Aydın Halkının jeotermalle barışacağını söylemiş.

Jeotermalle barışmak (!) AKP Aydın milletvekili Rıza Posacı’nın icat ettiği yeni bir kavram…

Belki de ben yanlış yorumladım.

AKP Aydın milletvekili Rıza Posacı ’’Aydın halkının jeotermale olan tepkisini tatlıya bağlayacağız’’ demek istemiş olabilir.

Şaka gibi…

Ziraat Mühendisi, Umurlu eski belediye başkanı, Ziraat Odası eski başkanı, ziraatçı Rıza Posacı, Aydın Halkının jeotermalle barışacağını söylüyor…

Merak ediyorum, Umurlu’da tarlaya akan akışkanın toprağa zarar verip vermediğini hiç mi merak etmedi?

Merak ediyorum, Umurlu’da hiç mi incir ağaçlarının kuruduğunu duyduğunda, neden kuruduğunu, doğduğu topraklarda neler olduğunu merak etmedi mi?

Umurlu’nun kükürt kokan havasını hiç mi solumadı?

Kim bilir belki de Ankara’nın havasına alışmıştır.

Aydın’da Jeotermal santrallerine tepkiler giderek artarken, AKP Aydın milletvekilleri bilinçli ve sistemli bir şekilde, Aydın’ın tarımı ile jeotermal arasında umut verici, gelecek vadeden ilişkiler kurarak, insanların bilinçaltlarına para kazanacaklarına dair subliminal mesajlar gönderir gibiler.

Kim para kazanmak istemez ki; ama ne pahasına?

İşte bunu söylemiyorlar.

Şimdiye dek hiç bir milletvekili toprağa akan akışkanın, havaya püskürtülen kükürt gazının, yer altı sularına giden zehirin, kuruyan ağaçların nedenleri hakkında bir açıklama yapmadılar, yapamıyorlar.

Sadece Aydın’ın kasasına para girdiğini vurguluyorlar.

Bunu bile tam olarak açıklayamıyorlar, örneğin Mustafa Savaş, ’’Aydın jeotermalden 70 milyon kazandı’’ gibi bir şeyler söylemişti; ama bu paranın Aydın’ın neresinde olduğunu ve ne pahasına kazanıldığını söylememişti.

CHP milletvekilleri de her zamanki gibi görmedim, söylemedim, duymadım örneği üç maymunu oynamayı sürdürüyorlar.

Aydınlı ne yapsın bağırıyor, feryat ediyor; ama sesini duyan yok; çünkü çok cılız…

Aslında bunun çözümü kolay.

Mademki AKP milletvekili Ziraat Mühendisi, Umurlu eski belediye başkanı Rıza Posacı, kendine göre ‘’AYDIN HALKI JEOTERMALLE BARIŞACAK’’ diye yine bir kavram icat etti.

O zaman Jeotermalin Aydın’a zarar verdiğini bilimsel olarak kanıtladıklarını bıkmadan usanmadan, yılmadan söyleyenler var, o zaman o söyleyenleri de çağırarak, Aydın milletvekillerinin, katıldığı oldukça geniş kapsamlı bir toplantı düzenleyelim.

Herkes elinde ne varsa koysun ortaya.

Hatta eldeki kanıtları değerlendirecek bir bilim heyeti bile oluşturabiliriz; çünkü ADÜ gibi bir bilim yuvamız var.

Aydın AKP milletvekilleri önce neden jeotermalcilerin bakış açılarıyla baktıklarını açıklasınlar, sonra söylediklerini yani jeotermalin Aydın’a zarar vermediğini bilimsel belgelerle açıklasınlar ki vaatleri inandırıcı olsun.

Evet bence tek çözüm geniş kapsamlı, bilimsel niteliği olan, bir toplantının düzenlenmesi.

Bu toplantıya Aydın mv vekilleri, vali, sağlık bakanlığı, tarım bakanlığı, çevre bakanlığı gibi devlet kurumlarının yanı sıra Aydın’ın tüm ilçelerinden de birer temsil heyeti katılmalı.

Ne dersiniz sayın milletvekilleri?

Var mısınız gerçekleri tartışmaya? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Bulutlu
Yarın: 16/9 Çok bulutlu