• 14 Ağustos 2018, Salı

CHP İL BAŞKANI ALİ ÇANKIR ARANIYOR!

ESKİ BABA SİYASİLER ÇANKIR’IN SUS-PUS HASTALIĞINA YAKALANMIŞ OLABİLECEĞİNİ ÖNE SÜRDÜ.

Dikkat, dikkat!

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır aranıyor…

Tekrar edip, yineliyorum.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır aranıyor…

 

24 Haziran seçimleri öncesi görünen daha sonra kaybolan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır aranıyor…

CHP’de patlak veren genel başkan ve yönetimi değişsin kampanyası sırasında genel merkezin: “ALİ ACELE GEL !’’ çağrısına uyarak sessiz ve sedasız bir şekilde ortadan kaybolarak Ankara’ya gittiği öğrenilen CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’dan o günden beri haber alınamamaktadır.

 

CHP Aydın il yöneticileri defalarca il başkanı Ali Çankır’ı aramalarına rağmen, ulaşamadıklarını belirterek, “İl Başkanımızın yaşamından endişe ediyoruz; çünkü günlerdir aramamıza rağmen ortaya çıkmamaktadır.’’ Diyerek kuşkularını dile getirmektedirler.

 

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır yaptığı basın açıklamasında, “genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur” demişti.

 

CHP İl Başkanı Ali Çankır’ın Yıldız gibi hızlı bir milletvekilinin, bir ilçe başkanına, “oraya iki bin kişiyle baskın yaparım’’ dediğinin doğru olup olmadığını sorarak öğrenmek isteyen gazetecilerden de kaçtığı gözlenmektedir; çünkü, bir il başkanın milletvekilinden önce ilçe başkanlarına sahip çıkarak bu densizliği yapan mv hakkında işlem yapması gerekirdi.

 

CHP Aydın il örgütünün yaklaşmakta olan yerel seçimlere hangi stratejilerle hazırlandığı merak konusuyken, İl Başkanı Ali Çankır’ın görünmez il başkanı olması, cübbeli Ahmet Hoca’dan seçim kazanma konusundaki dua seminerlerine katılmış olabileceği tahmin edilmektedir.

 

Uzunca bir süreden beri görünmeyen CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’ı en çok merak edenler arasında, onun il başkanı olmasında büyük emeği olduğu söylenen mv Hüseyin Yıldız’ında yerel seçimlerle ilgili yerel ikna çalışmaları yapmakta olması nedeniyle Çankır’a ulaşamadığı yolundaki duyumlar gittikçe yayılmaktadır.

 

Bir süredir ortalıkta görünmeyen, arayanlara telefonunu açmadığı için (ben de aradım açmadı) kendisine ulaşılmayan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’ın sessiz ve görüntüsüz kalmayı neden seçtiğini sorduğumuz eski siyasetçiler, ’’böyle siyaset olmaz. Çankır eski köye yeni adet mi getiriyor? Siyasetçi dediğin susmaz, susturulamaz. Mutlaka çıkıp bir şeyler söylemelidir, yoksa SUS-PUS hastalığına yakalanabilir ki tedavisi yoktur.’’

 

SUS-PUS hastalığı hakkında yapılan en geçerli bilimsel araştırmalarda, bu hastalığın genelde siyasetçilerde görüldüğü ve seyrini çok hafif sürdürdüğü için de kolay kolay anlaşılamadığı bilgilerine tesadüfen erişilmiştir.

 

SUS-PUS hastalığının genelde siyasetçilerin beklentilerinin gerçekleşememesi durumunda kendiliğinden ortaya çıktığı ve zamanında teşhis konulamadığında, hastanın bu hastalığın son evresi olan PUS devresine girerek kendisine liderinin kendisi olduğu yeni bir sınırsız internet, pardon siyaset alemi yaratması olarak açıklanıyor.

 

Yine bu konuda engin deneyimlerinden yararlanmak için yanına gittiğimiz bir eski baba siyasetçi, okey dışarı dönerken yakalanmasını bizim zamansız gelişimize bağlayarak, kaşlarını çatmış olmasına karşın içindeki siyaset aşkı nedeniyle, güler yüzle şunları söyledi:

“Hayır hayır söylediklerinizden değildir, benim duyduğuma göre bir milletvekili bir ilçe başkanına ‘’2000 kişiyle orayı basarım’’ diyerek tehdit edince öteki ilçe başkanları da, il başkanı Çankır’a, “başkan bu densiz milletvekilinin yaptıklarını yanına mı bırakacaksın, bizleri korumayacak mısın, milletvekili hakkında rapor tutmayacak mısın?’’ gibi soruların sorulacağını bir bilenden öğrendiği için sular durulana kadar ortalıktan kaybolup tatile gitmiş olabilir’’

 

İşte siyasetin, ilginç, enterasan, hayret verici, göz kamaştırıcı dünyasından tesadüfen bu verilere ulaşılabildi. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Sağanak yağışlı
Yarın: 16/9 Çok bulutlu