• 15 Ocak 2019, Salı

AKP ADAY TANITIM TOPLANTISININ ARDINDAN

Ata Sözleri ve Deyimler Sözlüğünü, Anadolu insanının bir parçası olarak tarafsız bir bakış açısıyla değerlendirdiğinizde ne görkemli bir kültür hazinesi olduğunu anında anlıyorsunuz.

Örneğin: ’’Elin yumruğunu yemeyen, kendi yumruğunu değirmen taşı sanırmış.’’ Gibi.

 

Tanıtım etkinliğinde adayları tanıtan AKP İzmir Milletvekili Hamza Dağ, konuşmasında, ’’Bölgemizde CHP’nin beceriksizliklerine her gün şahit olanlardan biriyim.

Aydın’a girdiğimde ilk dikkatimi çeken Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu bir inşaat olsun isterdim’’ demiş.

Ben de soruyorum:

‘’İnşaat görmemiş olabilirsiniz; ama Aydın’ı ahtapotun kolları gibi sarmış jeotermal ölüm santrallerini de mi görmediniz?’’

AKP İzmir milletvekili Hamza Dağ çok hassas konulara değinmiş ve; ‘’Ancak, ilk dikkatimi çeken Büyükşehir Belediyesi’nin billboardlarındaki ilanlar ve resimler oldu. Milletin parasını billboardlardaki reklamlara ayırmak, kimsenin hakkı değildir:’’

Bunu siz mi söylüyorsunuz?

Mademki Aydın Büyükşehir Belediyesini kazanmayı hedef edinmişsiniz. o zaman tanıtım programına 3-4 saat önce gelecektiniz, yanınıza hiçbir parti yöneticisini almadan halkın arasına girecektiniz, kendinizi Aydın’a yeni gelmiş bir emekli gibi tanıtıp Efeler ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kime oy vereceğiniz konusunda sorular sorarak size yardım etmelerini isteyecektiniz.

Örneğin: Özlem Çerçioğlu’nun nasıl bir başkan olduğunu soracaktınız.

Hatta; Aydın’a gelmeden önce araştırma yaptığınızı, Özlem Çerçioğlu’nun belediye başkanı seçildiği 2009 yılında kurduğu AYBA’nın sosyal belediyecilik hizmetlerini o günden beri aksatmadan sürdürdüğünü, sağlık biriminin 4 doktor, 51 hemşire, 35 araçla 17 ilçede gece gündüz hizmet verdiğini, günde 8-9 bin kişiye yemek verildiğini duyduğunuzu, bu duyduklarınızın doğru olup olmadığını sorsaydınız inanın çok güzel yanıtlar alırdınız.

Neyse;

Aklınızda olsun bir daha gelirseniz deneyebilirsiniz.

AKP Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’de ,’’makamların ve mevkilerin bizim için önemi yok.17 ilçemizin tamamında tüm adaylarımızla birlikte kendi adayımızmış gibi çalışacağımıza söz veriyoruz.78 gün sayılı gün çabuk geçecek. İnşallah o akşam ekranlarda Aydın’ın Cumhur İttifakının en başarılı illerden biri olduğunu hep birlikte göreceğiz.78 günlük seferberlik ilan ediyoruz’’ demiş.

Ömer Özmen’i yolda görürsem soracağım:

Ömer Bey, şu SEFERBERLİK sözünüzü biraz daha açar mısınız, cenge mi gidiyorsunuz?

Böyle bir ortamda ziraatçı Rıza Posacı da görüşlerini açıklamadan edebilir mi?

Elbette ki edemez.

Ve etmiş,

‘’Birlik ve beraberlik içinde tek vücut olarak, tek güç olduğumuzda 17 ilçeyi ve Büyükşehir Belediyesini almamak için sebep yok’’ demiş.

Galiba milletvekili Posacı, jeotermal santraller yüzünden kuruyan incir, zeytin ağaçlarının yerine muz ağacı dikmeyi planladıklarını söylemeyi unutmuş.

Keşke söyleseydi, salondaki AKP’li hemşerilerimiz bu sözleri espri sanarak gülüp rahatlayabilirlerdi.

Neyse ki Mustafa Savaş olsun, Rıza Posacı olsun, AKP Aydın milletvekilleri, ’’sarı binaya AKP’ bayrağını dikeceğiz’’ dememişler.

Yoksa unuttular mı?

AKP’nin aday tanıtım toplantısına katılanlar, MHP ye ait bayrak, flama. Gibi parti görsellerinin salonda yer almadığını söylüyorlar.

İnsan merak ediyor acaba, AKP Aydın il başkanı Ömer Özmen, MHP’liler darılmasınlar, alınmasınlar, genel başkanları Bahçeli’nin duyarsızlığından etkilenmesinler diye mi, konuşmasında, ’’17 ilçemizin tamamında tüm adaylarımızla birlikte kendi adayımızmış gibi çalışacağımıza söz veriyoruz.’’ Demiş.

Koskoca MHP ne durumlara düştü.

Aktif gazetecilik yıllarımda rahmetli Türkeş’le birkaç kez görüşmüştüm.

Şimdi merak ediyorum, yaşasaydı acaba ne derdi?

Tanrı Türk’ü korusun… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.