• 15 Eylül 2018, Cumartesi

İNCİR ÖLDÜ YAŞASIN ÇİKİTA MUZ

AYDIN’DA JEOTERMALİN AMBALAJI DEĞİŞTİRİLİYOR

İNCİR ÖLDÜ YAŞASIN ÇİKİTA MUZ

 

Kadıköy; Efeler ilçesinin merkezinde bir mahalle…

Bu mahalledeki 700 dönümlük bir arazi Serbest Sera Bölgesi olacakmış.

342 dönümlük araziye ise Aydın Serbest Bölgesi kurulacakmış.

Bu proje ile ilgili olarak Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ile AKP Aydın milletvekilleri, Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz ve Rıza Posacı birlikte incelemelerde bulunmuşlar.

Bu proje ile ilgili olarak Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger demiş ki; ’’içinde bulunduğumuz alanda iki proje gündemimizde. Biri Ay-Ser, Aydın Serbest Bölge Çalışması, diğeri de JEOTERMALLE TARIMI birleştirecek bir proje çalışmaları başlattık. Aydın kendi potansiyelinin en fazla 3 te 1’ini kullanıyor. Çok daha iyi bir duruma gelebilecek bir potansiyel var. Bu birlik ve beraberlik içinde devletin temsilcileri ve ticaret sanayi kesimiyle birlikte gerçekleştireceğiz diye umut ediyorum.’’

Teşekkürler sayın valimiz, çok teşekkürler, bize öyle bir mesaj verdiniz ki…

Sayın valimiz Yavuz Selim Köşger diyor ki:

‘’UMUT EDİYORUM’’

UMMAK,

UMUT ETMEK

Bu sözcüğün TDK sözlüğündeki anlamlarından bazılarını yazdım.

Bir şeyin olmasını istemek, beklemek, sanmak, tahmin etmek, düş kırıklığına uğramak.

Her açılan kapının arkasından umduğumuz çıkmaz’’ Ahmet Muhip Dıranas.

UMMAK sözcüğü her ne kadar olumlu bir mesaj veriyor gibi titreşim yaratsa da, özünde umutsuzluğu vurgulamaktadır; çünkü olması, gerçekleşmesi çok zorlaşmış, neredeyse imkansızlaşmış durumlarda kullanılır.

‘’UMARIM kazanırsın’’ derken yani kazanacağını pek sanmıyorum ya inşallah kazanırsın gibi.

‘’UMARIM, başına gelen bu olaydan sonra akıllanmışsındır’’ gibi.

‘’UMMAK’’ sözcüğünün gerçek anlamından yola çıkarak vali beyin,’’devletin temsilcileri ve ticaret sanayi kesimiyle birlikte gerçekleştireceğiz diye UMUT ediyorum.’’ sözlerini değerlendirirsek bu projelerin gerçekleşmesinin olası olmadığı ortaya çıkmaktadır.

Buna örnek olarak AKP Aydın milletvekili Mustafa Savaş’ın, ’’Burada yatırım yapmak isteyen firmalar var. Özellikle MUZ üretmek istiyorlar. Biz MUZU dışarıdan ithal ediyoruz. İnşallah Aydın’da JEOTERMAL kaynakla beraber toprağı buluşturacağız ve MUZ üretmeye başlayacağız. İnşallah bunları kısa zaman içerisinde hayata geçireceğiz’’ şekkindeki sözlerini gösterebiliriz.

Anlamak istediğim, AKP milletvekili Mustafa Savaş ’’biz MUZU dışarıdan ithal ediyoruz’’ derken ne demek istedi. İçerden de ithalat (!) var mı ki?

Peki bu proje İNCİRİN mezarı üzerine MUZ ağacı dikerek mi gerçekleşecek?

MUZ ağaçları İNCİRİN MEZAR TAŞLARI MI OLACAK?

Kağıt üzerindeki bu dâhiyane projeler, jeotermal ölüm çukurlarını cafcaflı ambalajlarla bize kabul ettirmek anlamında değil mi?

Ey Aydın’da yaşayanlar AKP milletvekillerinin değişik bir ambalajda sundukları JEOTERMAL MUZ paketi hakkında sizlerin düşüncesi nedir? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı