• 16 Temmuz 2018, Pazartesi

CHP SİLKELENMEK ZORUNDA (2)

İL BAŞKANI ALİ ÇANKIR’A:

SELİM GÜRGÜN İSTİFA ETTİ Mİ?

İL SEKRETERİ ULVİ YILDIRIM SOSYAL MEDYA DA NE PAYLAŞTI?

 

 

 

Önce CHP İl Örgütüne geniş bir açıdan bakalım.

İl başkanı Ali Çankır’a soralım, doğru olsun ya da olmasın mutlaka bir yanıt vereceğine inanıyorum.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır Bey, yönetim kurulu üyesi Selim Gürgün İSTİFA etti mi?

Ettiyse gerekçe olarak ne gösterdi?

Etmediyse birisi bu söylentiyi kasten mi çıkarıyor?

Benim düşüncem, Selim Gürgün mutlaka istifa etmiştir; çünkü etmemiş olsaydı bu söylentiyi yalanlardı.

 

Üyeler arasında, il yönetiminin üçe ayrıldığı şeklinde sesli paylaşımlar var; bazı yöneticilerin toplantılara sürekli ya da gerektiği kadar katılmadıkları gibi ile uğramadıkları da söyleniyor.

Yapılan toplantılara sürekli gelmeyen yöneticiler kimler ve neden gelmiyorlar?

 

24 Haziran seçim çalışmaları sırasında eski il başkanlarından Hikmet Saatçı başkanlığında kurulan ve aralarında Selahattin Çetinkaya’nın, Levnet Tunçel’in, Kerim Yüksel’in, Serkan Sevim’in ve Nadir Tünay’ın da bulunduğu seçim Koordinasyon Kurulu ne amaçla oluşturulmuştur. Yönetim Kurulunda 24 İl Başkan yardımcısı var iken, söz konusu seçim koordinasyon kurulu seçim çalışmalarında neler yapmıştır. Kaldı ki adaylarla birlikte yöneticilerin ilçeleri, köyleri, işyerlerine, sanayi sitelerini, esnafı ziyaret etmedikleri doğru mudur? Muhtarların “bize kimse gelmedi” demeleri ne anlama gelmektedir?

Örneğin sizden başlayalım, 24 Haziran seçimleriyle ilgili olarak il başkanı olarak nasıl bir strateji uyguladınız?

Kaç ilçeye, kaç köye gittiniz, kaç muhtarla konuştunuz?

Göreve başladığınızda 24 yönetim kurulu üyesine çeşitli görevler verdiniz. (aralarında kartvizit bastıran var mı bilmiyorum)

Örneğin; Doğu ilçeleri örgüt ve örgütlenmeden sorumlu İl Bşk Yrd Mert Öreroğlu,

Merkez ilçe örgüt ve örgütlenmeden sorumlu İl. Bşk Yrd. Selim Gürgün,

Batı İlçeleri örgüt ve örgütlenmeden sorumlu İl Bşk Yrd Serkan Doğan,

Yerel yönetimlerden sorumlu İl. Bşk. Yrd Yüksel Macaroğlu,

Emek bürolarından sorumlu İl. Bşk, Yrd İbrahim Çavdar, Sendikalardan ve STK’lardan sorumlu İl. Bşk. Yrd M. Engin Sürer,

Kadın politikalarından sorumlu İl. Bşk. Yrd Habibe Gürer, Tarım Politikalarından sorumlu İl. Bşk. Yrd Ercan Gümüş, Çevre ve Enerji politikalarından sorumlu İl. Bşk. Yrd Ferah Bahar, Meslek birliklerinden sorumlu İl. Bşk. Yrd Hayriye Dalfidan, sosyal politikalarından sorumlu İl. Bşk. Yrd Aydın Tunç, spor politikalarından sorumlu İl. Bşk. Yrd Mustafa Yılmaz, Kültür ve sanat politikalarından sorumlu İl. Bşk. Yrd Efe Başdemir, siyasi işlerden ve etkinliklerden sorumlu İl. Bşk. Yrd Fikret Ercan ve temsil ve ağırlamadan sorumlu İl. Bşk. Yrd Nedim Can göreve geldikleri günden beri neler yapmışlardır, yaptıkları ile ilgili size, yani il yönetimine, ciddi boyutta rapor verdiler mi?

Verdilerse siz bu raporları nasıl değerlendirdiniz?

Yönetim kurulu üyeleri arasında yaşı 70’in üstünde olanlardan Nedim Can temsil ve ağırlamadan sorumlu tutulması inanıyorum ki onu incitecek bir görev olmamıştır.

 

Çok merak ettiğim bir konuda Parti içi eğitimden sorumlu Bşk, Yrd. Nurhayat Yılmazer nerelerde, kimlere ne eğitimi vermiştir, eğitimle ilgili görsel belgeleri var mıdır?

Örneğin Hukuk ve seçim işlerinden sorumlu İl. Bşk, Yrd. avukat Evrim Güngör hangi davalara bakmıştır,CHP ile ilgili hangi hukuki konularda neler yapmıştır.

Siyasi işlerden ve etkinliklerden sorumlu İl Bşk. Yrd. Fikret Ercan, hangi siyasi işte ve etkinlikte başarılı olmuştur.

Ve siz CHP İl Başkanı Ali Çankır Bey,

Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş’ın seçildiği günün gecesinde Halil Abi Restoranda verdiği yemekte bizden önce Süha Bayırlı ile buraya gelerek alkol aldıktan sonra aramıza katılarak; “arkadaşlar il başkanı olarak Ali Çankır’ı seçeceğiz” diye kişisel düşüncelerini sözüm ona bize öneren; ama aslında telkinde bulunan Milletvekili Hüseyin Yıldız’a ilk tepkiyi, Ayhan Başdemir, Remzi Uğur ve ben koymuştuk; çünkü Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın davranışı il delegelerine karşı bir dayatmaydı.

Sizin il başkanı olmanızda Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın desteği oldu mu? Ayrıca, il yönetiminin oluşmasında Milletvekili Hüseyin Yıldız taraftarlarının çoğunlukta oldukları doğru mudur?

 

CHP İl Örgütü sekreteri Ulvi Yıldırım Karaman,sosyal medyada nasıl bir paylaşım yaptı ki özellikle kadınlar çok büyük tepki göstererek., “bu paylaşımınızla herkesi zan altında bırakıyorsunuz’’ diye baskı yapınca paylaşımını silmek zorunda kaldı; ama bazı arkadaşlar Ulvi Yıldırım Karaman’ın paylaşımını anında kopyala yapıştır yaparak masa üstüne atmışlar bile.

Sayın Ali Çankır, CHP silkelenmek zorunda, silkelenip kanını emen kenelerden, parazitlerden kurtulmak zorunda.

Ha şunu da bilmenizi isterim, siz dahil ben kimseye karşı önyargılı değilim, benim peşinden koştuğum, hakkında araştırma yaptığım insanlar CHP içinde sorumluluk alanlardır.

Bunlar üyeler de olabilir, yöneticiler de, belediye başkanları da, genel başkanlar da, bu hep böyle olmuştur ve böyle olacaktır.

Sayın Ali Çankır, basın açıklamanızda, “KURULTAY BİZİ İLERİYE GÖTÜRMEZ’’ diyorsunuz.

Sayın Çankır, siz de çok iyi biliyorsunuz ki, ok yaydan fırlamıştır, geri dönüşü olası değildir.

Kurultay yapılır, yetkili delege oyunu kullanır, genel başkan kim olursa olur ve herkes sonucu kabullenerek CHP için çalışmaya başlar.

Cumartesi günü çıkan yazımda askerlikten örnek vererek bunu anlatmaya çalışmıştım, okuduysanız ya da okursanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.

Başındaki komutanına güvenmeyen asker kahraman olmayı düşünemez…

CHP bu dönemece gelmiştir, geri dönüp eski rotayı izleyemez artık. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış