• 17 Temmuz 2018, Salı

CHP SİLKELENMEK ZORUNDA (3)

İL - İLÇE ARASINDAKİ İLETİŞİMSİZLİK

 

Sendikacılıkta zor bir durumdan kurtulmak için gerektiğinde verilen ödünün gerekçesi ’’HAMAMIN NAMUSUNU KURTARMAK’’ benzetmesiyle açıklanır; ama bu bir kez içindir.

Eğer şimdiye dek, ’’parti zarar görür’’ alışkanlığından arınılmış olsaydı, yanlışın birisi kapatılırken ikincilerine fırsat verilmezdi.

 

Bu yazımda da CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’a sorularımı sürdürüyorum.

24 Haziran seçimleriyle ilgili olarak Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın Çeştepe’de yapacağı geniş kapsamlı toplantının üyelere mesaj yoluyla bildirilmesini Efeler İlçesinin yapması gerekirken İl yönetimi neden yaptı?

 

Seçimler sırasında CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin sadece bir çadırda ve iki araçta posteri varken, neden mv adaylarının kendi tanıtımlarını yaptıkları otobüslerde posteri yoktu?

 

Öteki siyasi partiler kendi cumhurbaşkanı adaylarının devasa posterlerini kentin önemli noktalarına asmış olmalarına karşın CHP İl neden kendi adayı Muharrem İnce’nin posterini önemli noktalara asmamıştır?

 

Sayın Çankır, CHP Aydın mv adaylarının listesi hazırlanırken, örgütün temayüllerine göre mi hazırlandı?

Milletvekili listesi hazırlanırken örgütün genel olarak önerdiği isimlerin, size verilmiş olmasına karşın seçime giden listenin, gerçekten örgütün istekleri doğrultusunda hazırlandığından emin misiniz?

 

Milletvekili aday listesi ile ilgili olarak il başkanı sıfatınızla görüşlerinizi yazılı olarak PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Bülent Tezcan’a verdiniz mi, verdiğiniz liste seçime katılan 8 aday mıydı?

 

Cumhuriyet Mahallesi delege seçimi sırasında çıkan olaylarda partili üye arkadaşlarına O.çocuğu diyerek hakaret eden kişinin bu eylemi yaptığının kanıtı olan tutanağı PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Bülent Tezcan’a gönderirken, küfreden kişinin mv aday listesine alınmasının sakıncalı olduğuna dair yazılı bildiriminiz oldu mu?

Olduysa ve buna rağmen o kişinin listede kalmasına tepki gösterdiniz mi göstermediniz mi?

 

Milletvekili aday listesi hazırlanırken, aday adayı olan önceki dönem il başkanı Bayram İnci’nin, Nilüfer Ünüvar’ın, Barkan Kalınomuz’un, Fatih Atay’ın, Metin Lütfi Baydar’ın, Hüseyin Gündüz’ün sıralamada olmamaları dikkatinizi çekmedi mi?

 

CHP Aydın İl Başkanı olarak 24 yardımcınız varken ve bu yardımcılarınızın nereredeyse tamamı siyaset deneyimine sahipken Kerem Yıldırım adında birisinin size danışmanlık yapmasının nedeni nedir?

Söz konusu kişiyi ben ilk kez Barış Altıntaş’ın Merkez İlçe Başkanı olduğu dönemde CHP’nin, Çeştepe’de verdiği cumhuriyet yemeğinde görmüştüm, herkesten önce gelmiş protokol masasına oturmuş, gömleğinin üstten üç düğmesini açık bırakmış, sakallı, sürekli çevreye sırıtarak bakan bir beden diliyle iletişim içindeydi.

Sonra Emine Ülker Tarhan’ın CHP’den istifa ederek kendi partisini kurduğunda, söz konusu kişi de CHP’den istifa etmiş Emine hanımın saflarında yerini almıştı.

Daha sonra bu kişiyi yine CHP saflarında görünce gazetecilik deneyim nedeniyle şaşırmamıştım; ama ne amaçla döndüğünü merak etmiştim.

Siz mi daha deneyimli siyasetçisiniz, yoksa danışmanınız mı?

Danışmanınız Kerem Yıldırım hakkında fazla ayrıntılara(şimdilik) girmeden, bir iki sorum daha olacak.

1-Danışmanınız Kerem Yıldırım, daha önce Kuşadası Belediyesi Avrupa Birliği Proje Birimi Sorumlusu oldu mu?

2-Kuşadası Belediyesi’nin temizlik ihalesini alan firmada temizlik işçisi olarak çalıştı gösterilerek maaş aldı mı?

 

Yönetim kurulu üyesi 24 yardımcınız mı, yoksa danışmanınız mı daha deneyimli?

Örneğin bazı ilçelerdeki arkadaşlarım sizin danışmanınızla birlikte ziyaretlerde bulunduğunuzu, yanınızda hiçbir yöneticinin bulunmadığını söylerler.

Danışmanınız Kerem Yıldırım’ın size danışmanlık yapacak ne gibi nitelikleri vardır?

Ve Kerem Yıldırım’a hizmetlerinden dolayı bir ücret ödüyor musunuz?

 

İl yönetimi olarak Efeler ilçe yönetimiyle nasıl bir iletişim içindesiniz?

İl kadın kollarıyla, Efeler İlçe kadın kolları ile nasıl bir iletişim içindesiniz?

CHP Aydın il örgütü olarak tüm ilçe yönetimleriyle nasıl bir iletişim içindesiniz ve şimdiye dek yapılan çalışmaların belgesel kayıtları var mıdır?

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 7 Açık
Yarın: 15/7 Çok bulutlu