• 17 Kasım 2018, Cumartesi

SARI BİNA

Aşağıda okuyacağınız yazımı, 17 Ekim 2016 tarihinde Gazete Flaş’ta ki köşemde yazmıştım.

Milletvekili Mustafa Savaş o sıralarda gündeme getirdiği sarı binaya AKP bayrağını asma düşüncesini şimdi de milletvekili Rıza Posacı yinelemiş.

Siyasetçiler sanmasınlar ki herkes ‘’balık hafızalı’’.

Anlaşılan o ki, AKP Aydın Milletvekillerinin, Büyükşehir Belediye Binasına karşı bir alerjileri var.

Şimdi Milletvekili Rıza Posacı’ya da seslenelim.

Aydın Büyükşehir Belediye binasında Türk Bayrağı ve Atatürk’ün posteri kutsal değerlerimize sahip çıktığımızın güvencesi olarak hepimize güç vermektedir.

CHP’nin ALTI OKU asılı değil; çünkü orası Aydın’da yaşayan ve siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin belediyesinin binasıdır.

Ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Al bayrağımız ve Atamızın kutsal görüntüleriyle ‘’ben’’ değil,

‘’BİZ’’ diyerek hiç kimsenin ‘’ötekileştirilmediğini‘’ göstermektedir.

Aydın milletvekili ve ziraatçı olarak jeotermal artıklarının Aydınımıza zarar verip vermediğini şöyle kalabalık bir hemşeri toplantısı yaparak anlatsanız da bizlerde gazeteciler olarak sorular sorsak. Özellikle benim size sormayı istediğim çok sorularım var.

Ne dersiniz milletvekili Rıza Posacı Bey?

SARI BİNA

Demek öyle Milletvekili Mustafa Savaş Bey…

Olmazsa olmazınız var, o da O SARI BİNAYA Ak Parti Bayrağını asmak…

Bir kere renk SARI değil…

ALTIN SARISI..

Binanın adı çocukluğumuzda ESOT’tu, elektrik, su paralarını oradaki veznelere yatırırdık. Aynı zamanda otobüs garaj ve tamir atölyesiydi.

Sonradan Belediye Binası oldu…

Daha sonra da AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ adını aldı.

Renginin ALTIN SARISI olması Aydın’ın ALTIN DEVRİNİ yaşadığını vurgulamak için…

Yoksa siz oranın tarihini bilmiyor muydunuz? Ya da unuttunuz mu?

Orası AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Milletvekili Mustafa Savaş Bey…

Evet, AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU CHP’Lİ; ama Aydın İlinde yaşayanların hangi partiden olursa olsun herkesin BELEDİYE BAŞKANI, sizin de.

Siz oraya Ak Parti Bayrağını asarsanız, tabelayı değiştirip “AK PARTİ AYDIN BÜYÜKŞEHİR KALESİ“miI yazacaksınız? Ve sadece partililerinize mi hizmet verecek?

Yoksa fethedilmesi gereken bir “KALE” olarak mı görüyorsunuz da partinizin bayrağını asmayı murat ediyorsunuz..

Anımsatayım, o ALTIN SARISI BİNANIN ÜZERİNDE ŞEHİT KANLARIYLA KUTSAL ŞEKLİNİ ALMIŞ TÜRK BAYRAĞI DALGALANIYOR…

Milletvekili Mustafa Savaş Bey, gerçekten Aydın’a yararlı olmak ve seçmenlerinize verdiğiniz sözü tutmak istiyorsanız, JEOTERMAL SANTRALLERİ AYDIN’IN HAVASANI, SUYUNU, TOPRAĞINI VE YAŞAYANLARI yok ediyor. Bu ölüm kuyularının verdiği ölümcül zararları yerlerinde inceleyin, örneğin, Hıdıbeyli’ye gidin, Germencik’teki patlamayı araştırın, Pamukören’e gidin, avuç içi kadar yerde kaç kuyu var onları araştırın, yaşayanları dinleyin. Ve Aydın’da olduğunuz günlerde geceleri bir dolaşın bakalım santral bacalarından gökyüzüne nasıl ölüm bulutları gönderiliyor onları saptayın, Aydın Milletvekili değil misiniz?

Pazar sabahı çürük yumurta kokan sülfürlü havayı ciğerlerinize çektiniz mi?,neler hissettiniz?

Hiroşima ve Nagazaki’ye 70 yıl önce ABD’nin attığı atom bombasının insan yaşamı üzerindeki olumsuz etkilerinin hala sürdüğünü biliyorsunuz değil mi? Aydın’ın, suyunun, toprağının, havasının, tüm canlılarının, birilerinin kasası uğruna atom bombası üzerinde yaşamaya mahkum edildiğinin farkında mısınız?

Atatürk Kent Meydanı’nın adını değiştirmek, Belediye Binasını O SARI BİNA diyerek küçümsemek, parti bayrağı çekmeyi planlamak Aydın’a hizmet değildir.

Sizin arkadaşlarınızın, dostlarınızın hepsi Ak Partili mi? Hiç başka partiden eşiniz dostunuz yok mu? Benim her partiden arkadaşım, dostum var, siyasi görüşlerimiz farklı olsa da birlikte yaşadığımız yer Aydın’dır ve hepimiz Aydın’dan sorumluyuz.

Milletvekili Mustafa Savaş Bey, yazımdaki iki fotoğraftan birisi 70 yıl önce ABD’nin Hiroşima ve Nagazaki kentlerine attığı atom bombasını, öteki de Germencik’te patlayan jeotermal santralın çıkardığı dumanları gösteriyor, ikiz kardeş gibiler değil mi? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 10/1 Sağanak yağışlı