• 18 Ağustos 2018, Cumartesi

CHP’Lİ AV.SÜMER GERMEN GERMENCİK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

24 Haziran seçimlerinden bir süre önce Metin Lütfi Baydar hocayla Germencik’e gitmiştim.

CHP İlçe binasının içi dışı partililerle doluydu.

Germencikli avukat Sümer Germen de aday adaylığını açıklarken partililer ilçe binasını yine doldurmuşlardı.

Net olarak görünen; Germencik’teki CHP’lilerin bilinçli olarak partiye sahip çıkmış olmalarıydı.

 

CHP İlçe Başkanı Hasan Toker ve yönetimi, kurultay için imza toplanırken zaten dik duruşlarını belli etmişlerdi.

Bunu ilçe binasının kapısında hala asılı duran ve üzerinde ‘’Hepimizin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’’ yazan posteri görünce bir kez daha anladım.

 

CHP Germencik ilçe örgütünün yaptığı danışma kurulu toplantısında aldığı, “sayısal durum ne olursa olsun, kurultay mutlaka yapılmalıdır’’ kararı da bu dik duruşa ayrı bir anlam kazandırmış oldu.

 

Demek ki bağımsızlık sevdası insanın ruhunda varsa, eylemlerinde de görülebiliyor.

 

Eğer bir hedefin varsa ve bu hedefine ulaşman için güç aldığın bir inancın varsa, dik durmasını bileceksin.

CHP Germencik İlçe Başkanı Hasan Toker, bunu gösterdi.

 

CHP Germencik İlçe Başkanı Hasan Toker ve yönetimi Sümer Germen aday adaylığını parti binasında açıklarken, Germen’in yanında olmaları, ’’ÖRGÜTÜN İSTEĞİ BUDUR’’ mesajı olarak değerlendirilebilir.

 

Neyse Hasan Toker’i daha sonra yazacağım biz şimdi Sümer Germen’e dönelim.

 

CHP Germencik ilçe binasındaki ilgiyi görünce, kendi kendime ‘’ Germencik kararını vermiş ‘’dedim.

 

Elbette ki Sümer Germen’in aday adaylığından adaylığa yükselmesi için genel merkezin onayı gerekli; ama CHP ile bağlantısı şöyle böyle olanlarla da yola çıkılması Germecik Belediye Başkanına ve partinin geleceğine mayın döşemek gibi olabilir.

 

Bu konuda yetkili ve etkili olan herkesin önce Sümer Germen’in kim olduğunu iyi bilmesi ve kararını buna uygun olarak vermesi gerekir.

 

Avukat, Sümer Germen,1954 yılında Germencik’te doğduğunu, ilk ve orta eğitimini Germencik’te, lise öğrenimini ise trenle Aydın’a gidip gelerek Aydın Lisesi’nde tamamladığını, sonra da İstanbul Hukuk Fakültesi’ni 1979 yılında bitirerek avukatlık başladığını söyledi. Bunların hepsi güzel de daha ilginç ve güzel olan ise Sümer Germen’in kesintisiz 12 yıl Aydın Baro Başkanlığı yapmış olması.

 

Sümer Germen’in ‘’Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Özlem Çerçioğlu ile uyum ve dayanışma içinde Germencik’e çağ atlatacağımıza yürekten inanıyorum. “Sözleri, Özlem Çerçioğlu’nun tüm ilçe belediye başkanlarının CHP’ye kazandırılması hedefinin gerçekleşmesi için’’ ilk adımı ben atıyorum’’ mesajı gibi oldu.

 

Gözlemlediğim o ki, Sümer Germen, Germencik Belediye başkanlığına kendini zihinsel olarak hazırlamış. Bu hazırlanışın altında onun Germencik’te doğmuş olması, o toprakların insanı olması ve hemşerilerinin de onu desteklemesinin ve Germencik’in tarihten gelen devrimci ruhunun etkisi olduğunu düşünüyorum. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Sağanak yağışlı
Yarın: 16/9 Çok bulutlu