• 19 Temmuz 2018, Perşembe

CHP KURULTAYI, MUHARREM İNCE, BÜLENT TEZCAN, HÜSEYİN YILDIZ

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere tüm yöneticilere, delegelere ve üyelere bir kez daha anımsatıyorum.

CHP’NİN İLK VE SON GENEL BAŞKANI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR.

Yaşam süreci içinde CHP Genel Başkanı olanlar, bu kutsal görevin EMANETÇİLERİDİR.

EMANETİN DEĞERİNİ TAŞIYAMAYANLAR GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER.

 

Seçim arenalarında 9 kez yenilen; ama kurultaylarda tekrar seçilen bir genel başkan kim olursa olsun yönetimi ile birlikte istifa ederek CHP’nin önünü açmıyor, parti içinde kaos yaratıyorsa bu CHP’nin geleceğine asit dökmektir.

 

CHP’nin gerçek sahibi hiçbir beklenti içinde olmadan gönüllü çalışan ÜYELERİDİR.

Delegeler, milletvekilleri üyelerin arasından seçilmiş emanetçilerdir; ama özellikle milletvekilleri, her ne hikmetse meclise girdiklerinde MİLLETİN VEKİLİ olduğunu unutarak havaya girmektedirler.

 

Elli yılı aşan gazetecilik mesleğimde şimdiye dek hiç böyle bir şeye tanık olmadım.

CHP’nin neferlerinden birisi çıkıyor iki kez genel başkanlığa adaylığını koyuyor, olmuyor, daha doğrusu oldurtmuyorlar, cumhurbaşkanlığına adaylığını koyuyor o da olmuyor, rakip partilerde tık yok, CHP’de cadı kazanı kaynıyor.

 

Çok merak ediyorum, PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Bülent Tezcan, Muharrem İnce’nin Genel başkan olmasından, kendi önünün kesilmesinden, planlarının alt-üst olmasından mı korkuyor?

Yazar Ergun Poyraz’ın hakkında binlerce defa yazı yazdığı,(Poyraz’ın yazılarını burada yinelemek istemiyorum) Milletvekili Hüseyin Yıldız, pazartesi günü katıldığı TV programında, açık açık delegelere aba altından sopa göstererek Muharrem İnce’ye oy vermeyin diyor.

Hüseyin Yıldız 40 dakikada korku tünelinden geçer gibi Emin Aydın’ın sorduğu bir soruya on yanıt vererek kendisini teselli etmeye mi çalıştı?

 

Gelelim CHP kurultayı ile ilgili yazdığım yazılara AT GÖZLÜĞÜ ile bakanlara.

Önce şunu bilmelerini istiyorum.

Ben ne Metin Lütfi Baydar’ın ne de Muharrem İnce’nin avukatıyım.

Ben parlamenter sistemin yok edildiği bir ortamda Atatürk’ün partisinin gerçek görevini yerine getirmesine çağrı yapan dedesinden CHP’li bir üyeyim.

CHP başta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, yönetimi ve tüm milletvekilleri olmak üzere hiç kimsenin babasının çiftliği değildir.

2015 yılında Kılıçdaroğlu’nun himayesinde kontenjandan mv olan, PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Bülent Tezcan’ın ne de yazar Ergun Poyraz’ın kitap olacak kadar hakkında olumsuz şeyler yazdığı milletvekili Hüseyin Yıldız’ın çiftliği hiç değildir.

Ne Tezcan ne de Yıldız delegeleri şartlandırma amaçlı telkinde bulunamazlar.

Ne şimdi ne de daha önce hiçbir milletvekilinden ne kendim için ne de bir başkası için bir şey istedim; ama KİMLERİN KİMDEN NELER İSTEDİĞİNİ BİLİYORUM.

Başka illerden listeye girmek için milletvekillerinden kimin yetkili birisine neler söylediğini, aracılık yaptığını da o kişinin de 8.sıradan aday gösterildiğini de biliyorum.

Yaklaşmakta olan yerel seçimler, yurtseverler için önemli bir dönüm noktası iken, birileri için de köşeyi dönme noktası olabileceğini de biliyorum ve izliyorum.

Sizin anlayacağınız, artık PARTİ ZARAR GÖRÜR dayatması ile kendi çarklarını döndürenler tarihin çöplüğüne düşmüştür.

Bundan böyle KONUŞAN CHP’LİLER vardır.

Buradan CHP Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş’a sesleniyorum.

BARIŞ ALTINTAŞ, DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YÖNETİM KURULU YETKİSİNDEDİR.

BU YETKİYİ KULLAN Kİ KİM NE DÜŞÜNÜYORSA HERKES ÖĞRENSİN.

Danışma kurulu toplantısına ÖZELLİKLE, PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI Bülent Tezcan ve delegelere olumsuz telkinde bulunan milletvekili Hüseyin Yıldız da mutlaka katılmalılar; çünkü onlarla karşılıklı konuşarak herkesin huzurunda soracağım sorularım var. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı