• 19 Aralık 2018, Çarşamba

SİYASET FALCILARI

Yerel seçimler yaklaşıyor ya

Sosyal medyanın her bir köşesinde siyaset falcıları iş başında

Olası adaylarını görücüye çıkan gelinlik kız gibi pencereye çıkarıp sözüm ona partilerin genel merkezine

‘’dayılık’’ taslıyorlar.

Millet bu senaryoya tek perdelik olan bu oyuna geliyor mu gelmiyor mu?

Onu bilemem; ama asıl tezgah aday adayına ‘’bak senin güçlü olduğunu, dünya aleme duyurdum, artık sen de kesenin ağzını aç’’ mesajı vermek gibi.

Ümmet Akın, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den ‘’yürü ya Ümmet’’ desturunu aldıktan kelli işe koyuldu.

Ne oldu?

Bir saniye içinde iki yıllık emeği siyaset çöplüğüne atıldı.

Benim merak ettiğim, Ümmet Akın’a genel başkanı Devlet Bahçeli telefon açıp, “oğlum Ümmet, biliyorum benim iznimle sen bu işe soyundun. Şimdi durum gereği seni geri çekmek zorundayım. Bu nedenle sana başka görevler vererek mağduriyetini gidermeye çalışırım. Siyaset gereği bu böyle oldu, hakkını helal et.’’

Dedi mi?

Demedi mi?

Gerçek milliyetçiliğini hiçbir zaman kanıtlayamamış Bahçeli bunu dese ne olur demese ne olur?

Bu olaya bir başka açıdan bakalım.

Aydın ili içinde hangi MHP’li Belediye Başkanı Ümmet Akın’a yapılan bu haksızlığı kendi lehine çevirmek için yalakalık yapar ki?

Sanmam.

Bir süreden beri de sosyal medya da ANAP döneminde 1989-91 yılları arasında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yapmış,18,19,20,21. Dönemler Aydın mv seçilmiş Cengiz Altınkaya’nın adı geçiyor.

Yıllar önce AYTV’de yaptığım seçim programına, Dr.Sema Pişkinsüt, Cengiz Altınkaya, Ali Rıza Gönül ve Ali Uzunırmak konuk olarak katılmışlardı.

O gece Ali Rıza Gönül iktidar partisinin bakanı olduğunu belirterek benden kesintisiz 30 dakika konuşmasına evet dememi istemişti, ben de bunun imkansız olduğunu her konuğumun 30 dakika konuşma süresi olduğunu; ama bunun hepsini birden değil,5 er dakikalık sürelerle kullanabileceğini söylemiştim.

Ali Rıza Gönül ile Cengiz Altınkaya arasında geçen konuşmalar, Ali Uzunırmak’ı etkilemiş olacak ki, ’’Atila abi biz de mv olursak böylemi olacağız’’ diye espri yapmıştı.

Her neyse onlar çok gerilerde kaldı, keşke AYTV devam etseydi de bizde bir şeyler yapsaydık.

Kendi kendime en iyisi Cengiz Altınkaya’yı aramak deyip,

Alo dedim.

Cengiz Bey, sosyal medyadaki paylaşımların doğru olduğunu ve kendisini hazırladığını; ancak AKP Genel Merkezinin vereceği kararı beklediğini söyledi.

Cengiz Altınkaya, her öğrencinin rüyası olan ODTÜ mezunu İnşaat Yüksek Mühendisi ve Yenipazar ilçesi Belediye Başkanlığı yapmış bir aydın.

Cengiz Altınkaya, Yenipazar’da sosyal demokrat görüşlere sahip bir insan olarak tanınıyor.

ANAP’tan 18,19,20,21 dönemler Aydın mv li seçilmiş,1989-91 yılları arasında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yapmış bir politikacı.

1949 doğumlu Cengiz Altınkaya bugün 70’ine merdiven dayamış, siyasi geçmişi her milletvekiline nasip olmayan başarılarla dolu bir siyasetçi.

Geçmişi örnek bir siyasetçi olarak Cengiz Altınkaya’nın 70’inden sonra yoğunluk ve yorgunluk dolu belediye başkanlığına niye soyunmuş olsun ki?

Bu riski niye alsın ki?

Acaba, diyorum aradan uzunca bir zaman geçmiş olmasına karşın siyasetin doğası gereği kendini hatırlatmak için mi ‘’bende varım’’ dedi.

Olur ya içinden bir ses, ’’hadi Cengiz kim olduğunu bi hatırlat, bi göster’’ demiş olabilir.

Olabilir; ama ben Cengiz Altınkaya’nın, egonun duygusal sesine itibar edeceğini sanmıyorum; çünkü ODTÜ’de okumak pozitif düşüncelerin ışığında aydınlanmaktır.

Kim bilir, belki de ben yanılıyorum.

Kaybetmesi onun başarılı geçmişinde ve kariyerinde derin izler bırakabilir.

Sayın Altınkaya’nın bunları düşünemediğini, düşünmek bile istemem.

Bu satırları yazarken Tercüman Gazetesi yazarlarından rahmetli Necmi Tanyolaç ağabeyimizin Metin Oktay için yazdığı yazı aklıma geldi.

Metin Oktay, jübilesini yaptıktan sonra futboldan elini ayağını çekmişti.

Babı alinin yalaka boyalı basını allem etti, kalllem etti Metin Oktay’ın yeniden forma giymesini tezgahını işletti.

Ve Metin Oktay jübilesinden sonra yeniden forma giymeye hazırlandığı maçın oynanacağı günü rahmetli Necmi Tanyolaç ‘’KRAL SOYTARI OLAMAZ’’ başlıklı bir yazı yazdı.

Türkiye çalkalandı.

Ve Metin Oktay o yazıyı okuduktan sonra o formayı giymeden sahayı terk etti. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.