• 22 Ekim 2018, Pazartesi

MESUT ÖZAKCAN

Mesut Özakcan, 2014 yılında yeni kurulan Efeler İlçesi Belediye Başkanlığı seçiminde 59 bin 376 oy alarak CHP’nin ilk kurucu belediye başkanlığını kazandı.

Bu seçimlerde, MHP’den, Recep Taner 49.447, AKP’den Yalçın Pekgüzel de 47.593 oy aldı.

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, CHP İl binasında toplanan partililer, salona sığmayınca, açıklamasını parti binasının bulunduğu sokakta yaptı.

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, aday adaylığı açıklamasını yaptıktan sonra, kendisine adaylık şansının ne kadar olduğunu sordum.

AD-Mesut Bey, şu ana kadar, bir süre önce yardımcınız olan, sonra da görevinden istifa eden, Sümran Ünal aday adaylığını açıkladı. Daha sonra da değişik üç dönem sizin gibi mv liği yapmış Fatih Atay aday adaylığını açıkladı.

Aday olma konusundaki şansınız nedir?

MÖ-parti için olması gereken bizim tekrar görevi devam ettirmemiz yönünde düşüncem. Yani şimdi bir anket yaptırıyoruz yüzde 60 Mesut Özakcan çıkıyor. Prof hocamız var ona yaptırdık, Alara yaptırdık, birisi yüzde 61,öteki yüzde 59 çıkarıyor.

Genel Merkezimizde kiminle en yüksek oyu alabilirsek, seçimi kazanabilirsek onunla seçime gideriz diyor. Dolayısıyla tartışacak durumda bile olmamamız gerekiyor da, bu siyaset oluyor da, olacak da.83 muhtarımız yanımızda.

Bu kadar destek, bu kadar ilgi varken, ayrıca sayın genel başkanımız da daha önce belediye başkanlarımız seçim işleriyle, örgüt işleriyle uğraşmasınlar, kimin kamuoyunda karşılığı varsa onunla seçime gideceğiz, kiminle daha fazla oy alacaksak, kiminle seçimi kazanacaksak onunla seçime gideceğiz demişti.

AD-Mesut Bey, ön seçim yapılsaydı ne olurdu?

MÖ-Ön seçimde olsa, merkez yoklaması da olsa farklı olmaması gerekiyor.

AD-Mesut Bey anket sonuçları sizin için ne kadar güvenli?

MÖ-daha önce de belirttiğim gibi anket firmalarından Alar’a yaptırdık, prof. hocamız var onlara yaptırdık birinde yüzde 61,ötekinde yüzde elli küsur çıktı.

Ayrıca sayın genel başkanımız da, araştırma yapılacağını, kimin kamuoyunda karşılığı varsa, kim daha fazla oy alacaksa onunla seçime gidileceğini ve bunun parti politikası olduğunu, bu nedenle de kimsenin etkisi altında kalınmayacağını söylemişlerdi.

Anket sonuçlarının güvenirliğine gelince 4,5 yıldır görevimizi yerine getiriyoruz.

Belediyemize gelen vatandaşlarımızın davranışlarından, ilgilerinden, çarşı da pazarda konuşmalarından, güler yüzle ve içtenlikle yaklaşmalarından bunu hem hissediyoruz hem de anlıyoruz.

Her zaman her koşulda bizimle olan 83 muhtarımızın da içtenlikle çalışmaları, destek vermeleri bize daha çok güç katmaktadır.

Tartışılmaması gereken bir durum; ama dediğim gibi siyaset bu, beklentiler var.

Bizim beklentimiz kişisel değil, Aydın için, partimiz için, hemşerilerimiz için.

Tüm bunları bir araya getirdiğimizde aday adayları içinde en şanslı benim… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
12 / 7 Sağanak yağışlı
Yarın: 16/9 Çok bulutlu