• 23 Mayıs 2018, Çarşamba

LİSTEYE GİRDİK, SIRA MECLİSTE

Partilerin illere göre milletvekili adayları kesinleştikten sonra, listeye giremeyenler henüz ne yapacaklarına karar vermemiş gibi bir tavır içindeyken, listelerde üst sıralarda yer alanların neşesi alt sıralardakilere göre daha fazla.

Kim bilir belki de alt sıralarda olanlar seçilebilmek için bir mucize bekliyor olabilirler de.

 

Türkiye’de siyasette her şeyde olduğu gibi ‘’İNŞALLAH’’ la,’’ MAAŞALLAH’’ la yürüdüğü için Bu tür beklentilere artık alışıldı.

Bir süre önce Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’a gelişiyle ilgili izlenimlerinden yola çıkarak, AKP Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş, Abdurrahman Öz ve Mehmet Erdem’in 24 Haziran seçimlerinde olamayacaklarını yazmıştım.

Mustafa Savaş AKP ‘de ilk sırada, Mustafa Savaş konusunda tutturamadım, herhalde Savaş’ın bankacılık kariyeri konusunda sahip olduğu avantajlardan göremediklerim olmuş.

 

AKP adayları içinde ilgimi çeken bir aday Ya Semi Sarıçiçek.

Böyle bir ismi ilk kez okuyanlar, gazetecilik tabiriyle düzeltmen hatası diye düşünerek Ya Semi Sarıçiçek’i YASEMİN SARIÇİÇEK olarak isim ve cinsiyet olarak toptan değiştiriyor olabilirler.

Gerçekten Ya Semi Çiçek adlı adayla tanışmak ve adının anlamını sormak isterim.

Listedeki şansına baktığımızda, seçilme şansının birkaç bahardan sonra gerçekleşme olasılığı daha fazla,tabi siyasete devam etmek koşuluyla.

CHP’nin aday listesi de çok ilginç…

İlk sırada Bülent Tezcan, ikinci sırada Hüseyin Yıldız, üçüncü sıradaki Süleyman Bülbül’le, Yıldız’ı kıyasladığımızda Bülbül’ün parti geçmişi daha fazla…

Benim merak ettiğim Bülent Tezcan neden kendini ilk sıraya yazdı?

Bu tercih bir tür kendini garantiye almak için mi?

Anımsıyorum da 2015 seçimlerinde genel başkan tarafından kontenjana koyulmasaydı, belki de şu anda milletvekili bile değildi.

Dedik ya siyaset…

Ben, Bülent Tezcan’dan CHP’deki konumuna ve yetkilerine göre, ilk sıraya Fulya Üstündağ’ı, ikinci sıraya Kemal Güneri’yi, üçüncü sıraya Süleyman Bülbül’ü, dördüncü sıraya Kaan Erçetin’i, beşinci sıraya Özlem Burcu Uğan’ı, altıncı sıraya Mustafa Arıkan’ı, yedinci sıraya Hüseyin Yıldız’ı ve sona da kendisini koymasını beklerdim.

Neden mi?

Çok basit.

Bülent Tezcan Genel Başkan yardımcısı sahip olduğu sayısız yetki var.

Böyle yapmakla,2015 seçimlerinden sonra köprülerin altında geçen suyun şimdiki debisini de öğrenmiş olurdu.

Eh Hüseyin Yıldız’da milletvekilliği sırasında üzerine düşen görevleri yerine getirdiyse, örgütteki desteklerine güveniyorsa neden seçilmesin ki?

 

Seçim havasına girdik ya; ben de eski gazetecilik günlerime döndüm.

İnanın bana keyiften uçuyorum…

Elimde öylesine ilginç ve düşündürücü malzemeler var ki bunları sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Hatta, kahve, tarot, bakla, iskambil fallarına, medyumlara gerek kalmadan kimlerin gelecekleriyle ilgili ne niyetleri varsa onları ortaya koyabileceğiz.

Aslında biraz daha yazmak istiyordum; ama SAS (Aydın Sarı) sürekli arıyor:’’ Abi ne oldu yazı ?’’

Gönderdim Aydın,gönderdim… 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Sağanak yağışlı
Yarın: 15/10 Aralıklı gökgürültülü yağış