• 28 Mayıs 2018, Pazartesi

CHP’DE ALİ CENGİZ OYUNLARI MI OYNANIYOR?

‘’CHP’DE LİSTE ŞOKU’’

 

‘’İNCE’YE GENEL BAŞKANLIK İÇİN DESTEK VEREN 37 İSİM LİSTE DIŞI KALDI’’

 

‘’131 MİLLETVEKİLİNDEN YARIYA YAKINI ADAY GÖSTERİLMEDİ.’’

 

Yukarıda okuduklarınız milletvekili listelerinin hazırlanmasıyla ilgili haber başlıkları.

 

Yeniden listeye girenlere baktım, maşallah ne hikmetse, Sezgin Tanrıkulu İstanbul 2.bölgede 4.sırada, Erdoğan Toprak İstanbul 3.bölgeden 2. sırada, Kemal Kılıçdaroğlu’na çakma Gandi diyen Mehmet Bekaroğlu da aynı bölgede 3. sıradalar, yani seçilmeleri yüzde yüz garanti.

Merak ettiğim, Erdoğan Toprak memleketi Adana’dan, Sezgin Tanrıkulu Diyarbakır’dan ve Mehmet Bekaroğlu Rize’den niye adaylıklarını koymazlar. Onlar memleketlerinden adaylıklarını koysunlar ki İstanbul’dan üç kişinin hakkı yenmesin. Onları siyasetin nimetinin kaymağını yerken, Eren Erdem’in, Barış Yarkadaş’ın, İlhan Cihaner’in, Mustafa Balbay’ın Metin Lütfi Baydar’ın günahları nedir?

Bölgelerinden ön seçimle gelenlerin listeye alınmamaları, CHP Genel Başkanlığına iki kez yiğitçe aday olan Muharrem İnce’ye destek verenler böyle mi cezalandırılıyor?

 

Her ne kadar yıllar önceki gibi ulusal basında mesleğimi sürdürmüyorsam da, İstanbul’da, İzmir’de ve Ankara’da meslektaşım olan kadim dostlarım var.

Gazeteci gazeteciye laf olsun diye ‘’ NASILSIN ?’’ diye sormaz, sorduğunda ‘’iyim, sen nasılsın, ne istiyorsun ?’’ cevabını alır.

İşte bu kadim dostlarımdan edindiğim bilgilere göre, CHP milletvekilleri, milletvekili seçimi için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yetki vermişler, Kılıçdaroğlu’da bu yetkiyi Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden sorumlu Genel Başkan yardımcısı Bülent Tezcan’a vermiş.

Tezcan’da bu yetkiyi kendi istediği gibi kullanmış.

-Nasıl yani olur mu öyle şey, benim bildiğim; Bülent Tezcan, Çetin Osman Budak, Seyyit Torun, Muharrem Erkek ve Tekin Bingöl’den oluşan beş kişilik bir komisyon kurulmuştu.

-Evet, beş kişilik bir komisyon oluştu; ama Bülent Tezcan’ın; PARTİ ÖRGÜTÜ ve ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI yetkileri daha ağır basmış.

Öğrendiklerim kafamı karıştırmıştı, yukarıda yazdıklarımı düşündüm ve bilinenlerin nasıl oluştuğunu bulmak için bilinmeyenlere ulaşılmalıydım.

 

CHP’nin Türkiye Genelindeki ‘’BÜYÜK RESMİ’’nin ayrıntılarını görmek için; ancak ‘’PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI olmak gerekir.

Biraz daha geniş kapsamlı düşünerek anlamlaştırıldığında partinin TEK adama teslim edildiği gerçeği meydana çıkıyor; çünkü ‘’PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI’’ olmak demek, partinin tüm yapısında olan bitenden haberdar olmanız gerekir, bu büyük bir sorumluluktur, bu sorumluluğu yerine getirebilmek için de partinin her organında, her beldesinde, her yönetiminde olandan bitenden haberdar olmanızı sağlayacak ‘’GÖZÜNÜZÜN’’,KULAĞINIZIN’’ olması gerekir.

‘’GÖZÜNÜZ’DEN, KULAĞINIZ’DAN’’ edineceğiniz bilgileri ‘’NİYETİNİZE’’ göre değerlendirerek kullanabilirsiniz.

Hangisi olursa olsun ÖRGÜT’e HAKİM olmak TEK ADAM olmak demektir.

Yani giyotin TEK ADAM’ın hizmetindedir.

24 Haziran seçimleri,25 Haziran sonrasının alt yapısı olamaz mı?

Demek ki, genel başkanlar, Tek Adamlar, önseçimsiz seçimleri bunun için çok seviyorlar.

 

GELELİM CHP AYDIN ÖRGÜTÜNE

 

İlk sırada Bülent Tezcan’ın olduğu Aydın listesindeki sekiz aday için bir ön seçim yapılsa kimlerin seçilme şansı var diye düşünüyorum.

Yanlışıyla, doğrusuyla Hüseyin Yıldız ağır basıyor.

O zaman demek ki 2015 seçimlerinde Genel Başkan kontenjanından ilk sıraya giren ve küllerinden yeniden doğarak, PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞINA yükselen Bülent Tezcan için değişen bir durum yok gibi…

 

AYDIN LİSTESİ NASIL OLUŞTU?

 

CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi ve Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla Bülent Tezcan tarafından imzalanarak CHP İl Başkanlıklarına gönderilen genelge de; ’’………bu bağlamda 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yapılacak aday tespitinde İL ÖRGÜTLERİMİZİN DE GÖRÜŞLERİNİN ALINMASI ÖNEM TAŞIMAKTADIR.

İlinizden Genel Merkezimize müracaat eden Milletvekili aday adayları listeleri üzerinde; İLÇE ÖRGÜTLERİNİZ, KADIN KOLLARINIZ VE GENÇLİK KOLLARINIZIN DA görüşleri alınarak MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİNDE YER ALMASINI ÖNERDİĞİNİZ KİŞİLERİN ad ve soyadı bilgilerinin en geç 14 Mayıs 2018 Pazartesi gününe kadar PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN, BÜLENT TEZCAN’a KAPALI BİR ZARF İÇİNDE teslim edilmesi hususunda, gereğini ve bilgilerinizi rica ederiz.’’

 

Genelge de belirtildiği gibi CHP Aydın İl örgütüne ait 51 adet kapalı zarf; PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT TEZCAN’A teslim edilmiş.

 

CHP Aydın İl Başkanlığı 24 kişilik listeden ilçe, gençlik ve kadın kollarına dağıtarak önerdikleri kişileri işaretlemelerini istenmiş.

Peki bu listeleri işaretleyenlerin kimleri işaretlediklerini PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT TEZCAN’dan başka KİMLER BİLEBİLİR?

 

Merak ettiğim bir başka konuda, gittiğim bazı ilçelerde gazeteci kimliğimle hiç eğmeden, bükmeden, kıvırmadan doğrudan partililere Metin Lütfi Baydar ve Hüseyin Yıldız hakkındaki düşüncelerini soruyordum. Aldığım yanıtlar çok ilginçti.

Hüseyin Yıldız’ın bir tabanı olduğu kabul ediliyor, ön seçimden çıkabilir, deniliyordu.

Metin Lütfi Baydar için ise ‘’ÖN SEÇİM YAPILIRSA HOCA 3000 BİN FARKLA BİRİNCİ ÇIKAR’’ görüşü hakimdi.

Bu çok iddialı bir yaklaşımdı, nedenini sorduğumda Metin Lütfi Baydar’ın, her fırsatta kendilerini ziyaret ettiğini, partili partisiz herkesle uyumlu bir iletişim içinde olduğunu ve en önemlisinin de Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ÖZLEM ÇERÇİOĞLU ile çok iyi anlaştıklarını, birbirlerine karşı hep saygılı olduklarını bunun da AYDIN’IN İL OLARAK GELİŞMESİNE katkı koyduğunu belirtiyorlardı.

 

Peki PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT TEZCAN’ın bunu bilmemesi olası mıydı?

Olası ise Tezcan örgüte hakim değildir.

Olası değilse her şey Bülent Tezcan’ın niyetine bağlı olmuyor mu?

 

Neyse, ben düşüncelerimi, varsayımlarımı yazarak bir de benim gibi düşündüğüne inandıklarımın çoğunlukta olduklarını dile getirdim.

Yazdıklarım kimlerin NİYETLERİNİN içindeki GİZLİ NİYETLERİNİN ne olduğunu YEREL SEÇİMLERDE gösterecektir. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 10/1 Sağanak yağışlı