• 29 Haziran 2018, Cuma

BÜLENT TEZCAN’A SORULARIM

Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın yanıtlamasını beklediğim soruları aşağıda sıraladım.

Sorularımı güncelliklerine göre bir piramidin tepe noktasından tabanına doğru sıralayarak yazdım; çünkü tek tek her sorunun yanıtı verildiğinde anlamı daha iyi anlaşılacaktır.

 

Soruları paçal yaparak hepsini kapsayacak ortak bir yanıt vermek, hiç birinin yanıtı olmayacağı için, İl, ilçe danışma kurullarında, genel merkez yönetiminde sormayı sürdüreceğim.

 

SORULARIM:

1-Seçim gecesi TV ekranlarında Cumhurbaşkanlığı seçiminin 8 Temmuz tarihine kaldığını kendinizden emin bir şekilde hangi gerçek verilere göre açıkladınız?

 

2-Bu açıklamanızın CHP’lilere ve Sn. Muharrem İnce’ye oy verenleri umutlandıracağını, söylediklerinizin gerçekleşmemesi durumunda da yaratacağı düş kırıklığının, insanları istemedikleri eylemlere sürükleyebileceğini ve yaratacağı çatışma ortamında kan dökülebileceğini düşünemediniz mi?

 

AYDIN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ

 

3-Aydın Milletvekili ve PARTİ ÖRGÜTÜ VE ÖRGÜT YÖNETİMDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI olarak, Aydın’ın listesini hangi değerlere göre hazırladınız?

 

4-Aydın örgütünün ilçe başkanlarının önerdikleri milletvekili adaylarını dikkate aldınız mı,yoksa kendinize göre mi liste yaptınız ?;çünkü liste hakkında yaptığım araştırmada edindiğim veriler ,CHP’li seçmenler bu listeden hoşnut değiller ve sizin tarafınızdan hazırlandığını söylüyorlar.

 

5-Aydın’da yaşayan, örgütle iletişim içinde olan her CHP’li gibi ben de, listede, neden siz dahil üçü avukat, biri savcı, yani dört hukukçu, bir müteahhit, bir esnaf ve iki öğrenci varken, eğitimci, sendikacı, işçi, Dr., çiftçi, ziraatçı neden yoktur ?

 

6-listedeki 8 adaydan hangileri hangi ilçelerden seçilmişlerdir. Örneğin; Söke İlçe Başkanı Hüseyin Gündüz neden liste dışı bırakılmıştır.

 

7-Cumhuriyet Mahallesi delege seçimlerinde, partililerine o..çocukları diyen birini milletvekili aday listesine nasıl aldınız?

Bu durumdan haberinizin olmaması olası değil; çünkü il yöneticilerince hazırlanan tutanak değerlendirilmek üzere size gönderilmiş.(arzu ederseniz size gönderebilirim)

Sizce bir parti üyesinin bir kısım üyeye O..çocukları ,demesi disiplin suçu mudur,yoksa ödüllendirme nedeni midir?

 

7-ön seçim yapılmadığı için, hazırlanan liste, CHP Aydın seçmeninin isteklerini yansıtmamaktadır.

 

8-2015 seçimlerinde siz, genel başkan kontenjanından liste başı olduğunuzda Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar ön seçimde 8070 oy alarak birinci olmuştu.

Aradan geçen zaman içinde ne oldu da Metin Lütfi Baydar liste dışı kaldı?

24 Haziran seçim sonuçları gösteriyor ki CHP birçok ilçede kan kaybetmiştir. Bunun nedenlerini saptamak için bizzat sizin muhatap olacağınız, ilçelerinde katılacağı geniş kapsamlı genel danışma kurulu toplantısı yapılması taleplerini nasıl değerlendirirsiniz? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 10/1 Sağanak yağışlı