• 30 Haziran 2018, Cumartesi

KILIÇDAROĞLU CHP’Yİ NEREYE GÖTÜRÜYOR?

CHP’nin ilk Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk, sonra çok kısa bir dönem için, Celal Bayar, İsmet İnönü, Kamil Kırıkoğlu, Bülent Ecevit, Mustafa Üstündağ, Deniz Baykal (3 kez),Hikmet Çetin, Cevdet Selvi (2kez) ve Altan Öymen.

 

Bu genel başkanlardan hiç birisi görev süresi içinde seçimlerde 9 kez yenilmedi.

Bu genel başkanlardan hiç birisi karşısına aday olarak çıkana üstü kapalı ‘’KOLTUK SEVDALISI’’ demedi.

Deniz Baykal’ın genel başkanlığı döneminde, her yenilginin ardından, “milletimiz bize muhalefet görevi verdi’’ demesinden bıkmış usanmıştı CHP’liler; ama o bile rakibine ‘’KOLTUK SEVDALISI’’ damgasını vurmamıştı.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce için, 81 il başkanına gerekli ilgiyi göstermeleri konusunda talimat verdiğini söylüyor.

Son kurultayda genel başkanlık için Muharrem İnce’ye oy vermeleri için de talimat vermişler miydi?

Muharrem İnce, “benim ağzımdan kurultay çağrısı duymayacaksınız’’ diyor.

Doğru söylüyor, bence Muharrem İnce diyor ki, “Ey CHP’nin gerçek neferleri, Cumhurbaşkanlığı seçiminde beni bir kez daha tanıdınız, partinin durumunu da yakından gördünüz, bu durumdan memnunsanız, diyecek bir sözüm yok; ama bu gidişe dur demek istiyor ve benim olmamı istiyorsanız, CHP’yi layık olduğu yere çıkarmak için er meydanına çıkın.’’

 

24 Haziran seçimlerinde alınan sonuçların ardından Elazığ’ın çıkardığı tek milletvekili Gürsel Erol, “Kral Çıplak’’ dediği için partiden ihraç istemiyle yüksek disiplin kuruluna veriliyor.

Ne demişti Gürsel Erol, Türkiye’nin yeni rejime geçişini değerlendirmek yerine yalnızca bir vekilin ihracı için parti meclisinin toplandığını belirterek, “KOLTUK ADAMLARI DA YALNIZCA KOLTUKLARINI KORUMAKTAN BAŞKA HİÇ BİR SONUÇ DÜŞÜNMEYENLERDİR. BU PARTİNİN DEĞERLERİYLE YETİŞMİŞ, BU PARTİNİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKACAK ADAMLARIZ.’’

 

24 Haziran seçimleriyle ilgili şimdiye kadar bir değerlendirme yapmayan CHP Parti Meclisi, Elazığ milletvekili Gürsel Erol, “KRAL ÇIPLAK’’ dediği için mi toplanıyor.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her ne kadar parti içinde yetişmiş olmadan siyasete atılarak genel başkanlığa kadar yükselmiş olsa da, kendisinden önce partinin genel başkanlarının davranışları hakkında bilgi edinmiştir.

Bu konuda bilgi sahibi ve partinin geleneksel yapısını bile bile, genel başkanlığı süresinde almış olduğu 9 yenilgiye rağmen hala istifa etmek yerine, “GİTMİYORUM’’ diyorsa, mutlaka bir nedeni vardır.

Ya egosu yüzünden ya da, o istifa ederse CHP’nin üst yönetiminde olanları da yerlerinden edeceği için gitmemesi için birileri onu ikna etmeye çalışıyor olabilirler.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu her ne kadar parti içinde yetişerek siyasete atılmamış olsa da devlet terbiyesi almış bir bürokrat olarak da ne yapması gerektiğini iyi bilir.

 

Kılıçdaroğlu’nun içinde bulunduğu koşullar ne olursa olsun, önce 24 Haziran seçimlerinde alınan sonuçların değerlendirildiği bir kurultay toplamalı ve genel başkanlıktan istifa ettiğini açıklamalı ki, Muharrem İnce’nin iyi karşılanması için talimat verdiği 81 il başkanından hangisi olursa olsun, onu ziyarete gittiğinde ‘’MİTİNG YAPARCASINA‘’ karşılasınlar.

YOKSA KAPTANI KİM OLURSA OLSUN DİPTEN GELEN DALGANIN BATIRAMAYACAĞI GEMİ YOKTUR. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
11 / 2 Parçalı bulutlu
Yarın: 8/1 Aralıklı gökgürültülü yağış