• 30 Temmuz 2018, Pazartesi

KOLTUK SEVDASI UĞRUNA CHP İÇERDEN VURULUYOR

KAMİL KIRIKOĞLU: “KURULTAY DELEGELERİ KAPI KULU DEĞİLDİR’’

İL BAŞKANLARI: EMİR KULU MUDUR?

Önce sizden başlayalım CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır…

İlçe başkanlarının, il yöneticilerinin görüşlerini almadan, İl Danışma Kurulu toplantısı yapmadan, hangi yetkinizi kullanarak “ALİ GEL!’’ diye emrettiler de gittiniz?

Sizin kişisel düşünceniz genel başkandan yana olabilir. Hatta yönetim kurulu üyelerinin ve hatta ilçe başkanlarının da; ama siz il yönetimindeki 24 yardımcınızın,17 ilçe başkanının görüş ve düşüncelerini almadan, il Danışma Kurulu yapmadan, üye ve delegelerin, kadın kollarının, gençlik kollarının görüş ve düşüncelerini almadan “ALİ GEL!’’  diye emrettiler diye CHP Aydın İl Örgütünü nasıl yok sayarak gidebildiniz?

Bugün Pazartesi, kurultay için imza toplama süresi bitiyor.

Bakın ben sonuca göre yazmıyorum.

Bizim en küçük ayrıntısına kadar GÖRDÜĞÜMÜZ; ama sizin, GÖRDÜĞÜNÜZ HALDE DEVEKUŞU’NUN TEHLİKE ANINDA BAŞINI KUMA GÖMEREK TEHLİKEDEN KURTULDUĞUNU SANMASI GİBİ, GÖRMEZDEN GELDİĞİNİZ GÖRÜNEN KÖYÜ anlatmaya çalışıyorum.

Artık açık ve net bir şekilde anlaşılıyor ki; Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi gitmemek için akıllarına eseni, ellerinden geleni yapmayı sürdürecekler.

Anladığınız halde anlamazlıktan geliyorsunuz.

Sorun salt genel başkanlık değildir.

Sorun 9 kez seçim kaybetmiş bir genel başkan ve ekibinin koltuk sevdası yüzünden CHP’yi yıpratmalarıdır.

Anlamanız gereken kurultay kararı çıkmaz ise parti ikiye bölünmüş olacaktır.

Toplanan imza sayısı tüzük için geçerli olabilir ya da olmayabilir; ama asıl anlamı partinin direnenler tarafından ikiye bölünmüş olmasıdır.

Bu bir oyundur, siz de bu oyunun içinde misiniz?

Zaten göreve başladığınız günden beri çeşitli görevler verdiğiniz 24 yardımcınızla, görevleriyle ilgili neler yaptığınızı da yardımcılarınız dahil bilen kimse yok. Ayrıca, yönetimde ki ikiye, hatta üçe bölünmüşlük yetmiyormuş gibi, bir de seçim koordinasyon kurulu mudur nedir, ne işe yaradığı hala bilinmeyen bu buluşunuzun da bir işe yaramadığı ortadadır.

Danışman diye yanınıza aldığınız geçmişi bulanık olan birisiyle de ne tür çalışmalar yaptığınızı da bilen yok.

Basın açıklaması yoluyla yaptıklarınızdan üyeleri ve kamuoyunu bilgilendirmemeniz, susmanız hayra alamet bir davranış değildir.

Bugün kurultay için yeterli sayı bulunsun ya da bulunmasın CHP’nin gerçek sahibi olan üyeler partiye sahip çıkarak sorumluluklarını yerine getireceklerdir.

…………………………..

 

KORKU DAĞLARI BEKLİYOR MV. HÜSEYİN YILDIZ

 

Kim ne derse desin…

Ben artık iyiden iyiye Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın kaybetme korkusu yüzünden derin bir depresyona girmiş olabileceğini düşünüyorum.

Niye mi?

Şundan dolayı; aşağıda okuyacağınız metni Facebookta paylaşmış, okuyanlarda yorum yapmışlar, arayıp bulmakta zorlanmayasınız diye kopyala yapıştır yaparak yazımda kullandım.

 

Milletvekili Hüseyin Yıldız zihinsel ve düşünsel anlamda öylesine bir panik içindeki, korkusunu yenebilmek için genel başkanla çektirdiği fotoğrafın altına aşağıda okuyacağınız yazıyı yazmış, imzasını koymuş ve paylaşmış, kiminle elbette ki kurultay delegeleriyle.

Niye?; çünkü  mühür kurultay delegelerinde

İşte Yıldız’ın yazısı:

 

‘’Değerli Kurultay Delegelerimiz,
Bugünden itibaren yeterli imzanın toplanmadığını öğrenmiş bulunmaktayız. Pazartesi’den itibaren başta genel başkanımız olmak üzere, genel başkan yardımcılarımız, parti meclisimiz, milletvekillerimiz, İl başkanlarımız, İlçe başkanlarımız, kadın ve gençlik kollarımız ve bütün örgütümüz el ele vererek yerel seçimlere hazırlanacağız. Bu kurultay kaosunda sağduyulu davrandığınız İçin size teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Hüseyin yıldız 
CHP Aydın MİLLETVEKİLİ’’

 

Size göre oldu mu?

Bana göre olmadı; ama

Milletvekili Hüseyin Yıldız’a göre oldu.

 

Ne kadar panik ve telaş içinde, yeterli imzanın toplanmadığını söylüyor; ama bir rakam yazamıyor.

İnsanın aklına şüphe düşüyor…

Niye rakam yazmadı, yoksa CHP’nin kaç kurultay delegesi olduğunu da mı bilmiyor, ya da hiç mi tüzük okumadı? gibi…

Oysa Milletvekili Hüseyin Yıldız, tek başına bir deniz kıyısına gidip rakısını değil de çay ya da kahvesini içerken kendine şu soruyu sorması gerekirdi.

’’kurultay için imza toplanması hayra alamet değil. Bu eylemin partiyi bölmemesi için benim üstüme düşen görev nedir?

Yazmışken bir de sorayım: Milletvekili Sayın Hüseyin Yıldız, kendinize böyle bir soru sormak aklınıza geldi mi?

Yoksa şöyle bir sorumu sordunuz kendinize: ’’bu imza toplama işi öyle ya da böyle bitebilir, ben kendimi nasıl garantiye alabilirim?’’

 

Başı dertte olan insanlar, mantıklı düşünmekte ve akılcı hareket etmekte zorluk çekerler. İzleyebilecekleri kolay bir formül, basit bir belirleyici ve işe yarayacağı kesin bir yol gösterilmesini isterler ve genellikle işlerinin çabuk halledilmesini beklerler.

Bunlarının hepsinin bir çözümü var; ama böyle değil…

Şimdi gelelim, yukarıda okuduğunuz Milletvekili Hüseyin Yıldız’ın yazısına yapılan yorumlara.

Buyurun, okuyun. Dahası da var, isterseniz sayfasına girer okursunuz.

Benden bu kadar.

YORUMLAR:

 

Formun ÜstüZeki Atıcı Arkadaşlar algı yönetimi yapıyorlar. 559+69=628 yapar. Yani imza toplanmış. 623 lazımdı. Amaçları imzaları geri çektirmek

 

Adil Aktan Kaçıncı sıra ile ödüllendirildiniz, değişime karşı çıkman çok doğal.

 

Mehmet Cengiz Kamacı Atanmış memur milletvekili çok sevindi. Ne de olsa 24 Haziran yenilgisinin hesabını vermeyecek olmanın mutluluğunu yaşıyor

 

Ali Haydar Dikmen 9 seçim kaybeden bir genel başkan görevinde kalamaz. Kalırsa da parti kalmaz.

 

Bülent Şanver Pazartesi imzalar teslim edilirse ne yapacaksın Sayın Vekil 
Mesela istifa edin

 

Ekrem Efe Kılıçdaroğlu gitmese bende de oy yok.

Bu vekil ne konuşuyor sen git kapı kulluğu yap hadi kardeşim

 

Nurettin Delibalta daha yenisin sayın vekil. Bu kadro ile mi kazanacaksın yerel seçimleri. Size yakışan herkesimi kucaklaman

 

Mustafa Çakmak Kurultay yoksa oy da yok

 

Ümit Çeber Genel seçimde ne başardınız da yerel seçimde başaracaksınız? Çok değer verdiğim insan aday olacak bulunduğum ilçeden hep destek verdim ama bu sefer ASLA.

 

Muhittin Özbay Kendinizi kandırmayın bırakın olmuyor

 

Candan Kulbay BUGÜN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI TÜM TEHDİTLERE RAĞMEN YETERLİ SAYI TOPLANMIŞ AKP Yİ GEÇTİNİZ. KURULTAY YOKSA OYDA YOK.

 

Mehmet Özdemir Ne değişecek iktidar mı yapacaksınız partiyi, seçmen olmazsa sizler bir hiçsiniz, umutlarımızı gene bitirdiniz, hadi hadi hadi...

 

Emre Karslı Pazartesi eline verince imzaları çok merak ediyorum bunu:)

 

Ali Aydın Aras sen hikaye anlatma ben sana oy vermeyeceğim sen kongreyi engelle bende sandıkta sana oy vermeyeceğim

 

Atam Izindeyiz Figen Aslan 10. SEÇİMİ KAYBETME HAZIRLIĞI YAPAÇAKLAR

 

İlyas Özdemir 50 kişilik trol takımı var her yerde aynı isimler aynı şeyi paylaşıyorlar kabak tadı verdi yandaş medya da kiler gibi orda da her gün aynı adamlar aynı şeyleri konuşuyorlar halk bıktı

 

Ali Aydın Aras 9 seçim kaybetmiş adam daha koltuğunda bunun ismi arsızlık. Sen eyer kongreye gitmesen elindeki belediyelerde tarih olacak. AKP ve Erdoğan bu duruma getiren CHP başkanı ve yönetimi sandığa atılan oylara sahip çıkamayan bir zihniyet devlet nasıl yönetecek? Ben ve benim gibi düşünen binlerce üye ve CHP’li sade vatandaşlar CHP başkanı ve yönetimi yenilenmese bu yönetime oy yok

 

Ali Aydın Aras Muharrem İnce’yi AKP’ye gönderenler veya algılamayanlar 15 milyon seçmeni hiçe sayan biat edenler siz farkında değilsiniz Muharrem İnce olmasa CHP’de kazanılan belediyeler elden gidecek. KK orada olduğu sürece KK ve yönetimine oy yok ha birde burada

 

Siyaset ORTAOYUNU devam ediyor. MEDDAHLAR sırasıyla boy gösteriyorlar, şimdi gelecek sahneleri  düşünelim.

İYİ SEYİRLER…

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
9 / 0 Az bulutlu
Yarın: 13/7 Sağanak yağışlı