• 30 Ağustos 2018, Perşembe

KUANTUM KIZI (?)

Yıllarca önce İstanbul’da NLP eğitimleri alırken, işlediğimiz konuların, bizim atasözleri ve deyimlerimizle büyük ölçüde anlam bakımından örtüşmesi ilgimi çekmişti.

Bende ,’’BİR KIZI KIRK KİŞİ İSTER BİR KİŞİ ALIR’’ sözünün kuantum boyutundaki anlamının ne olduğunu bulmaya çalıştım.

Ne demekti, ’’BİR KIZI KIRK KİŞİ İSTER, BİR KİŞİ ALIR’’

Önce bir meditasyon yapıp zihinsel ve bedensel olarak gevşedim.

Ve kendimi güzel bir kız yerine koydum.

Öylesine alımlı, çalımlıyım ki neredeyse haftanın her günü beni oğullarına almak isteyen anaların huzuruna çıkıyorum.

Onlar gittikten sonra odama çekiliyorum kendi kendime şunları söylüyorum: “sadece bugün çeşitli bahanelerle beni görmeye gelenlerin sayısı 10 civarındaydı. Yani benim yüzlerini bile görmediğim; ama benimle evlenmek isteyen birçok erkeğin rüyalarını süsledim.

Sonunda yüz yüze geldiğim erkeğe ‘’hah işte bu’’ dediğim için onun evlenme teklifine evet dedim.

Peki bana hayran olan öteki erkeklere ne oldu?

Onca hayranımın arasından birisini seçerek ötekileri meçhul bir geleceğe atmış oldum.

Sonra düşünmeye başladım.

Acaba dedim, bu evlilikte mutlu olamazsam, keşke bir başkasına evet deseydim daha mı iyi olurdu? diye düşünür müyüm?

Sonra çılgın düşünceler denizine düştüm.

Güzelliğime hayran 1 numara beni ikna etmek için baş başa konuşacağımız bir yere davet ederken, aynı saatte 2 numara da bana pahalı bir hediye alarak ikna etmek için kuyumcuya gitmemizi teklif ediyor. Yine aynı saatte parkta oturduğum 3 numara ise biran önce beni öpmek için akla gelmeyecek maskaralıklar yaparak beni tavlamaya çalışıyor.

Aynı zaman dilimi içinde 4 numara, evindeki muhteşem kelebek koleksiyonunu göstermek için bana dil döküyor. Ya 5 numara sanki evlenme teklifini kabul etmişim gibi boy boy çocuklarımızın olabileceğine beni inandırmaya çalışıyor.6 numara ise daha ileri gidiyor, evlendik beni kucakladı odamıza götürüyor.7 numara tam bir hayal perest akla gelmedik fantezilerle ilk gecemizi renklendiriyor. 8, 9, 10 derken birden kiminle beraber olduğumda bedenimin gevşeyip, gerildiğini hissediyorum; çünkü hepsiyle aynı anda birlikte oluyorum; ama hiç birinin yanımda olmadığını görüyorum.

Yukarıda okuduklarınızın daha genişini bir tez gibi öğretmenime anlattığımda, kulakları çınlasın öğretmenim Dharma,

‘’Sizin BİR KIZI 40 KİŞİ İSTER BİR KİŞİ ALIR’’ sözünüz KUANTUM KIZI’NIN özünü oluşturuyor, bence sen sizin atasözlerinizi ve deyimlerinizi sıkı bir şekilde araştırmanda yarar var’’ demişti.

KUANTUM KIZI, aynı zaman diliminde aynı saniyenin içinde kendisini düşünen belki onlarca, belki yüzlerce, belki de binlerce erkekle birlikte olmak. Hatta aynı anda beğendiği iki damat adayı ile birlikte ise ve mekanları yakınsa çıkıp balkondan kendi kendine el sallayabilir.

Birlikte olmak derken sadece cinsellik algılanmasın.

Düşünsel anlamda kişinin yaratıcılığı ile ilgili her şey…

KUANTUM KIZI, diyelim ki kendisiyle evlenmek isteyen 50 erkek arasından 15ine ilgi duydu, erkekler birbirlerini bilmezken, kuantum kızı ilgi duyduğu 15 erkekle kendi düşünce dünyasında birlikte olduğunda,15 erkeğin her birisiyle ilgilenmek ona giderek ağır gelecektir.

KUANTUM KIZI’nı oynayan bir kadın, hayranlarının çokluğundan bir anda dünyanın en mutlu kadını olabilir; ama o hayranlarını düşüne düşüne onlardan herhangi birisini tercih etmekte kararsız kalır ve özlemlerini içeren yaratıcılığı devreye girdiğinde onlarca, yüzlerce, binerce erkekten bir erkek yaratamaz ve giderek yalnızlığa mahkum olur.

KUANTUM KIZI kavramını belki ilk duyuyor olabilirsiniz; ama garip ve ilginç olan yüzyıllardan beri kadınlar hep KUANTUM KIZI’nı oynarlar farkında olmadan.

KUANTUM KIZI’nı oynamak kadın egosu için cazip gelebilir; ancak her oyunda kaybeden kadındır; çünkü kadın çelişkiler, keşkeler arasında kararsızlık içinde kalır ve bir türlü mutlu olamaz…

Ve giderek kaybettiği enerjisini yükseltmek, egosunu mutlu etmek için birileriyle görünmek ihtiyacı duyar; ama bu yöntem kendisine hep zarar verir.

İzleyicisi olan; onlar, yüzler hatta binler, onun bir başkasıyla birlikteliğini gördüklerinde hayranlık duyguları başka duygularla yer değiştirir.

Hangisine sorarsanız sorun söz birliği etmişlercesine, ’’O KIZ MAVİ BONCUK DAĞITIYOR, BANA GELMEZ’’ derler.

Oysa yaşamın kuralı çok basittir.

Yaşamdan ne istiyorsan onun siparişini vereceksin.

Yemek yemek için girdiğin lokanta da hangi yemeği yiyeceğini söylediğin gibi,

Almak istediğin her hangi bir şeyin satıcısından istediğin gibi Evren’den isteyeceksin.

Oyuncular, şöhretli insanlar kolay kolay evlenmezler; çünkü birisiyle evlendiklerinde öteki hayranlarını kaybederler.

Eğer yaşamınızı sol beyninizle düzenliyorsanız, bu yazdıklarımı mantıklı bulamayabilirsiniz; ama bu KUANTUM gerçeğini yok saymaz.

Nevton, evrenin dişlilerden oluşan bir düzenek olduğunu, yani her insanın başına gelen her şeyin önceden belirlendiğini ve o kişinin başına geldiğini savunurdu.

Bu dederminist felsefe de böyleydi; ama ne zaman ki KUANTUM FİZİĞİ meydana çıktı, tüm tabular yıkıldı.

Soyut düşüncenin somut olarak maddeye dönüşmesi KUANTUM FİZİĞİ’nde hayat bulunca bilim dünyası allak bullak oldu.

Newton’u okurken ,’’herhangi bir şey nasıl olur ?’’ diye sormamız gerekir. Kuantum mekaniğinin Bohr-Heisenberg yorumundaki en büyük sorun ise; ’’her hangi bir şey nasıl var olur?’’ dur.

KUANTUM FİZİĞİ yaşamın bir devrimidir.

Kuantum fiziğini okur da anlarsanız, hiçbir şey bilmiyorsunuz demektir; ama anlamıyorsanız, çok şey algılamışsınız demektir.

Bana sorarsanız yaşamın gizemini bir parçacık dahi olsa anlayabilmek, çözebilmek adına herkesin KUANTUM FİZİĞİ hakkında bir şeyler okuması, öğrenmesi yararlı olur diye düşünüyorum; çünkü KUANTUM FİZİĞİ EVRENSEL YAŞAMDA KÂİNAT VAR OLDUKÇA KENDİNİ YENİLİYEREK VAR OLACAK BİR DEVRİMDİR. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 12/4 Güneşli