• 31 Temmuz 2018, Salı

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DEĞİL, BU DÜŞÜNCEYİ TAŞIYAMAYAN YÖNETİM DEĞİŞTİ

ADD’NİN YENİ GENEL BAŞKANI PROF.DR. SÜHEYL BATUM

Gazetecilik mesleğim boyunca öğrendim ki, sağcı, solcu, dinci, dernekçi, sendikacı partici, muhtar, başa kim gelirse gelsin o kişinin ve kişilerin görev süresi en fazla 3 dönem olmalı, yani, ÇIRAKLIK, KALFALIK, USTALIK.

Bu süreçlerde iki yıldan fazla olmamalı.

Bundan sonrası tehlikeli; çünkü kişinin, kişilerin eğitimleri, unvanları sıfatları ne olursa olsun egoları şişmeye başlayınca, ne oldum delisi oluyorlar ve üyeler kendi DİKTATÖRLERİNİ yaratıyorlar.

Pazar günü Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 15. genel kurul yapılırken ben de heyecanla Aydın’da bekliyordum.

Aslında, bu genel kurula gitmek istiyordum; ama Günver hoca otobüsün dolduğunu, üyelerden önce genel merkez delegelerine öncelik tanındığı söyleyince, yutkundum.

Neyse sağlık olsun

Sağlık olsun da, sonradan otobüste en az 5-6 kişilik boş yer olduğunu öğrenince düşüncelerime “Acaba?”lar saldırmaya başladı.

Ortalık sakinleşsin durumu öğrenirim.

 

Genel Kurul başladıktan birkaç saat sonra önce Sevil Nazan Keskin hanımı aradım; ama ulaşamadım. Sonra Gaziantepli dost Ayhan Tiryaki’ye ulaşabildim.

Ayhan Tiryaki, tam bir dernekçi, sendikacı anlayışı ile “150 farkla divanı aldık” dedi.

Bunu duymak bana yetti; çünkü divanı almak hem gücünüzü gösterir hem de bu gücünüzü kullanmayı.

 

Aydın’da Aydın Gazeteciler Cemiyet’inin genel kurulu yapılırken, şimdiki başkan Semra Şener’in karşısında olan gazeteciler, Gazeteciler Federasyonunun 30 yıllık değişmeyen başkanı Yılmaz Karaca’yı divan başkanlığına önermişlerdi, Yılmaz Karaca konumu gereği seçime katılacak üyeleri karşı taraf lehine etkileyebilirdi.

Ben de hemen Semra Şener ve Süleyman Şener’e divan başkanı olarak Aydın Sarı’yı önermelerini söyledim.

Bunun iki nedeni vardı; ilki Aydın Sarı bu konularda deneyimli ve bilgilidir, CHP içinde çok deneyim kazanmıştır.

İkincisi de Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca’nın, ikinci bir divan başkanlığı önerisine karşı makamını oylatmak istemeyeceğiydi.

Öyle de oldu, Yılmaz Karaca çekilince divan başkanı Aydın Sarı oldu ve kararsız üyeler de Semra Şener ve ekibini desteklediler.

 

ADD Genel Merkezi’nin genel kurulu sürerken Sevil Nazan Hanım, oylamanın sürdüğünü; ancak hareketlilikten Süheyl Batum hocanın ağır bastığını, listeler delinse bile meydana gelecek yeni listenin Süheyl hoca ve ekibi ağırlı olabileceğini söyledi.

 

Prof. Dr. Süheyl Batum hocanın başkanlığındaki listede, Tansel Çölaşan yönetimindeyken isyan eden genel başkan yardımcılarından Hüseyin Emre Altınışık’ın, bölge sorumlusu Tolga Kale’nin, Sevil Nazan Keskin’in, Gaziantepli dost Ayhan Tiryaki’nin, Günver Güneş hocanın ve ADD Urla önceki dönem başkanı dost Ali Yanar’ın bulunmaları, KENDİ DİKTATÖRÜNÜ KENDİN YARAT düşüncesinin sonu olarak düşünülebilir. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 8 Sağanak yağışlı
Yarın: 12/4 Güneşli