• 31 Aralık 2018, Pazartesi

ÖZLEM ÇERÇİOĞLU VE KARTOPU AYBA

Aydın’da doğanlar kartopunun ne anlama geldiğini yeterince bilmezler; çünkü 10-15 yılda bir ‘’geçerken uğradım’’ şeklinde yağan kardan da kartopu yapılmaz ve oynanmaz.

Diyelim ki; karlarla kaplı bir dağın zirvesindesiniz. Fazla değil, başınız büyüklüğünde bir kartopu yapıp, onu aşağı doğru yuvarladığınızda, o başınız kadar olan kartopu aşağı doğru yuvarlandıkça büyümeye başlar. Ve hızı da giderek artar, hızı arttıkça boyutları genişler ve kardan bir enerji yumağına dönüşür.

O başınız kadar kartopu aşağı doğru yuvarlandıkça, büyür, büyür giderek çığa dönüşür ve onu durdurmak için karşısında duramazsınız.

Aşağıda okuyacağınız yorumu AYBA’nn bünyesindeki sağlık hizmetlerinin valilikçe durdurulduğuna dair yazımı okuyan Hasan Ceylan yapmış.

Hasan Ceylan benim eskimeyen eski dostumdur.

Yıllar önce Aydınspor’da birlikte yöneticilik yaptık.

Siyasi görüşlerimiz farklıdır; fakat Hasan sapına kadar Atatürkçüdür.

Yorumunu okuduktan sonra onu aradım ve dedim ki:

‘’Hasan yorumunu okudum, (hizmetinden memnun olduğum bayanın) derken kimi vurguluyorsun?

Hasan Ceylan, “Ati, kimi olacak elbette ki Özlem Çerçioğlu hanımı’’

İşte Hasan Ceylan’ın sosyal medyada ses getiren yorumu:

‘’SAYIN VALİM SİZE AÇIK MEKTUBUMDUR BEN 72 YAŞINDA AYDIN EFELER İÇESİNDE YAŞAYAN BİR VATANDAŞIM YILLAR BOYUNCA ZAMAN ZAMAN AYBANIN SAYESİNDE EVİME GELİNEREK ÜCRETSİZ DOKTORUN VERDİGİ İGNELERİMİ YAKLAŞIK AYNI SAATİNDE VURDULAR ÖGRENDİM Kİ AYBAYI RUHSATI YOK DİYE KAPATMIŞSINIZ. YILLARDIR NEREDEYDİNİZ BEN HAYATIM BOYUNCA C H P YE OY VERMEYEN BİR VATANDAŞIM BU YAPTIGINIZ BİRÇOK HİZMETİNDEN MEMNUN OLDUGUM BAYANIN KAZANMASINI YARDIM EDECEGİNİ İNANIYORUM ŞİMDİ DOKTOR İGNE VERİRSE EVDEN ÇIKIP HANGİ ACİL YAKIN ARAŞTIRIP NASIL GİDECEGİM SİZ DÜŞÜNÜN SAYGILARIMLA’’

Hasan Ceylan’ın yorumu bence kartopunun büyümeye başladığını gösteriyor.

Hasan Ceylan, çok eskiden Turgut Sunalp’ın kurduğu Horoz Partisi’nin Aydın teşkilatını kurmuş, daha sonra ANAP’ta yerini almış, yazdığı gibi CHP’ye bir kere bile oy vermemiş, siyasi yelpazenin milliyetçi çizgisine inanan bir insandır.

Kavgacıdır, inatçıdır, yenilir; ama pes etmeyen, sözünü esirgemeyen bir karaktere sahiptir.

CHP’li olmayan 72 yaşındaki Hasan Ceylan, Özlem Çerçioğlu’nu takdir ettiğini, savunduğunu sosyal medyada ‘’ SAYIN VALİM SİZE AÇIK MEKTUPUMDUR’’ başlığıyla paylaştığına göre Özlem Çerçioğlu hizmetleriyle doğru yoldadır.

Ve bu Aydın kentinde sayılamayacak kadar Hasan Ceylan’lar vardır.

Evet, söylediğim, yazdığım gibi kartopu giderek büyüyecek; çünkü günde ortalama 800-850 kişiye hizmet veren bir sağlık biriminin görevden alınması bu kadar insanı mağdur edecektir.

Sağlık biriminin çalışmalarının durdurulması Özlem Çerçioğlu’nu daha da güçlendirecektir.

Yani karla kaplı zirvede aşağı doğru yuvarlanacak ve yuvarlandıkça büyüyecek ve önünde durulamayacak bir güce dönüşecek kartopunun doğumu da başlamış olabilir.

Yumruk kadar kartopu zirveden aşağıya yuvarlanmaya başladığında nasıl bir enerji yumağına dönüşecek, çekilelim bir kenara altında kalanları seyredelim. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.