• 1 Nisan 2014, Salı

"Seçimleri hallettik 1 Nisan’ı düşünüyoruz”

3 Ekim 2013 tarihinde Hedef Gazetesi Yazı İşleri ekibi olarak makamında ziyaret ettiğimiz Aydın Belediye Başkanı, aynı zamanda CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu , “Benim derdim şuanda 30 Mart’taki seçimler değil. 1 Nisanda 1 milyon kişinin hizmet almasıdır” diyordu.

Açıkça söylemese de 30 Mart’taki en büyük hayali AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ve MHP’den de Milletvekili Ali Uzunırmak’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kendisine rakip olmasıydı. Hatta, “İstiyorlarsa DSP’den de Büyükşehir için Hüseyin Aksu’yu aday yapsınlar” sözleri kelimenin tam anlamıyla bir meydan okuma değildiyse neydi?

CENTİLMENCE BİR YARIŞ

Çerçioğlu “Centilmence bir yarışın olmasını diliyorum. Bu hizmet yarışında projeler yarışmalı. Aydın halkına kim daha iyi hizmet edeceğini anlatmalı. Yerel seçimler benim için bu çerçevede geçecek. İsimler üzerinde durmuyorum, önemli olan Aydın halkının seçimi. Aydın’a deniz getireceğim gibi projelere artık halkın karnı tok” diyerek altı ay öncesinden seçim stratejisinin ipuçlarını veriyordu.

Bugün seçim olsa yüzde 65 oyum var diyen Başkan Çerçioğlu, “2009 seçimlerinde %26.6 oyla seçildi. Bugün seçim olsa oyum yüzde 65. Biz işin seçim kazanmasında değil,1 Nisan sabahı hizmetin devam etmesindeyiz. Biz seçimleri hallettik. Büyükşehir yasası çıktığından beri bir yıldır bunun çalışmasını yapıyoruz. O kadar göründüğü gibi kolay değil” demeyi de ihmal etmiyordu.

Bugün 1 Nisan.

TARİHİ SEÇİM

Pazar günü Aydın’da tarihi bir seçim yaşandı. Büyükşehir ve Efeler’in Kurucu Belediye Başkanları seçildi.

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Büyükşehir’in Kurucu Belediye Başkanı, Efeler Belediyesi’nin de kurucu Belediye Başkanı Mesut Özakcan oldu. Her iki ismin aynı partiden olması rahat hareket etme anlamında mazeretleri olmayacağı anlamına geliyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ve ekibini kutluyorum.

KAZANAN AYDIN OLDU

Bu arada seçime giren bütün adayların Aydın’ın adayları olduğunu, Aydın için proje ürettiklerini düşündüğüm içinde bu seçimde kaybeden tarafın olmadığını, kazananın Aydın olduğuna inanıyorum.

Bugünden itibaren seçilme yarışı bitmiş, hizmet dönemi başlamıştır. Aydın için gerçekten samimiyetle proje üretip bunu paylaşan tüm adaylarımıza teşekkür ediyorum.

 

NOT: Bugün, ‘Nisan 1’ şakalarına dikkat. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
35 / 21 Güneşli
Yarın: 36/19 Güneşli