• 1 Haziran 2013, Cumartesi

Ata’ya selam


Aramızdan ayrılalı yedi yıl olmuş.

Aydın’da gazeteci kimliğiyle bütünleşen Yalçın Ata ağabeyimi yarın anıyoruz.

02 Haziran 2006 hüzünlü bir sabahtı!

Ömrünü habercilik adına harcamış, çoğu kez kendi özel yaşamını dahi unutarak okurlarına haber yetiştirmenin yoğun temposu içine girmiş meslektaşlarımı, ağabeylerimi unutmak mümkün mü?

Yalçın Ata ile yaptığımız sohbetler sırasında genelde gazetecinin, habercinin de bir insan olduğunu, onunda yıllık izin yapmaya, hafta sonu tatiline, öğle yemeği molasına ihtiyacı olduğunu konuşurduk. Bu mesleğin özveri boyutlarını zorlayan yapısından yakınır dertleşirdik. Yaşadığımız olaylardaki özveri sınırlarımızı ne kadar zorladığımızı ifade eden anılarımızı karşılıklı anlatarak bir anlamda bir birimize psikolojik terapi uygulardık.

Yine böylesine bir sohbet anımızda Yeni Asır Gazetesi Aydın Büro Sorumluluğu görevimi bir gün bırakacağımı, tamamen yerel gazetecilik yaparak Aydın’a mesleki olarak borcumu ödeyeceğimi söylemiştim.

Bugün Yalçın Ata’ya bahsettiğim ayrılışın 6.(31 Mayıs 2007) yılında gönül rahatlığını yaşıyorum.

Tabi ki 1978 yılında Yeni Asır da başlayan 1992 yılından itibaren aralıksız 2007 yılı Mayıs ayına kadar devam eden Yeni Asır Gazetesi Aydın Büro Sorumluluğu görevimden ayrılmak kolay olmadı. Fakat başlamasını bilmek kadar bırakmasını da becerebilmek gerekiyor.

Dün olduğu gibi bu günde, yarında Yeni Asır da ki emeğimi gururla taşıyacağım. Yeni Asır Gazetesi’nin Aydın’ın, Ege’nin ve bizim gazetemiz olduğunu bu vesileyle bir kez daha vurguluyorum.

Fakat Denge, Hedef ve Madran ailesinin içinde olmanın gururu çok daha farklı. Çünkü bu 3 gazete bizim çocuklarımız.

Çünkü, Denge, Hedef ve Madran Gazeteleri sizin gazeteniz, Aydın’ın gazeteleri.

Arkadaşlarımla birlikte kazandığımız tecrübelerimizi yerel gazetelerimiz için kullanma hakkımızı kullanmaya devam ediyoruz. Tabii ki buradan da ayrılmasını bilip gençlere koltukları bırakmayı bilmek gerekiyor.

Geride kalan yıllara baktığımda tek sermayemizin doğruluk olduğunu bugün daha iyi anlıyorum.

Tek sermayesinin de doğruluk olduğuna inandığım Yalçın Ata ağabeyimi ölümünün yedinci yılında rahmetle anarken, eşi Meral Ata ve kızları Özgül ve Özge Ata’ya tekrar başsağlığı dilerken acılarını paylaşmaya çalışıyorum.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 38/18 Güneşli