• 1 Temmuz 2016, Cuma

DAHA GÜZEL OLSUN

Kusursuz bir insan değilim. Belki her söylemimi eyleme dönüştürmekte zorlanan bir insanım. Acizliğim, çaresizliğim vardır. Arzularım, korkularım vardır, cesaretimle birlikte. Kederlerimle birlikte sevinçlerim de var.  İnsanım çünkü. Hatalarımla, günahlarımla yaşıyorum. Para hep ikinci ve üçünü planda kaldı, kazanç hırsım hiç olmadı.  Düşüncelerimde hep samimi oldum, olmaya devam. İlla her söylediğimizi yaşayamıyoruz diye söylemeyi bırakma gibi bir lüksüm olmadı. Bazen kelimelerin gücüyle yaşamın gücü eşit olmayabiliyor. Kendimce çok güçlü yazıyorum ama aynı düzeyde yaşamda güçsüz kalabiliyorum.  

Bu dünyada onurlu ve anlamlı yaşamak tek hedefim. Zaten gazetecinin en büyük sermayesi de onuru ve yaşadığı gururlarıdır. Hiç kimseden korkmuyorum. Pısırıkça yaşamaktansa mücadeleyi seviyorum. 1964 yılında Tokat’ta doğup, Sivas ili Gürün İlçesi nüfusuna kayıtlı, 1972 yılından beri Aydın’da yaşayan, yaşayacak olan bireyim. Benim savaş aletim hep kalemim oldu. Kurşunlarımsa kelimelerim. Düşüncelerimle, düşüncelerle dövüşmeyi seviyorum. Çünkü en onurlu ve insani dövüşün bu olduğuna inanıyorum.

Doğru bildiklerimi sizlerle paylaşmak bana güç katıyor. Biliyorum yazdıklarımın işe yaradığını ve yarayacağını.

Yaşadığım her dakikadan farklı keyiflerde almak istiyorum.

Daha düne kadar yaptığım işimi ekip arkadaşlarımla birlikte yıllarca hep daha iyi nasıl yaparız diye yaşadım. Ama bundan sonra günlük yazılarımla, kurduğum hayallerimi özgürce gerçekleştirmeye çalışmak en büyük amacım. Kendime göre değerlerimle varım ve onlarla kimseye zarar vermeden barışık yaşamak istiyorum. Yaşadığım her dakikadan keyif almak yazılarımla karınca kararınca sizlerle birlikte olmaya çalışıyorum.

Artık sorulmadıkça, konuşmamayı; heyecanlarımı her yerde paylaşmamayı öğrendim, öğrenmeye çalışıyorum. Bu arada, öğreneceğim daha çok şeyler olduğunu biliyorum artık. Ama bu köşede eski ben (Atila) olarak devam etmek en büyük hayalim.   

ALIŞMAYACAĞIM

Bıkmadan, usanmadan yüksek sesle terörü lanetlemeye devam.

Terörün her türünü, âmâ sız, lakin siz kınamaya, lanetlemeye devam.

Tabii sadece terörü, teröristi değil hırsızı, namussuzu, yalancıyı, vatan hainlerini, soyguncuları, ‘devlet deniz yemeyen domuz’ diyen yaratıkları yüksek sesle lanetlemeye devam.

Aydın’ın sorunlarını, güzelliklerini yazmaya devam. 

Alışmayacağım, etkili ve yetkili sorumlulardan gereğini yapmalarını bekleyeceğim, isteyeceğim.

Yarınlarımız bugünlerden daha güzel olsun.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
16 / 9 Bulutlu
Yarın: 18/12 Sağanak yağışlı