• 3 Haziran 2014, Salı

Hizmet bekliyoruz

Pazar günü Buharkent ilçesinde kazanan yerel yönetim değil genel yönetim oldu.

Büyükşehir Belediyesi'ni iki ay önce CHP'nin kazandığı Aydın'da 1 Haziran'daki ara seçim sandığından iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adayı belediye Başkanı olarak çıktı.

Büyükşehir Belediye Meclisine AKP'li bir belediye başkanı daha dahil oldu.

Aydın’ın Buharkent ilçesinde tekrarlanan seçimlerde daha önce 7 oy farkla seçimi kaybeden AKP, bu kez 761 oy farkla kazandı. Yani oyunu arttıran parti oldu.

Resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti adayı Mehmet Erol 3 bin 823, MHP adayı Yusuf Vural 3 bin 62, CHP adayı Hüsamettin Başoğlu bin 126 ve BBP, BTP ile SP adayları ise 25 oy aldı.

CHP Buharkent'te 3. parti oldu. Aynı 30 Mart'ta olduğu gibi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu'na rağmen CHP Buharkent'te bu kez oy kaybetti. Bunun yorumunu size bırakıyorum.

Adalet ve Kalkınma Partisi ise seçimden galip çıkan taraf olurken, MHP ve CHP çatısının Buharkent'te kurulmadığı gibi çöktüğü görüldü.

Bu arada MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse'nin, "Buharkent seçimini en az 400 oy farkla alacağız" sözlerinin yorumunu ise MHP'lilerin değerlendirmesine bırakıyorum.

Aydın'da 30 Mart seçimleri Pazar günü bitti. Kaybedilen iki ayı geride bırakıp hizmet için hız kazanılmalı.

Karacasu, Bozdoğan,Sultanhisar, Çine, Efeler, Koçarlı, Kuşadası, Söke, Didim'de CHP, Nazilli, İncirliova, Karpuzlu ve Germencik'te MHP, Buharkent, Kuyucak, Köşk, Yenipazar'da AKP kazandı demeden bu ilçelerde oturan yurttaşlar hizmet bekliyor ağırlıklı olarak, Aydın Büyükşehir Belediyesinden.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun bütün Aydın'ı kucaklayarak diğer illerle hizmet yarışına girmesini ve beş yıl sonunda en başarılı il olmayı bekliyoruz. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.