• 3 Ekim 2013, Perşembe

SANDIK VE ADAY

Yerel seçimde adayları belirlemenin en adilane yönteminin partilere kayıtlı üyelerin tamamının sandık başına gitmesi  olduğunun aksini söyleyen olabilir mi?

Stratejik manevralar hariç doğrusu bence bu!
Sen anket mi yaptırmak istiyorsun yine yaptır! Ama  partilinin önüne sandığı koy ki doğruyu bulabilesin.
En son genel seçimlerde Aydın Milletvekili adaylarını belirlemek için üyelerinin önüne sandık koyan CHP’nin 2014 Yerel Seçimleri için Aydın’da ilçe belediye başkan adaylarını henüz nasıl belirleyeceği belli değil.  Yani sandıklar kurulmayacak gibi, gibi!
Genel Merkezdeki 5 kişilik komisyonun çalışması sonrasında son söz parti meclisinin, tabii ki Genel Başkanın.
Efeler Belediyesi için dört aday adayının yarışması ve ortaya çıkan sinerji CHP için büyük bir avantaj. Fakat bu avantaj sandıktan çıkan sonuçla taçlandırılırsa doğrusu yapılmış olacak!
Ayrıca CHP’de aday adayı dört isimden başka bir ismin çıkmayacağının garantisini de şuana kadar hiç kimse vermiş değil. Yani yarın Efeler Belediye Başkan aday adayları Saadet Kavasgil, Barkan Kalınomuz, Ahmet Gümüş veya Mesut Özakçan’dan başka bir isim aday olursa hiç kimse şaşırmasın. 
İşte o zaman CHP’de neler yaşanır onu bilemeyiz.l
Sadece CHP için değil bu söylediklerim. Benim anlayamadığım doğru kararın sandıktan çıktığına inananların sandıktan neden korktuğudur? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
13 / 7 Açık
Yarın: 15/7 Çok bulutlu