• 4 Ağustos 2016, Perşembe

FARK EDİLENLER

15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişiminde bulunan, PDY(Paralel Devlet Yapılanması) Terör Örgütüne yönelik Aydın Valiliğinden gelen mücadele hakkındaki kamuoyu bilgilendirme açıklamaları doğrultusunda Aydın’da neler yapıldığını daha sağlıklı takip edebiliyoruz.

YARGI

                  Aydın il genelinde 26 Hakim ve 12 Cumhuriyet Savcısı için olmak üzere 38 yargı mensubu hakkında yakalama kararı çıkartılmış 35 kişi yakalanmış,  bu güne kadar ise 21 Hakim ve 10 Cumhuriyet savcısı tutuklanmış. Adliye sevk edilen 3 Hakim ve 1 Cumhuriyet Savcısı adli kontrol şartıyla serbest kalmış. 2 Hakim ve 1 Savcının aranılmasına devam ediliyor.

                  ASKER

                  16 askeri personelden 6’sı tutuklanmış, 8’i adli kontrol şartıyla, 10 kişi serbest kalmış. Bir kişi aranıyor.

                  POLİS

                  Emniyet Müdürlüğü personelinden 106 kişi görevden uzaklaştırılmış. Adliyeye sevk edilen 101 kişiden 63’ü tutuklanmış 37 si adli kontrol şartıyla toplam 38 kişi serbest kalmış. 5 kişi aranıyor.

                  KAMU KURUMLARI

                  4 Mülki idare( 3 Vali Yardımcısı ve 1 Kaymakam) amiri olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarından çeşitli ünvanlarda toplam 674 personel görevden uzaklaştırılmış. 110’u adli kontrol şartı olmak üzere 130 kişi serbest kalmış, 35 kişinin aranılmasına devam ediliyor. 66 kamu görevlisi tutuklanmış.

                  SİVİLLER

                  Örgüte finansal kaynaklarına yönelik yapılan operasyonlarda ise 412 kişi hakkında dli işlem yapılmış. 116 kişi gözlem altına alınmış 73 kişi tutuklanmış. 92’si adli kontrol şartı ile olmak üzere 125 kişi serbest kalmış. 98 şahıs halen aranmakta.

                  Ayrıca, 16 adet okul, 29 dernek,   bir Vakıf, 2 sendika temsilciliği, 2 yerel gazete ve 23 Özel Öğrenci yurdu kapatılmış durumda.

                  Toplam 107 kişi aranıyor!

                  Rakamlar, çok iyi gizlenme ve kullanma yapan bu örgütün Aydın’daki fark edilenlerini gösteriyor.

Fark edilenlerin, tespit edilenlerin sayısı artar mı bunu zaman içinde hep beraber göreceğiz.

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.