• 4 Aralık 2013, Çarşamba

CHP’de seçim havası

Doğru olan hareketin tabandan gelmesi değil mi? 

Yani tabandan, tavana doğru bir hareketten bahsediyorum.
Aydın CHP’de de tabandan gelen önseçim isteği Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na iletilmek isteniyor. Üstelik Partinin Aydın’daki en üst düzeydeki temsilcisi İl Başkanı Barkan Kalınomuz’un da isteği Aydın’da adayların belirlenmesi için partiye kayıtlı 23 bin üyenin önüne önseçim sandığının konulması.
Peki, CHP gibi bir partide Aydın’da ön seçim olmasını istemeyenler kim? 
CHP’nin Aydın’daki Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu ile ilgili sıkıntı yok, bildiğim kadarıyla. Partililer İlçe Belediye Başkan adaylarını kendileri belirlemek istiyor.
Sıkıntı, stres bunun neresinde?
Demokratik toplumlarda insanlar düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilmeliler. Bunun içinde önseçim isteyenlere de istemeyenlere de öncelikle herkesin saygılı olmasını öğrenmesi gerekiyor.
Aydın’dan 100 otobüs veya 10 bin kişi Ankara’ya giderek Aydın’da önseçim sandığı kurulmasını isteyecekse bu CHP’nin zenginliği olmaz mı? 
Aydın’da CHP özellikle Efeler, Nazilli, Söke, Çine, Didim ve Kuşadası gibi büyük ilçelerde önseçim sandığını kurmalı.
Kurmazsa ne mi olur?
Öncelikle istifalar başlar, sonrasını da hep beraber takip ederiz.
CHP’de yapılması en tehlikeli durum CHP’lilerin oylarını çantada keklik zannedilmesi olacaktır.
CHP’liler benimsemedikleri adaylara Genel Başkanları istedi diye oy vermez. 
Peki, bu durum kimlerin işine yarar?
İl Başkanı Barkan Kalınomuz, “Bazıları Aydın'da ön seçim yapılmasını istemiyor. Benim ön seçimle ilgili talebim baştan beri var. CHP'nin Aydın'da sadece kayıt yaptırmış 23 bin üyesi var. 23 bin nüfuslu bir sülaleyiz. Biz delegelerimize sormayacağız da kime soracağız. Birileri değil örgüt karar vermeli" diyor. Öte yandan 2 Eylül’de 17 ilçe başkanından 13’ünün ön seçime hayır deyip kamuoyu yoklaması istemesi ise CHP’lilerin önseçim açmazı.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.