• 6 Nisan 2013, Cumartesi

Demokrasilerin düğünleri

Erken seçim olmadı ve normal şartlarda 5 yılda bir seçtiğimiz yerel yöneticilerimizi bir yıl sonra tekrar seçmek için sandık başına gideceğiz. Bugün, dört yıl öncesine gidelim istedim.
Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu 3 Nisan 2009, Cuma günü mazbatasını aldı.
Aydın Belediyesine partili arkadaşlarıyla birlikte yürüyerek gitti. Karşılıklı duygu seli arasında Çerçioğlu ve İlhami Ortekin arasında Aydın’a yakışır bir devir teslim yapıldı.
Aydın’ın yeni Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ydu!
29 Mart 2009 Yerel seçimlerinin üzerinden tam dört yıl geçti.
Seçim bitmiş 53 Belediye Başkanı, Belediye ve 55 İl Genel Meclisi üyeleri koltuklarına oturmuştu. Hafta sonu belediyelerin son durumları ayrıntısına kadar öğrenen belediye başkanları 6 Nisan 2009 Pazartesi gününden itibaren bugünden hizmet seferberliği başlattı.
Seçilemeyen adaylara da Aydın ili adına yakışır yarıştıkları için teşekkür edildi.
DÜĞÜNLER BİTTİ
Seçimleri demokrasilerin düğünleri olarak görmek gerekiyor. Düğün bitti davetliler dağıldı. Kim kazanırsa kazansın, kazanan hep Aydın ili oldu, olmalı da.
Göz açıp kapayıncaya kadar zaman geçti.
Bir yıl sonra bugünlerde yeni bir yerel seçim yarışının sonuna daha geleceğiz. Seçtiğimiz isimleri dört yıl boyunca takip ettik, denetleme ve destekleme görevimizi unutmadık. Kalan bir yılda da bu görevimiz sürdürmeye devam.
YENİ DÜĞÜNLER
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olana yerel seçimler de demokrasinin yeni düğünleri yapılacak. Bu kez Büyükşehir olmanın heyecanıyla 53 değil, 17 İlçe bir de Büyükşehir olmak üzere 18 beediye başkanını seçeceğiz. Bu seçimlerde İl Genel Meclisi Üyelerini seçmeyeceğiz. Onların yerine Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeleri için oy kullanacağız.
Yeni bir sitem, sonucunu şimdiden tahmin etmek imkânsız gibi.
Seçimleri demokrasilerin düğünleri olarak gördüğümüze göre seçilen gelinler ve damatların bizim insanımız olduğunu unutmayalım. Kazanan hep Aydın olsun. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
35 / 21 Güneşli
Yarın: 36/19 Güneşli