• 6 Temmuz 2013, Cumartesi

AYTESKON kim?


AYTESKON Yürütme Kurulu yaptığı yazılı açıklama ile , “Jeotermal Çiftlik Sahası Aydın Büyükşehir Belediyesine verilmeli” talebini dillendirdi.

“Kim bu AYTESKON” diye merak edenler olabilir.

Aydın Teknik Ekonomik ve Sosyal Konsey’i(AYTESKON), Aydın Barosu, Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirlerle Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Aydın Tabip Odası, Sanayi Odası, Aydın Ticaret Borsası, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Makina Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Harita Mühendisleri Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası,                                 Diş Hekimleri Odası, Atatürkçü Düşünce Derneği, Aydın Gazeteciler Cemiyeti, Umut Arama Kurtarma Derneği, Astim Organize Sanayi Bölgesi, Kimya Mühendisleri Odası, Ziraat Odası, Aydın Kent Konseyi, Eski Eserleri Koruma Derneği, Ticaret Odası, Aydın Genç İş Adamları Derneği’nce oluşturulan birliktelik.

Kısacası Aydın’ın Sivil Toplum Gücü AYTESKON!

Aydın adına ne talep ediliyor?

Aynen söyle:

“ 6360 Sayılı Büyükşehir Belediyesi kurulması kanununa göre  "tüzel kişilikleri kaldırılan İl Özel İdarelerinin her türlü taşınır ve taşınmaz malları, hak, alacak, ve borçları komisyon kararı ile ilgisine göre bakanlıklara, bakanlıkların bağlı veya ilgili kuruluşları ile bunların taşra teşkilatlarına, Valiliklere, Büyükşehir Belediyesine ve bağlı kuruluşlarına, veya ilçe belediyesine devredilmesine karar verilir.

  Maddesi çerçevesinde tasfiye edilmesi söz konusu olan ÇİFTLİK JEOTERMAL SAHASININ devredilmesi gündemdedir.

                Aydın Halkının öz malı olan, Aydınlının parasıyla, Aydın Halkına hizmet amacıyla alınmış büyük bir ekonomik değere sahip bu sahanın öncelikle Aydın Halkına hizmet vermesi amacıyla Aydın Büyükşehir Belediyesine devri yapılmalıdır!

                Aydın halkına ( elektrik üretimi, şehrin ısıtılması, soğutulması, sağlık turizmi ve seracılık ) büyük ekonomik açıdan katkıları olacak bu alanın birilerinin rantı için değil Aydınlının direk hizmetine sunulması dolayısı ile doğrudan bedelsiz olarak Aydın Büyükşehir Belediyesine devredilmesi gerekmektedir.

                Ayteskon (Aydın Teknik Ekonomik ve Sosyal Konsey ) olarak Aydın İl Genel Meclisinin tüm değerli üyelerinin bu duyarlılığı göstererek bu sahanın Aydın Büyükşehir Belediyesine devri yönünde karar alacaklarına inanıyor ve bekliyoruz. Aksi yönde bir karar aydına ve aydın halkına büyük bir haksızlıktır. Tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
40 / 21 Çok bulutlu
Yarın: 38/21 Az bulutlu