• 6 Eylül 2014, Cumartesi

KURTULUŞ GÜNÜMÜZ

Aydınımız, ülkemiz için önemli bir gün yarın. Daha doğrusu Eylül’ün ilk 10 günü, bölgemiz için önemli kurtuluş destanlarının yazıldığı günler.

Unutmamız mümkün olmadığı gibi, o günleri ve bu günlere nasıl geldiğimizi unutturmamız da gerekiyor.

Efeler diyarı Aydınımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıl dönümü nedeniyle bugün ve yarın büyük coşku yaşayacağız.

Geleceğimizin daha aydınlık olabilmesi için, geçmişi, tarihimizi, bilmek zorundayız. Tarihimize ve kültürümüze sahip çıkarak; çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için atalarımızın savaştığı gibi yarınlarımız için omuz omuza birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalıyız. Geçmişimizi unutmadan, unutturmadan geleceğimizi şekillendirmek zorundayız.

Geçmişini unutmayan, tarihine sahip çıkarak, daha etkin ve başarılı bir Aydın için mücadelemiz devam edecek.

Ne mutlu ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlatılan milli mücadelenin başarıya ulaşmasıyla, Anadolunun her karış toprağı gibi, Aydın'da yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur.

Mensubu olmaktan gurur duyduğum milletimizin geçmişini abideleştiren muhteşem bir tarihi vardır. Kurtuluş günlerimiz, işte böyle bir tarihin ürünü olmanın yanında, vatanımızın bölünmezliğinin dünyaya ispatı, Türk Yurdunun çiğnenmezliğinin teyidi olarak da önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerimle, Aydınımızın ve Anadolu topraklarımızı canları pahasına bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Kurtuluşumuzun adı olan 7 Eylül Bayramımız kutlu olsun.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
40 / 21 Çok bulutlu
Yarın: 38/21 Az bulutlu