• 7 Haziran 2016, Salı

GARİP AMA GERÇEK

Doğa yürüyüşlerimizin bu sezon son durağına geldiğimizde köyden mahalleye dönüşen mahallede ki genel tuvaletin utandıran görüntüsü dikkatimizi çekti. 

Mahalle sakinleri de zaten “Umumi tuvaletimiz var” demeye utanır olmuş. 

Bu tuvaletleri kullanamadığımız gibi kadın yürüyüşlerin köylülerin evlerine gitmek zorunda kalması da ayrı bir sıkıtı.

Mahalle de(Köyde) düğün salonu yok ama belediye baz istasyonu hizmeti getirmiş. Hem de öyle bir getirmiş ki köyün tam ortasına bir şebeke sağlayıcının alet ve edevatlarıyla antenlerini yerleştirmişler.

Diğer servis sağlayıcı istasyonlar ise köye hakim ciddi uzaklıktaki tepelere kurulmuş çok öncelerden. Bu istasyonun köy içine kurulması da sayın başkana nasip olmuş.

Sultanhisar’ın köyden mahalleye dönüşen 680 kişinin yaşadığı Malgaçemir Mahallesi, düğün salonu olmayan tek mahalle. Mahalle Muhtarı Olgun Çetintaş köyüne büyük haksızlık yapıldığını belirtiyor.

Haksızda değil, Sultanhisar’ın 18 mahallesi var, düğün salonu olmayan tek mahalle Malgaçemir. 

Köyden mahalleye dönüşen Malgaçemir Mahallesi tuvaleti ise kullanılmaz halde. Köylüler tuvaletin halinden, “Utanır olduk” derken köy muhtarı Çetintaş ise “Sultanhisar Belediyemizden iki yıldır tuvaletin onarılmasını istemekten bıktık. Sayın başkan insan sağlığına zararlı olduğu için istemediğimiz halde, köyün dışında başka bir yer önermemize rağmen baz istasyonunu köyün ortasına diktirdi. Köy okulu bahçesi etrafına korkuluk yaptırılmasını istedik. Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya yerine sesimizi Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık duydu. Sultanhisar Belediyesi’nden, Büyükşehir Belediyesinden 20’ye yakın talebimiz oldu bırakın hizmetin gelmesini cevap bile verilmedi. Malgaçemir köyü Sultanhisar’ın Mahallesi. Üvey evlat muamelesi görmek istemiyoruz” diyor.

Benim görevim mevcut durumu ve mahalle sakinleriyle, muhtarın isteklerini aktarmak. Bu bölgeye yapacağımız bir sonraki yürüyüşümüzde Malgaçemir Mahallesinde sorunların çözümlendiğini de yerinde tespit edebilir, tekrar sizlerle paylaşabilmek isterim.

Bu arada köyün gençleri de Malgaçemir’de spor yapacak yer istiyor. 

Eğer doğru ise Sultanhisar’a bağlı 18 mahalleden spor alanı bulunmayan Malgaçemir ile Malgaç Mustafa Mahalleleri kalmış.

“Sizin için çalışmaya adayız”  diyerek başlatılan seçim çalışmalarını hatırlatarak hizmet almak her mahallenin haklı talebi.  Vatandaş olarak her mahallede hizmetin geldiğini hissetmek için “Sizin için çalışıyoruz” pankartlarının asıldığını görmek isteriz.

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 38/18 Güneşli