• 8 Nisan 2013, Pazartesi

Asırlık iki kutlama

POLİS 168 YAŞINDA 
Devletin hem demir yumruğu, hem de kadife eldiveni olan Türk Polis Teşkilatı 10 Nisan 1845 tarihinde kuruldu.
Türk Polis Teşkilatı kuruluşunun 168’inci yılını kutluyor.
Polis Teşkilatı, Vatandaşlarımızın huzur ve güveninin sağlanmasında, bireylerin temel hak ve hürriyetlerinin korunmasında ve toplumun barış ve huzur içinde yaşamasının sağlanması gibi önemli görevleri yerine getiren, çağdaş, güler yüzlü, çağın sosyal ve kültürel şartlarına uyum sağlayabilen, sürekli kendini yenileyen ve teknolojiyi en iyi standartlarda kullanabilen aydın meslek kuruluşudur.
İl Emniyet Müdürü Ahmet Turan Temel nezdinde huzur ve güvenliğin teminatı olan polislerimizin 168. kuruluş yıl dönümü kutluyorum.

ANADOLU AJANSI 93 YAŞINDA 
Kurtuluş Savaşı’nda doğru haberleri Türk halkına ve dünyaya duyurmak amacıyla 6 Nisan 1920’de kurulduğu günden bu yana kamuoyunu doğru haberle aydınlatma görevini başarıyla yürüten Anadolu Ajansı 93. yaşını kutluyor.
Güvenilir, tarafsız, etik ve hızlı haber ihtiyacımızın karşılanmasında emeği geçen haber ajanslarımızdan Anadolu Ajansı’nın 93 yaşını Aydın Büro Temsilcisi Suat Deniz nezdinde kutlarken, doğru, tarafsız ve özgür habercilikten ödün vermeden başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

KINAMA 
Hafta sonu Aydın’daki iki meslektaşımız görevleri başında şiddete maruz kalması hepimizi derinden üzüntüye sevk etmiştir.  Görevlerini yapmaktan başka hiçbir düşüncesi olmayan arkadaşlarımız İHA Muhabiri Mehmet Barlas ve Haber Türk Aydın Temsilcisi Durmuş Kılıç’a geçmiş olsun derken, bu saldırının insanlık dışı olduğunun altını kalınca çizerek, saldırganları kınıyorum. Yazıklar olsun.

NOT: Aydın’da yaşayan Sivaslı yazar, Emekli Başsavcı Necdet Bayraktaroğlu’nun 9 Nisan’da Aydın Gazeteciler Cemiyeti ve Aydın Sivaslılar Derneği’nin organizasyonuyla medya çalışanlarıyla yapacağı sohbet, yazarın İstanbul’daki televizyon çekimleri nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. 


ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
40 / 21 Çok bulutlu
Yarın: 38/21 Az bulutlu