• 8 Ekim 2013, Salı

Büyükşehir ve ilçe adayları

Makamında ziyaret ettiğimiz Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması nedeniyle bir yıldan beri Büyükşehir için planlamalar yaptığını da öğrendik.

30 Mart 2014’te sandıktan kim Büyükşehir Belediye Başkanı çıkar bilinmez fakat 1 Nisan ve sonrası ı için planlamaların yapılması seçilecek aday için avantajlı bir durum. 
Başkan Çerçioğlu’nun, “30 Mart’ı hallettik 1 Nisan’dan itibaren hizmet vereceğimiz 1 milyon insanımız için çalışıyoruz” sözleri bakalım nasıl yankı bulacak?
Seçim yarışında başa baş çekişecek CHP ve MHP Büyükşehir adayları tamam. Kasım’ın 9 veya 10 ‘u gibi de AK Parti adayı belirlenmiş olur. Bugün itibariyle iktidar Partisi’nin adaylık ibresi Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’i gösteriyor. 
Büyükşehir Belediyesini kazanabilmek için oy potansiyeli ve Büyükşehir Belediye Meclis’indeki koltuk sayısı fazla olan Efeler, Nazilli, Söke, Kuşadası, Didim ve Çine ilçelerini hangi partinin alacağı da çok önemli.
Onun için buralardaki adayların isimlerinin de bir an önce belirlenmesi şart. İlçe adayları konusunda en hızlı parti ise MHP oldu. Nazilli başta olmak üzere MHP 7 ilçede Belediye Başkan adaylarını belirledi.   
Bakalım CHP ve Adalet ve Kalkınma Parti ne yapacak? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 38/18 Güneşli