• 9 Nisan 2014, Çarşamba

Turpun büyüğü!

Aydın bütün büyükşehir oldu, ilkleri yaşamaya başladık.

Köyleri olmayan, beldeleri kapanan büyük bir şehir olduk.

Aydın Büyükşehir olunca kapanacak olan belediyeler içinde Aydın Belediyesi de yerini aldı.

Aydın merkez, Efeler İlçesi yapıldı.

En hızlı davranan İl Müftülüğü oldu. İl Müftülüğü kendisine camisiyle birlikte bir külliye yaptı ve eski yerini Efeler İlçe Müftülüğüne hediye etti.

Yeni kurulan Efeler ilçesine Kaymakam atandı. Kaymakamlık için hizmet binası yapacağız diye var gücümüzle bütün imkânlarımızı seferber ettik. Bu arada Efeler Kaymakamlığı’na bağlı ilçe birimlerinin kuruluşları ve atamaları tamamlandı.

30 Mart’ta Aydın’ın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı’nı seçtik. O da Aydın Belediyesi’nin hizmet binasına yerleşti.

30 Mart’ta seçilecek, 1 Nisan’dan itibaren hizmet vermeye başlaması gereken Efeler Belediye Başkanı’nı, Efeler Belediyesini unuttuk.

Neden unuttuk?

Unuttuğumuz yetmiyormuş gibi bugüne kadar yer de gösteremedik!

Neden?

Eylül ayından itibaren hizmet binasına kavuşması için pürtelaş gösterdiğimiz ve eski Özel İdare Binası’na konuşlandırdığımı Efeler Kaymakamlığı’nı şimdide 30 Mart’ta kapanan Özel İdare Binası’na taşıma kararı aldık.

Ama yine Efeler Belediyesini unuttuk.

Devlet Aydın’ı Büyükşehir yapmak için verdiği özverili çalışmayı Efeler Belediyesine hizmet binası temin etmek için yapmadı, yapamadı?

Neden?

Neden, Aydın Belediyesi son bir yılında veya altı ayında köy yollarını yapmak, çöplerini toplamak, köy girişlerine tak yapmak, bayrak direği dikmek için gösterdiği heyecanının yarısını Efeler Belediyesi’ne hizmet binası yapmak veya bulmak için harcamadı?

ŞEYTAN BUNUN NERESİNDE?

85 Mahallede, 657 sandıkta 192 bin seçmenin oy kullandığı 265 bin 234 kişinin yaşadığı Efeler Belediyesi’nin Mazbatası var, atanmış personeli var, hizmet verecek binası yok!

Şeytan bunun neresinde?

Yedi ay önce Efeler Kaymakamlığı’nı düşünürken, yerel hizmetin verileceği Efeler Belediyesi Hizmet binasını temin etmeyi unuttuk!

Mustafa Sandal yıllar önce, “Onun arabası var” diyordu.

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ında Mazbatası ve Personeli var. Personel ataması yapılırken keşke nerede oturacakları daha önce düşünülseydi!

Acaba “ Aydın kaybetti” diyenlerin demek istediği bu muydu?

Yoksa turpun büyüğü heybede mi? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 40/18 Güneşli