• 10 Haziran 2014, Salı

Şampiyonluk bizim neyimize?

Aydın'da her yıl futbol maçı oynanacak ve idman yapılacak yer sıkıntısı çekilir.

Amatörlerde bir sahada aynı anda 3-4 takım idman yaparken, profesyonel takımlarda idman yapacak saha bulamaz.

Bu yıl Çine Madran'ın 3. Lige çıkmasıyla maç ve idman saha sıkıntısı had safhaya yükselecek gibi görünüyor.

3. Lig'de Çine Madran, 2. Lig'de Aydınspor 1923 bu yıl çok ciddi sıkıntı çekecek.

Madran maçlarını Adnan Mendres Stadı'nda oynarsa, idmanlarını naylon çimde mi yapacak?

Aydınspor ile maçlar çakıştığında biri Cumartesi diğeri Pazar günü mü aynı zemini kullanacak? Bu tempoya Adnan Mendres'in zemini ne kadar dayanabilecek?

Saha ve tesis sıkıntısı çekilen bir ilde futbol takımlarımızdan şampiyonluk beklemek, süper lig hayalleri kurmak ne kadar doğru olur?

YEREL YÖNETİMLER

Bu konuda yerel yönetimlerin duyarlılığı çok önemli.

Nazilli'de Esat Ergüler ile başlayıp Haluk Alıcık ile devam eden futbol sevdası Nazilli Belediyespor'un saha ve tesis sıkıntısını ortadan kaldırırken Aydın Merkez'de yeni adıyla Efeler'de bu sıkıntının giderilmesi için yerel yönetimlerin devreye girip alt yapı yetersizliğine dur demesi gerekmez mi?

Bir ay sonra takımlar yeni sezon için hazırlıklara başlayacak ve iki buçuk ay sonra ligler başlayacak, ortada ne maç sahası, ne idman sahası nede tesisleşme konusunda hiç bir çaba ve çalışma yok.

İyi ki eski Belediye Başkanı Hüseyin Aksu, Aydın Belediyesine ait şuanda Aydınspor 1923'ün kullandığı tesisleri yapmış. Ya olmasaydı ne yapardık?

Bu arada yine Belediye Başkanı Hüseyin Aksu zamanında Aydınspor'a kazandırılan ve yıllarca kullanılan ve bugün kaderine terk edilen Mimar Sinan Mahallesindeki tesislerinin yeniden yapılandırılması için neden kimsenin kılı kıpırdamıyor?

Zararın neresinden dönülürse kardır deyip hiç değilse gelecek yıl bu sıkıntıların yaşanmaması için ciddi yatırımlar başlatılmalı.

Ayranımız yok içmeye, şampiyonluk bizim neyimize!

Emanet sahalarla, tesislerle başarı bekleme hovardalığı daha ne kadar sürecek?

ÖZEL İDARE YOK

Büyükşehir olduk gari; Aydın Amatör Spor Kulüplerinin maddi açıdan en büyük destekçisi Özel İdare'de yok bu yıl. Bakalım amatör spor kulüp yöneticilerinin, tesisleşmedeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün yükünü hangi kurumlar hafifletecek? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 40/18 Güneşli