• 11 Nisan 2016, Pazartesi

AYDIN LİSELİ OLMAK

Yazıma, 13 Nisan 2016 Çarşamba günü saat 18.00’da Aydın Lisesi Mezunları Derneği olağan kongresinin yapılacağı duyurusu ile başlamak istiyorum.

Unutulmayan arkadaşlıkların yaşandığı dönemlerdir, liseli yıllar.

Yıllar geçmesine rağmen liseli sınıf arkadaşlarımızla bir araya geldik mi, bir başka mutlu oluruz.

Herkesin mezun olduğu lise kendisine göre özeldir. Benim içinde Aydın Lisesi Mezunu(Aydın Cumhuriyet Mektebi)olmak bir ayrıcalık oldu.

Okuduğumuz yıllarda birileri Aydın Lisesi Mezunları Derneği’nde görev alacaksınız deseydi inanmamız mümkün değildi. Çünkü o yıllarda öyle bir oluşum yoktu.

2003-2004’lü yıllarda Derneğin kuruluş çalışmaları içinde olan, karınca kararınca da

Aydın Lisesi Pilav Gününün 1.’sinde emeği bulunan Aydın Liselilerden bir tanesi olmanın sevincini yaşamıştım.  Bir yıl sonra 2005 yılında Aydın Lisesi Mezunları Derneği kuran mezunlarımızdan bayrağı 1 Nisan 2013 tarihinde devir alan ekibin içinde olacağım aklımın ucundan dahi geçmiyordu. Selma Böceklioğlu Dündar arkadaşımızın başkanlığında çıktığımız 3 yıllık maratonu ekip olarak yüzümüzün akıyla tamamladığımızı düşünüyorum. Geride kalan 3 yılda yaptıklarımızı burada tek tek sayacak değilim.

Sözde değil özde demokrasilerin yaşandığı, her şeyi paylaşan bir ekiple çalışmanın heyecanını yaşamak ilk kazancımız oldu. En önemlisi de okulumuzun ilk Kimya Öğretmeni Fatma Nihal Arkayın’ı tanıma fırsatı bulduk. Bu bizim için büyük mutluluk ve gurur oldu. Cumhuriyet tarihinin ilk kimya öğretmenlerinden, Aydın’ın seçilerek iş başı yapmış Belediye Başkanı, 8. Dönem Aydın Milletvekili Ahmet Emin Arkayın’ın kızı Nihal öğretmenimiz bizim çalışmalarımızın en büyük manevi itici gücü oldu.  

Nihal öğretmenimizin derneğimize bağışladığı, anne ve babasının adının verilmesini istediği Şerife-Ahmet Emin Arkayın Kültür Merkezi binamızın yenileme çalışmalarını tamamlayıp 2014 yılı Haziran ayında açılışını kendisiyle birlikte yaptık. Nihal öğretmenimizin o günkü mutluluğu bütün yorgunluklarımızı unutturmuştu. İki yıl önce kirada olan derneğimiz böylelikle kendi hizmet binasına kavuşmuştu.  

2015 yılı Mayıs ayı sonlarına doğru Nihal öğretmenimizin vefatı görev sürecimizin en hüzünlü günü oldu. 

Acısıyla, tatlısıyla dolu dolu 3 yıl geride bıraktık. 

İki gün sonra, 13 Nisan 2016 Çarşamba günü saat 18.00’da Aydın Lisesi Mezunları Derneğimizin kongresinde kendisine ait hizmet binamızda buluşalım. Kuruluşundan bugüne kadar derneğimize emeği geçen her isme teşekkür ediyorum. Biz diyerek, hep birlikte büyümeye devam.

1.SATRANÇ ŞAMPİYONAMIZ

Bu arada 29 Mayıs 2016 tarihinde Aydın Lisemizin Spor Salonunda düzenleyeceğimiz Efeler Belediyesi ve Aydın Lisesi Mezunları Derneği 1. Satranç Şampiyonası’nın müjdesini de buradan vermek istiyorum. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
35 / 21 Güneşli
Yarın: 36/19 Güneşli