• 11 Temmuz 2016, Pazartesi

BİLİNEN GERÇEKLER!

Seçimi kazanmak için yapılan nedir?

Ortada seçim yokken seçimi konuşmak veya bir sonraki seçimden daha fazla oyla çıkabilmek için çalışmak.

Türkçesi seçimden seçime seçmeni hatırlamamak!

Siyasi partilerin bayramdaki çalışmalarına baktığımda özellikle muhalefet partilerinin yine seçim kazanmaya niyetlerinin olmadığını hissettim. Tüm çalışmaların günü birlik, maçı idare etmekten öteye gitmediğine inanıyorum? Eski ve yeni kendi parti yöneticileriyle bayramlaşmanın ötesinde yapılan bir çalışmayı göremedim, anlaşılan göremeyeceğimde!

Aydın’ın sekiz, yanlış oldu yedi milletvekilinden öteye bir genel başkanı birde genel başkan yardımcısı olduğunu hissedeniniz var mı?

Bunlar Aydın’ın sorunları için bu güne kadar kendi partileri bünyesinde soru sormanın ötesinde ne yapmıştır?

Siz ANA MUHALEFET Partisinin seçim işlerinden sorumlu Aydın Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı olsanız Aydın için neler yapardınız bir düşünün!

Veya meclise girememiş ama adı her anıldığında herkesin saygı duyduğu bir partinin genel başkan yardımcısı olsanız Aydın için neler yapabilirdiniz?

Siyasetçilerin seçim kazanmak için kendilerini bu kadar çok gerip, strese girerek dünyayı yeniden keşfeder gibi görünmelerine hiç bir anlam veremiyorum. Daha doğrusu, belki de öncelikle seçimi kazanmak istediklerine beni inandıramadıkları için bu durum bana öyle geliyor.

Seçmen sadakati denilen şeyin sabun köpüğü gibi olduğunu söylemeye gerek var mı? Daha iyisi görüldüğünde ve rüzgar hissedildiğinde yönlerin nasıl değişiverdiğini bilmeyen var mı?

Rakiplerine oranla daha güzel hizmet edeceği konusunda seçmenleri inandırmaya çalışan kimler var yakınınızda?

Rakibin yaptığı hizmetleri görmezden gelmek veya küçümseyen bir tavır takınmak karşı tarafın motivasyonunu ne kadar bozabilir?

Seçmen kadirşinaslıktan hoşlanır. Vefayı, rakibe karşı centilmenliği önemser.

Muhalefetin bunun tersi istikamette davranması, vatandaşın dünya gözü ile gördüğü hizmetleri görmezden gelmeleri, inandırıcılık sorunlarını derinleştirmez mi?

Seçim kazanmaya giden yolların oldukça basit olduğunu söylemek mümkün olsa da, iktidarda muktedir olmanın geniş bir halk desteği gerektirdiğini de bilmek lazım. Sandığa bu düşüncelerle gidilmesi güçlü bir demokrasi açısından yararlı olacaktır.

Bunun için de siyasi parti liderlerinin ölmelerini beklemenin ötesinde işler yapmak gerekir!

Rakibin 18 saat çalışıyorsa sen 28 saat çalışacaksın! Kalkıp ‘Bir gün 24 saat’ dersen bir arpa boyu yol gidemezsin.

Bayramdan bayrama, seçimden seçime, kendi partilinde olsa seçmeni hatırlamanın oy kazandırmadığını anlayamayan beyinlerle nerelere varılır ilk seçimde bir kez daha göreceğiz.

Tamam,  SANDIK NAMUS DEMEKTİR… Seçim kazanmak isteyen partiler, eğer hep muhalefette kalmak amacında değillerse, namusuna sahip çıkmalı ve sandıklarını korumasını bilmelidirler. Seçim kazanmanın tek yolu sandığa sahip çıkma edebiyatı değildir!

Seçimi kazanabilme edebiyatı diplomalara saplanıp kalma değildir!

Halkı, daha iyisi olacağına inandıramayıp kucaklayamadığı sürece, muhalefet partilerinin iktidara ulaşması mümkün değildir!

Benim anlayamadığımda bunu herkesin bilmesi ama gereğini yapamaması, yapmaması!

Ha bu arada siyasi partilerin genel başkanları, seçimi kazanmak için önemli bir faktör müdür?

Gerekiyorsa dereler geçilmeden atlarda değiştirile bilinmelidir? Bunları her seçim öncesinde değil seçim sonrasında hatırlamak çok daha doğrudur.

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
30 / 16 Sağanak yağışlı
Yarın: 30/16 Sağanak yağışlı