• 11 Eylül 2014, Perşembe

Türkiye'nin en lüks kömür deposu

Türkiye'de ilkleri yapmayı seven Aydın Büyükşehir Belediyesi Türkiye'nin en lüks kömür deposunu kullanarak bir ilke daha imza attığını düşünüyorum.

2007 yılında 1 milyon 520 bin YTL harcanarak yapılan Fatih Mahallesi Kapalı Pazaryeri geride kalan 7 yılda amacına uygun olarak bir tek gün kullanılamadı.

Mahalle sakinleri geçen yıl Belediyenin kömür deposu olarak kullanılmaya başlanılan pazar yerinin bu yıl amacına uygun olarak kullanılmasını beklerken kömür yüklü tırlar depoya girip kömür indirmeye kalkınca mahalle sakinleri Mahalle Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu ile birlikte araçların önüne geçti.

Depoya indirilmek istenen kömür çuvallarında parayla satılmaz ve Büyükşehir ibaresi yazmadığı belediye görevlilerince farkedilince kömürler indirilmeyerek araçlar geri gönderildi.

BELEDİYEYE GELDİLER

Fatih Mahallesi'nin kadın Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu, bir gün sonra yanına azalarından Ayşe Tanç ve Şevket Karataş'ıda alarak, pazar yerine kömür dökülmemesi ve buranın pazar yeri olarak kullanılması için toplanan dilekçeleri Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü'ne teslim etti. Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile görüşmek için başkanlık katına çıkan muhtar ve azalarına özel güvenlik görevlilerinin eşlik etmesi dikkat çekiciydi. Bayan Başkan ile görüşemeyen heyet belediye hizmet binasından yine özel güvenlik nezaretinde ayrıldı.

"KÖMÜRLER DÖKÜLECEK"

Aynı gün akşam üzeri toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı çıkışında gazetecilerin,"Fatih Pazar yerine kömür dökülecek mi?" sorusuna, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu şu cevabı verdi:

"Aydın Belediye Meclisinde 3 yıl önce Perşembe ve Cuma pazarlarının yeri değişmesi için karar aldıklarını ancak gelen 4 bin imza üzerine değişiklikten vazgeçtik. Aynı şekilde hem pazarcı esnafımız hem de vatandaşlarımız pazar yerinin değişmesini istemiyorlar. Ben de pazar yerinin değiştirilmesine soğuk bakan bir insanım. Çünkü esnafımızın ve vatandaşımızın alışmış olduğu bir yer. Ama vatandaşlarımız ve pazarcı esnafımız her iki pazarın kapatılarak Fatih Kapalı Pazaryeri’ne taşınmasını istiyorlarsa boynumuz kıldan incedir. Dediklerini yaparız. Şuanda vatandaş ve esnaf istemediğine göre bizim böyle bir şey yapmamız söz konusu değil. Kömür boşaltmaya devam edeceğiz. Mülk de, mal da Büyükşehir Belediyesi'ne aittir."

MUHTARLIĞIN SUYU KESİLDİ

Dün Fatih Mahallesi Kapalı Pazar Yerinde hizmet veren Fatih Mahallesi'nin suları Belediye görevlileri su saatinin fotoğrafını çekeceğiz deyip içeri girerek su saatini mühürledi.

Bu durum bana Sayın Başkan Çerçioğlu'nun Aydın Belediye Başkanı seçildiği ilk dönemde Cumhuriyet Mahalle Muhtarlığının kesilen sularını hatırlattı, nedense.

"ZULÜM YAŞIYORUZ"

Fatih Mahallesi Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu, "Burada zulüm yaşıyoruz. Ben iki dönemdir mahalle muhtarıyım. Bu su 6 yıldır akar. Bugün hiç bir uyarı ikaz yapılmadan neden kesildi anlayamadık. Pazar yerimize kömür döktürmediğimiz için mi sularımızı kestiler? Biz kömür tepkimizde haklıyız. 5-6 aydan beri Büyükşehir belediye başkanımızdan randevu alamadık" diyor.

GARİP VE MANİDAR

Efeler İlçesindeki tek kadın muhtarının Topuklu Efe lakaplı kadın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ile 5-6 aydan beri görüşememesi, randevu alamaması sizce garip değil mi?

Sizce 1 milyon 520 bin TL harcanarak yapılan pazar yerinin kömür deposu olarak kullanılması garip değil mi?

Sizce kömür dökülmesine mahalle sakinleriyle birlikte tepki gönderen muhtarın hizmet binasının suyunun sorgusuz sualsiz kesilmesi sizce garip ve kesilme zamanlaması manidar değil mi? 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
37 / 18 Güneşli
Yarın: 40/18 Güneşli