• 12 Nisan 2016, Salı

AYDIN VE ADÜ

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun yayınlarından edindiğim rakamlarını görünce Adnan Menderes Üniversitemizle(ADÜĞ) bir kez daha gurur duydum. 156 üniversite arasındaki konumunu özetleyen durumu 2014-2015 Öğretim Yılı Üniversiteler madalya sıralamasındaki rakamların diliyle paylaşmak istiyorum.

İLK BEŞTE

Alınan altın madalya sayısına göre ADÜ 16 madalya ile 11. sırada. Birinci sıradaki Anadolu Üniversitesi 33, ikinci sıradaki Yeditepe 29, Marmara Üniversitesi 22 madalya ile 3’üncü oldu. Sıralama Ege Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Aksaray Üniversitesi 19, Gazi, Atatürk,  Ondokuz Mayıs ve Erciyes Üniversiteleri 17 altın madalya ile devam ediyor.

Gümüş madalya sayılarına göre yapılan sıralamada ise ADÜ 24 madalya ile Tükiye 2’incisi. Birinci ise 25 gümüş ile Anadolu Üniversitesi.

Toplam madalya sıralamasında ise ADÜ 54 madalya ile 5. sırada. İlk sıradaki Anadolu Üniversitesi’nin 75, Yeditepe’nin 65, Gazi’nin 61, Marmara Üniversitesi’nin ise toplam da 58 madalyası var.

ŞENLİK’TE 93 TAKIM VAR

ADÜ bu yıl ki 29 Şubat-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında devam eden SKS 21. Spor Şenliği Spor Branşlarına baktığımızda futbolda 27 erkek, basketbolda 7 bayan 22 erkek, voleybolda ise 19 bayan 18 erkek takımın mücadele ettiği, edeceği görülmekte.

SKS Daire Başkanlığı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ve tüm ADÜ birimlerini bu başarılar nedeniyle kutlamak gerekiyor.

ÇAVDAR KAFİLE BAŞKANI OLDU        

10 - 13 Mart 2016 tarihleri arasında İtalya' nın Cassino kentinde gerçekleştirilen 20. Dünya Üniversiteler Kros Şampiyonası'na Milli takımın kafile başkanı olarak giden ve atletizm kökenli olan Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Sayın Fevzi Çavdar’ı tekrar kutluyorum.

Sayın Çavdar’ın kafile başkanlığı yaptığı Erkekler kategorisinde ise 10,7 kilometre yarışında Vedat Günen, Alper Demir, Aykut Taşdemir, Sabahattin Yıldırımcı ve Üzeyir Söylemez’den oluşan Milli Takım 62 puan toplayarak Cezayir ve Japonya' nın ardından takım halinde dünya üçüncüsü, Kadınlar Bireysel kategoride 6,2 kilometre yarışında 50 sporcuyu geride bırakan sporcumuz Sevilay Eytemiş ise 21:57 derecesiyle dünya şampiyonu olmuş, Dünya Üniversiteler Kros Şampiyonasından Ülkemize 1 altın ve 1 bronz madalya ile dönülmüştü.

Bugün 14 fakültesi, 18 meslek yüksek okulu, 5 yüksek okulu ve 48 bin öğrencisi ile yarınlar adına gurur verici başarıları için dün olduğu gibi bugünde Aydın olarak alkışlamaya devam edeceğiz.

ADÜ Rektör’ü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın “Aydın halkını bilinçlendirme adına ne varsa yapacağız. Üniversitemiz hep bir adım daha öteye taşımak, öğrencilerimize, akademisyenlerimize, personelimiz, şehrimize, bölgemize ve ülkemize katkıda bulunmak için bilimden kopmadan maneviyatımız yitirmeden çalışmaya devam edeceğiz” sözleri şehrimizin yarınları için sevindirici.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.
40 / 21 Çok bulutlu
Yarın: 38/21 Az bulutlu