• 13 Mayıs 2014, Salı

Büyüyen Aydın, güçlü Aydın!

Ankara Aydınlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği'nin her yıl düzenlediği ‘Geleneksel Aydınlılar Gecesi’ bu yıl 24 Mayıs'ta yapılacak.

Bu gece ile Ankara’da yaşayan Aydınlıların kendilerini yalnız hissetmemesi sağlanırken, Ankara ile Aydın arasında köprü olma görevi de devam ettirilecek.

Bunun içinde Ankara'da yaşayan Aydınlıların yanı sıra, bu geceye Aydın'dan da katılım çok önemli.

Dernek Başkanı Ender Vardar ve Ankara Aydınlılar Derneği Yöneticileri katılım zenginliğinin sağlanması için bugünlerde her türlü fedakarlığı yapmaya devam ediyorlar.

Yıllardan beri Ankara'da güçlü Aydın lobisine ihtiyacımız olduğunu söylemekten, bunun zorunluluğunu yazıya dökmekten başka çok ciddi işler yapamadığımızı düşünüyorum.

Ankara’da daha güçlü Aydın, daha fazla desteklenen Aydın için bu köprünün çok güçlü olması gerekiyor.

Bürokrasinin vazgeçilmez adresi Ankara olduğuna göre, lobisi Ankara’da güçlü olan her ilin çok daha başarılı hizmetlere imza atacağı gerçeğini gözardı etmeyelim.

Bunun için Aydın ile Başkent arasında köprü olan derneğin buradan desteklenmesi şart.

Fakat bugüne kadar hayal edilen, istenilen güçlü Aydın Lobisinin kurulamadığına inanıyorum.

Ankara’da yaşayan hemşehrilerimiz arasında dayanışma ve yardımlaşmayı amaç edinerek 1992 yılında kurulan ve o günden beri Aydın ile Ankara arasında köprü olmayı kendine görev saymış Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Aydın için büyük avantaj olduğunu unutmamalıyız.

Ankara'daki dostların bizlerden tek isteği yılda bir kez yapılan 'Geleneksel Aydınlılar Gecesi'ne', 'Aydınlılar Fuarına' katılımın bir önceki yıllara göre daha fazlasının gerçekleşmesi.

Bu etkinlikler aslında, dün ve bugün Ankara'da başarılı çalışmalara imza atmış yetişmiş insan gücümüzü harekete geçirmek, onların Aydın için çalışmasını sağlamak için büyük fırsatlar.

GİDİLMEYEN YER BİZİM DEĞİLDİR

Başkan Ender Vardar'ın 25 Mayıs'ta ki gecede Kuşadası, Didim güzergahında, demir yolu ulaşımının sağlanması için bir çıkış yapacağını açıklaması beni heyecanlandırdı. Duyunca sizlerinde heyecanlanacağınızdan eminim.

Buharkent'ten trene binen bir vatandaş Söke'ye kadar gidebilirken, neden Kuşadası ve Didim'e gidemesin?

Bu fikir hem büyükşehir kimliğine alışmaya çalışan Aydın içinde toplu taşımacılıkta önemli bir çıkış kapısı da olacaktır.

Gitmediğimiz yerlerin bizim olması mümkün mü?

Gelin Ankara'ya gidelim, gelin Ankara'yı rahatsız edelim.

Gelin, Aydın'dan yetişip, Ankara, İstanbul, İzmir gibi gurbete çıkan, hatta yurt dışındaki değerlerimizi harekete geçirelim.

Hiç değilse yılda bir iki defa , Ankara'da, İstanbul'da, İzmir'de Aydın rüzgarları estirelim.

Büyüyen Aydın, güçlü Aydın için bu şart. 

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir.


Bugün için kayıtlı nöbetçi eczane bilgisi bulunamadı.